Jump to content

pitanja o obrtu


jurajJ

Preporučene objave

poštovanje, imam par pitanja o otvaranju slobodnog obrta, ja sam ugostitelj-konobar zaposlen i sad bi otvorio obrt za pružanje jednostavnih ug. usluga u kiosku, klupi, šatoru, kolicima, a ostao bi raditi na svom radnom mjestu.

obrt bi radio cjele god. što u sezoni na moru, a ostatak na širem djelu zagreba. radili bi ja i žena.

-dal mogu otvoriti i registrirati takav obrt

-dal smijem raditi na raznim područjima hr

-dal moram izdavati račune za svoje usluge, čuo sam da netreba za jedan dio-klupa, kolica

-obrt ne bi bio u sustavu pdv,dal mi se priznaju računi od goriva, i kupljenog inventara za posao

-dal ima kakav zakon na koji treba obratiti pozornost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

- smijete otvoriti navedenu vrstu obrta ukoliko s poslodavcem niste potpisali zabranu tržišnog natjecanja (znači, zabranu obavljanja djelatnosti poslodavca) a navedena zabrana je od strane poslodavca upisana u ugovoru o radu,kolektivnom ugovoru ili pravilniku.

 

- da, smijete raditi na svim područjima RH

 

- ne, za trgovinu na malo na klupama,štandovima,kioscima...

nije propisana obveza izdavanja računa

 

- računi za gorivo priznaju se ukoliko imate automobil u dugotrajnoj imovini obrta, računi za inventar priznaju se kao izdaci obrta,ili ulaze u dugotrajnu imovinu (ako im je neto vrijednost veća od 3.500 kn)

 

- u poslovanju Vam treba poznavanje mnogih zakona:zakon o ugostiteljstvu,o trgovini,zakon o porezu na dohodak,opći porezni zakon, zakon o obrtu...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija