Jump to content

Optuzen za vrijedjanje sluzbene osobe.


Mopa

Preporučene objave

Dogodila se prometna nesreca na raskrizju gdje je promet bio korigiran od strane prometnog policajca. Bio sam šesti po redu u koloni i primjetio da policajac šalje automobile lijevo, dok sam ja trebao desno. Kad sam došao na red, blicnuo sam desnim žmigavcem da vidim rekaciju jel mogu proći desno. Prometni policajac mi je živčano reagirao da skrenem lijevo. Na tu reakciju sam reagirao rekavši "Au Pi* Mater" i skrenuo lijevo okrenuo se prvom prilikom i vratio na isto raskrižje gdje me je taj isti prometni policajac primjetio i pozvao do sebe i rekao "Što ja njega šaljem u pi* mater" na što sam ja odgovorio da sam rekao "AU" aludirajuci na situaciju, a ne "AJD" na njega kako on misli. Rekao mi je da stanem sa strane gdje je došao do mene, uzeo mi prometnu i vozačku i rekao da se vidimo na sudu te da tamo objašnjavam.

Mene zanima kako on moze tvrditi da sam ja rekao "AJD" dok sam ja bio u autu slušao glazbu, a on NA CESTI korigirajući promet? Cijela situacija mi je tolko smiješna kolko si je dotični gospodin policajac daje na važnosti. Jednostavno ne mogu vjerovat.

Zanima me jel me mogu optuzit? Zbog čega sve ljudi nece zavrsiti na sudu :vrti:

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi napisao nikakav prekrsajni nalog. Rekao je da me "provjerava" i nesto je zapisivao rekavši mi pritom "vidimo na sudu" na što sam ja ostao "paf". :-?

Razumijem taj članak, ali se i dalje ne pronalazim u njemu jer sam ja bio u autu, a on vani i komentirao sam situaciju, a ne govorio njemu direktno. Nisam ga niti gledao u oci dok sam to govorio. Da sam ja spustio prozor i glumio primitivca i vikao iz auta da svi oko njega mogu čuti kako ja njega vrijeđam, razumio bih podnošenje privatne tužbe. Ali ovo je, pretjerivanje. Ne mogu se pomirit sa nečim s čime znam da nisam u krivu. :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U potpunosti se slažem s tobom. Moj osobni stav je da se ovdje ne radi o protupravnoj radnji (ili ako se radi da je s neznatnim posljedicama, ili da posljedice uopće ne postoje, pa onda uopće nema ni razloga za krivičnim progonom).

 

Ne znam kako bi sud postupio, ipak je to tvoja riječ protiv njegove, pa tko uvjerljivije iznese iskaz... Ali mislim da nećeš dobiti nikakvu prijavu ipak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne radi se o nikakvom kaznenom djelu već o mogućem prekršaju iz čl. 17. Zakona o prekršajima protiv javnog reda i mira za što je predviđena novčana kazna u kunskoj protuvrijednosti od 50 do 200 DEM.

 

Policajac je imao ovlast da vas na mjestu prekršaja uhiti i dovede prekršajnom sudu, ali je očito imao druga zaduženja.

 

Slijedi optužni prijedlog koji će redovnim putem biti dostavljen prekršajnom sudu koji odlučuje o daljnjem.

 

Ako do sada niste bili kažnjavani po pitanju javnog reda i mira očekujte novčanu kaznu od 189 do 753 kune, uvećanu za minimalne sudske troškove.

 

Bude li sud morao saslušati policajca troškovi postupka se mogu povećati za cijenu autobusnih karata koje je taj policajac mogao potrošiti zbog dolaska na sud, naravno sve ukoliko vas proglase krivim.

 

Ako ste u protekle zadnje 3 godine pravomoćno kažnjavani zbog sličnih stvari, slijedi uvjetna ili bezuvjetna kazna zatvora.

 

Nikakva se opomena ne može izreći jer je za taj prekršaj predviđena i zatvorska kazna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Razumio bih da sam rekao to na sav glas pred drugim ljudima gdje bih doveo u pitanje negov integritet. Ali ovdje je on meni "čitao s usana" (jer je 100% nemoguće da me mogao čuti) gdje ga uopće nisam nit' gledao nit' sugerirao na bilo koji način da je to bilo upućeno njemu. Samo što se on našao uvrijeđenim jer pretpostavljam da je princ policije ili nešto.

 

Samo kad razmislim o navijačkim ispadima ispred policije, ljudima koji si međusobno psuju u prometu i izlaze iz auta da bi "napravili reda" te svim sportovima gdje se psuje i prema sucima i igračima međusobno. Sudovi bi bili krcati kada bi se radi ovakvih sitnica ljudi međusobno "gonili" na sudu.

 

Zadnji put sam dobio opomenu za remećenje javnog reda i mira prije 7 godina ili tako nešto, gdje se druga stranka nije pojavila, a ja sam prijavio tu osobu jer me fizičku napala te sam na kraju ja dobio opomenu. Isto jedna od interesantnijih sudskih anegdota, no dobro. Izgleda da sam "maler" što se kaže za apsurdne situacije :)

 

petpetica hvala na pojašnjenju

 

 

 

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja još uvijek mislim da se ovdje radi o banalnoj stvari, za koju uopće nema smisla nikakvog kažnjavanja, jer nije prouzročila nikakve štetne posljedice. Još k tome je policajac krivo utvrdio činjenično stanje, jer uvreda uopće nije upućena njemu - on nema pravo zapovijedati kako će se osoba izražavati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija