Jump to content

predbilježba prava upisa u zemljišne knjige


anonimno

Preporučene objave

Molim savjet...mogu li predati u zemljišnje knjige prijedlog za upis predbilježbe prava vlasništva na temelju kupoprodajnog predugovora, kako bi se osigurala da prodavatelj ne proda isti stan još dvojici, trojici ? :)) Na temelju kupoprodajnog predugovora plaćena je kapara prodavatelju i naveden rok isplate kupovnine i zaključenja kupoprodajnog ugovora od 2 mjeseca. Predbilježba bi se kasnije opravdala isplatom kupovnine i izradom kupoprodajnog ugovora. U predugovoru je također navedeno da prodavatelj dopušta upis prava vlasništva u zemljišne knjige...itd...nakon isplate kupovnine. Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala još jednom :)).....vidim da ste voljni davati savjete, pa mi možda možete pomoći i oko slijedećeg:

Pitanje je slijedeće: mogu li tražiti u zemljišnim knjigama brisanje društvenog vlasništva i u istom prijedlogu upis vlasnišva na svoje ime? U zk izvatku stoji da je predmetna nekretnina društveno vlasništvo,a u teretovnici je uknjiženo pravo korištenja u korist trojice suvlasnika ( svaki 1/3), od kojih sam 1979. godine kupila kuću na susjednoj čestici, a 1993 godine smo napravili očitovanje po kupoprodajnom ugovoru iz 1979 po kojem mi prodaju i pravo korištenja gore navedenog društvenog vlasništva. U očitovanju je navedeno i da mi dozvoljavaju da se bezuvjetno upišem u zemljišne knjige, te da je očitovanje sastavni dio ugovora iz 79 g.

Hvala unaprijed :))

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Koliko sam shvatila ( predala sam prijedlog ) samo će se zabilježiti na vlasničkom listu da postoji predbilježba prava upisa.....naravno da se na temelju predugovora neće upisati pravo vlasništva na moje ime, ali to nije ni bila namjera. Namjera je bila osigurati se da vlasnik stan ne proda još nekome....A moja predbilježba će se opravdati na temelju kupoprodajnog ugovora koji ćemo napraviti u roku od dva mjeseca, ali će datum upisa vlasništva na moje ime biti datum predaje predbilježbe....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

je napisao:

Koliko sam shvatila ( predala sam prijedlog ) samo će se zabilježiti na vlasničkom listu da postoji predbilježba prava upisa.....naravno da se na temelju predugovora neće upisati pravo vlasništva na moje ime, ali to nije ni bila namjera. Namjera je bila osigurati se da vlasnik stan ne proda još nekome....A moja predbilježba će se opravdati na temelju kupoprodajnog ugovora koji ćemo napraviti u roku od dva mjeseca, ali će datum upisa vlasništva na moje ime biti datum predaje predbilježbe....

 

NE! TO NIJE MOGUĆE! To je već praksa godinama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija