Jump to content

što će se dogoditi?


Mirna-

Preporučene objave

Slušam danas razgovor branitelja, i strah! Rasprava i pitanje do pitanja. Ali glavno je, što će se dogoditi ulaskom Hrvtske u EU. Kometati, sve mirovine po osnovu braniteljskog i HRVI statusa, bit će ukinute, - reagiranja :-?:-? , " zadužio sam se narednih 20 godina , kredit za stan, 7 godina za auto, imam 6-tero djece.....strah, strah,što će se dogoditi. Na svom poslu sretala sam puno PTSP (oni koji misle i tvrde da je to izmišljena bolest, varaju se- to je tzv vijetnamski sindrom, od kojeg su oboljevali i nakon puno puno godina po završetka rata u Vijetnamu).

, puno njih je izvršilo suicid, "zahvaljujući" PTSP, može li se dogoditi da te ljude ponovo dovedemo u probem ulaskom u EU.Hoće li naši vrli političari i to prihvatiti da udjemo u EU, dakle žrtvovati one koji su krvarili za Hrvatsku. Ima li tko uopće mišljenje o tome? :-?:-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to je ok, revizija, da li je došlo do pogoršanja ili poboljšanja....liječenje i slično....U razgovoru sa dosta branitelja HRVI, u potpunosti se slažu, ali navode da ulaskom u EU, primjenjivat će se i neki novi zakoni!!!!!Kako je to bilo u zemljama koje su imale "sreću" već ući u EU????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam po priirodi euroskeptik, a i ne dam da oni koji su me krali i pljačkali a na meni skupljali političke poene dobiju kao nagradu fotelju u europarlamentu i plaču preko 5000 eura a koje ću opat plačati ja iz svojih davanja.

Što se mene osobno tiće ja zaokružujem NE za europsku uniju a čime najvjerovatnije zaokružujem i NE za mjenjanje osnovica braniteljskih mirovina (nitko u europi nije izašao iz novijeg rata), zaokružujem i NE daljnjem smanjivanju prava od strane EU jer su ovi naši spremni dati i @uzice za tu fotelju a kamo li ne prodati 300.000 branitelja.

Revizija se može obaviti i bez EU, dovoljno je samo zatražiti ratne puteve za sve umirovljene branitelje pa da vidiš gungule i zbrke jer su prepisivani i štampani tko zna kako i gdje, vjerujem da za neke čak ne postoji arhivirana kopija jer jednostavno je napisana negdje u nekom podrumu i malo dorađena.

Nadalje samo pregled boravka na prvoj crti a ne sve vrijeme u R brigadi da se pregleda pa bi se malo iznenadili kad bi vidjeli da večina branitelja nema više od 20-30 dana prve crte i neposrednog napada/obrane pa od čega je onda obolio od loše hrane možda.

Samim tim svi neosnovano iskorišteno vratiti u državni proračun, dosta je bilo kupovanja glasova i rješavanja socijale na temelju braniteljskih mirovina jer nas je to i dovelo do ovog stanja u kojem smo sada.

O politici neću niti govoriti jer nije niti mjesto niti vrijeme ali i o tome se ima dosta za reći.

Pravno gledano, nisam u pravu niti ja koji tvrdim da će nam drastično rezati ali nije niti u pravu onaj koji govori da se neće dogoditi ništa jer niti jedna zemlja nije ušla u EU sa takvim povjednim nasljeđem.

Međutim, moje osobno mišljenje je da će nam srezati sve što mogu i ne mogu jer smo se već osvjedočili da su naši političari skloni uzimati braniteljima pa ne vidim da isto neće napraviti i europski jer oni čak niti ne vole hrvatske branitelje jer u njihovim očima smo mi još uvijek ustaška banda koje je sudjelovala u građanskom ratu.

Dakle to su samo neki od razloga za moje NE europskoj uniji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Presvetli, slažem se potpuno sa ovim tvojim postom, osim jedne sitnice ... naime, na jednom mjestu pišeš - citiram: "riješavanje socijale na temelju braniteljskih mirovina..." Mislim da si ovom rečenicom široj javnosti dao do znanja kako su SVE braniteljske mirovine dovoljno izdašne, velike i sl., a činjenica je da je većina braniteljskih mirovina socijala sama po sebi (bez obzira na uvriježeno mišljenje svekolike izmanipulirane javnosti...) Čast iznimkama, naravno, sa visokom invalidnošću, visokim postotkom opće inval., s HRVI i sa visokim činovima (i primanjima dok su radili)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kolega Mirna ,

da ne moraš proučavati ,partizanske mirovine i invalidnine su dolaskom "demokracije" smanjene za pola(mislim da je felix mislio na to ako ne neka me ispravi).

Nitko nije ni trepnuo od međunarodnih tjela,to je bila politička revanšistička odluka.

Kako je tim ljudima bilo nitko nije pitao.

Toliko o pravnoj sigurnosti građana ove države za koju smo se borili.

Nadam se da ulaskom u EU nama neće baš toliko smanjiti,ali pretpostavljam da neće više postojati pojam braniteljske mirovine.

I na kraju koliko god da nam smanje nitko nas neće zaštiti u to budite sigurni i na to spremni i hvatajte se fuša,dodatnog posla tko god može i što može.

Nažalost nama koji smo teški invalidi zbog ranjavanja neće ni dragi Bog pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

partizani su se borili za jugoslaviju

u jugi su imali dobru mirovinu i druge privilegije

(puno bolje nego HRVI)

raspadom juge trebalo je obustaviti isplatu njihovih mirovina ali mirovine su im samo smanjene.

takođe i za jugooficire

nestalo je njihove države.

 

ako nestane hrvatske

svim hrvatski braniteljma bit će obustavljena isplata mirovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je tako, pa što čekamo....prozivamo se svaki dan, pljujemo jedno po drugom, ( govorim o braniteljima) koliko tko ima mirovinu,invalidnost, dana u ratu...i td....pa ajde prije nego nam oduzmu ta prava , pokopajmo si oči...Još jedan dokaz da mi ne trebamo neprijatelja, sami sebi smo to!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

grozni je napisao:

Sova1 je napisao:

Ako može pojašnjenje,zašto mi je zbrisan odgovor ili se nesmije više pisati šta se misli? :misli:

 

Vjerojatno zato što to nema blage veze sa stvarnošću,a može djelovati uznemirujuće na braniteljsku populaciju.

 

A jesi li ti možda pročitao to što "možda nema veze sa stvarnošću" pa da bi uznemirilo braniteljsku populaciju??,a ti si kao siguran da je do tih mjera nemoguće doći ,jeli?

Usput ako nema sad ,moglo bi biti kasnije itekako veze sa stvarnošću a i sa uznemiravanjem "poštovane" braniteljske populacije,

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

grozni je napisao:

Sova1

Šta se mene tiče piši što god hočeš pa i proriči budučnost.

Samo neznam zašto se čudiš kad ti postovi budu brisani.

Ma stari moj,

niti ja išta proričem niti se više ičemu čudim.

Htio sam samo znati razlog,šta je to toliko pogrešno napisano da je moralo biti maknuto,ništa više,da znam o čemu se nesmije pisati.

Kad si se javio ,možda ti znaš i odgovor,pa reci da znam i ja,eto ništa drugo :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirna- je napisao:

Pitanje je bilo što bi se moglo dogoditi s braniteljskim mirovinama ako udjemo u EU, a ne tko i zašto ih je "dobio"!!!!????

E pa grozni,pročitaj malo šta je bilo pitanje i kakvi su komentari bili do sada,tj.razmišljanja,te sam se i ja samo nadovezao komentirajući te probleme koji bi mogli nastati (daj Bože da griješim)

Sad se ti našao pojašnjavat zašto i kako,i dobro si rekao ,nemoj više.

Ionako nije pitanje bilo upućeno tebi,nego onome koji je zbrisao odgovor,pa će valjda on i odgovoriti,da znamo za ubuduće,šta je uznemirujuće a šta nije,šta je tu tako strašno?

:misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Okrenite se oko sebe i pogledajte cijeli narod u banani i prestanite kukat.Sova,u ovoj zemlji ima puno večih problema od naših mirovina pri ulasku u EU pa nemoj biti dosadan i brukati braniteljsku populaciju.Da se uključite malo više u druge forume koji ne trube samo o našim problemima bili bi možda malo bliži našoj stvarnosti.sa ovakvom bezrazložnom kuknjavam ne čudim se da se u javnosti tretiramo kao gutači proračuna.vlada je osigurala u ovoj krizi preko 5milijardi kuna za mirovine u 2011. godini i za sada nema potrebe iz dosade sramotiti nas više nego i jesmo u javnosti pa stoga ti preporučujem Sova da se makneš ako nemaš konkretno pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumnik je napisao:

Okrenite se oko sebe i pogledajte cijeli narod u banani i prestanite kukat.Sova,u ovoj zemlji ima puno večih problema od naših mirovina pri ulasku u EU pa nemoj biti dosadan i brukati braniteljsku populaciju.Da se uključite malo više u druge forume koji ne trube samo o našim problemima bili bi možda malo bliži našoj stvarnosti.sa ovakvom bezrazložnom kuknjavam ne čudim se da se u javnosti tretiramo kao gutači proračuna.vlada je osigurala u ovoj krizi preko 5milijardi kuna za mirovine u 2011. godini i za sada nema potrebe iz dosade sramotiti nas više nego i jesmo u javnosti pa stoga ti preporučujem Sova da se makneš ako nemaš konkretno pitanje

E moj "razumni" koliko vidim da tvoj nik nema baš nekave veze sa tvojim razumijevanjem.

Šta je sad s tobom brate :smijeh: ,gdje si ti to isčitao da sam ja kukako i po čemu ja to sramotim ili po tvom brukam braniteljsku populaciju?

Ajde si ti lijepo uzmi malo (ako treba i više)vremena,pa polako pročitaj moje postove i onda kaži gdje je ta kuknjava i bruka?

Meni pametuješ a mogao bi bar prije toga i nešto pročitat ,pa onda glumit glasnogovornika sveopće katastrofe za koju mi nismo ni najmanje krivi.

Ako si pismen onda valjda znaš i čitat :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumnik je napisao:

Okrenite se oko sebe i pogledajte cijeli narod u banani i prestanite kukat.Sova,u ovoj zemlji ima puno večih problema od naših mirovina pri ulasku u EU pa nemoj biti dosadan i brukati braniteljsku populaciju.Da se uključite malo više u druge forume koji ne trube samo o našim problemima bili bi možda malo bliži našoj stvarnosti.sa ovakvom bezrazložnom kuknjavam ne čudim se da se u javnosti tretiramo kao gutači proračuna.vlada je osigurala u ovoj krizi preko 5milijardi kuna za mirovine u 2011. godini i za sada nema potrebe iz dosade sramotiti nas više nego i jesmo u javnosti pa stoga ti preporučujem Sova da se makneš ako nemaš konkretno pitanje

 

Izgleda da si i ti u debeloj banani . Oni koji su se zaista borili , ratnici se nemaju pred kime brukati , branitelja po statusu ima koji bi se trebali brukati . Zašto da se ljudi ne izbore za ono što su zaslužili ??? Zar nije dosta što smo bandi dali državu , pri tome su mnogi poginuli i ostali osakaćeni .Sada su je opljačkali do temelja , više nam je štete napravila "demokratski" izabrana vlast nego rat .I sad bi ja trebao šutjeti i plačati HDZ -ove i SDP-ov dugove ??? Neznam što je veća bruka : ratnici ili vladajući . Do kuda ide tvoj bezobrazluk vidi se po tvome prvome postu . Preporučuješ Sovi da se makne sa foruma , nakon tvog prvog posta . Kakav si čovijek to je vidljivo , a ako si i nosio uniformu vjerovatno ( možda griješim ) nije bila umrljana blatom i poderana . Pametnjakovića kao ti ima jako puno i #OOPS# , da se ne sramotiš sa nama , ostalim šljamom

Vidim da si upućen u proračune , EU , spašavanjem svijeta .... mi ostali , na žalost još uvijek vodimo borbu za prehraniti se i školovati djecu . Očito da nemaš sličnih problema , jer razmišljaš i laprdaš kao one pijandure u Saboru . I ti se našo pričati o stvarnosti i daješ preporuke . Poslaću ti ako hoćeš na pp moju adresu ,ime i prezime , pa dođi pa mi osobno nešto preporuči( mislim da bi bilo zgodno ) i prosvijetli nas koji živimo u mraku . Isprika forumašima , kojima sam pametovao da je ovo pravni forum , a ne rame za plakanje . Ali ovaj razumnik bez trunke razuma i pameti mi je digao tlak .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Branitelji! Prijatelj Razumnik je očito promašio forum jer ovdje niko ne kuka nego samo pokušava sa ostalim patnicima pronaći kakav takav savjet i pokušati riješiti svoju egzistenciju. Očito je da Razumnik dobro živi, da je ostvario sva prava koja mu pripadaju kao hrv. branitelju.Vjerojatno nema ni obitelj,ni djecu.Mi imamo i nije samo nama uskračeno pravo na dostojan život nego i našoj obitelji i našoj djeci.Stoga Razumnik,mi se borimo za dostojan život Naših obitelji jer smo zbog Njih stvorili i ovu državu.Zbog Njih smo otišli u rat s nadom da će Oni živjet bolje.Zato ni danas ne odustajemo.Pozdrav svim Braniteljima gdje god bili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

razumnik-Depresivac, depresiva odnosno Orao2010 je napisao:

Okrenite se oko sebe i pogledajte cijeli narod u banani i prestanite kukat.Sova,u ovoj zemlji ima puno večih problema od naših mirovina pri ulasku u EU pa nemoj biti dosadan i brukati braniteljsku populaciju.Da se uključite malo više u druge forume koji ne trube samo o našim problemima bili bi možda malo bliži našoj stvarnosti.sa ovakvom bezrazložnom kuknjavam ne čudim se da se u javnosti tretiramo kao gutači proračuna.vlada je osigurala u ovoj krizi preko 5milijardi kuna za mirovine u 2011. godini i za sada nema potrebe iz dosade sramotiti nas više nego i jesmo u javnosti pa stoga ti preporučujem Sova da se makneš ako nemaš konkretno pitanje

 

Depresivac, ne znam kakav imaš "obraz" pa si se opet ovdje registrirao, ovaj put pod nickom razumnik, uzevši u obzir da nas ogovaraš po drugim forumima rječima da ti je ovaj portal smrdljiv i sl..... i samim tim se još više srozavaš i toneš na dno.

 

Nije mi niti jasno kako ne možeš shvatiti da ćeš uvijek ovdje biti zapažen čim se registriraš pod bilo kojim nickom, a stalno ih mijenjaš da bi čovjek pomislio da se kod tebe radi o krizi identiteta.

 

Ponašaš se kao da iz prijašnjeg iskustva i višestrukih upozorenja te baniranja od strane uredništva nisi ništa naučio.

 

Osvrnimo se u kratkim crticama i na taj tvoj post koji mi je u najmanju ruku čudan jer koliko se odprije sjećam, imao si drukčiji stav prema braniteljskoj populaciji (dok nisi baniran jer si pisao sve i svašta-ništa, samo da se nešto napiše pa imalo to veze sa pravima branitelja ili ne svejedno), a sad si se odjednom "prosvijetlio" i nabijaš nam na nos probleme koje država treba rješavati da bi pristupila u članstvo Eurospke unije, a probleme branitelja koji su u strahu za svoju egzistenciju stavljaš u drugi plan, odnosno prioritet ti je valjda rješavanje ostalih poglavlja za ulazak u EU.

 

Imaš pravo imati svoje prioritete i o tom pisati što želiš, ali ne na ovom podforumu jer nije za to predviđen.

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sova1 je napisao:

Ako može pojašnjenje,zašto mi je zbrisan odgovor ili se nesmije više pisati šta se misli?

 

Nagađanja, stavljanje nekakvih linkova sa neprovjerenim informacija, a iz kojih se po sadržaju može predpostaviti da mogu izazvati nemir, nezadovoljstvo, depresiju i paniku među braniteljima te kojekakve katastrofične i nepouzdane prognoze vezane za braniteljske mirovine, smanjivanje braniteljskih mirovina i sl. komentari su nepoželjni ako nisu provjereni.

 

Svi mi svašta-nješta mislimo ali nekad se treba i kontrolirati i svoje mišljenje zadržati za sebe.

 

 

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.
  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija