Jump to content

presuda zbog ogluhe


ivanasss

Preporučene objave

dobila sam rješenje suda pa ako netko može nek mi objasni ovaj dio o kamatama i na koji način ču od sada primati alimentaciju,do sam je bilo dotičnom administrativno na plaču

 

općinski sud u ---------po sucu----------kao sucu pojedincu u pravnoj stvari tužitelja mlt.-----------zastupanog po majci i zz --------------iz----------------protiv tuženika-------iz-----------radi povećanja uzdržavanja ,dana 29 listopada 2010 godine

 

presudio je

 

 

 

I.

nalaže se tuženiku--------da za uzdržavanje mlt.---------umjesto dosadašnjih550 kn doprinosi iznos od 1200 kn počevši od dana podnošenja tužbe 13.rujna 2010 pa na dalje tako da dospjele obroke plati odjednom sa zakonskom zateznom kamatom po stopi određenoj uvećanjem eskontne stope HNB koja je vrijedila zadnjeg dana polugodišta koje je prethodilo tekućem polugodištu za pet postitnih poena koja teče od dana dospjelosti svakog pojedinog obroka pa do isplate ,a buduće dospjevajuće do svakog desetog u mjesesecu za obveze iz tekućeg mjeseca dok za to budu postojali zakonski uvjeti sa pripadajućom zakonskom zateznom kamatom ,na ruke majke i zz---------sve u roku 15 dana pod prijetnjom ovrhe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači da otac djeteta od 13.09.2010.g, kada ste podnjeli zahtjev za povečanje alimentacije, mora podmiriti sva svoja dugovanja odjednom, 1200kn mjesečno. Za sve vrijeme kašnjenja dodatno plača na ukupan iznos zateznu kamatu.

 

Najbolje je odluku suda odnjeti u njegovu firmu na obračun plača, koja če mu alimentaciju odbijati na platnoj listi putem administrativne zabrane (kao ratu kredita) na vaš tekući račun (potrebno je ostaviti broj vašeg tekučeg računa).

 

Tako čete biti sigurni da če redovno plačati!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

budući da je presuda postala pravomoćna a da zaostatke nisam dobila dali prijedlog za ovrhu pišem ja ili to riješava sud sam budući da je u rješenju navedenu da mora sve platiti u roku 15 dana pod prijetnjom ovrhe i negdje sam pročitala da ga mogu prijaviti policiji zbog kršenja djetetovih prava pa neznam kava bi to prijava bila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija