Jump to content

vrijeđanje službene osobe


kolgur

Preporučene objave

Nedavno sam uvrijedio policajca pod utjecajem alkohola pri utvrđivanju identiteta, bio na triježnjenju istu večer,a ujutro kod suca za prekršaje, dobio kaznu od 750,00 kn...

a prije 1 godinu i 6 mjeseci policija je dolazila zbog (buke)remećenja javnog reda i mira ali ih nismo čuli , pa su dolazili par puta, ali za sud ni kaznu mi ništa nije došlo.

zanima me kakvu kaznu očekivati za remećenje JRM , te da li se ovi prekršaji akumuliraju i mogu li me kazneno kazniti?

pitam iz razloga jer studiram pravo pa da li ću moći dobiti potvrdu o nekažnjavanju za posao zbog ova 2 prekršaja?

 

i zanima me ulaze li ovi prekršaji u neki dosje?kad se brišu?

da li to policija vidi prilikom prelaska granice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovu kaznu od 750 moraš platiti, budući da vjerojatno nemaš neki argumente za obranu.

 

Što se tiče ovoga prije 1,5 godinu, ak ti do sada nije došao prekršajni nalog, vjerojatno niti neće.

 

Ne mogu te kazneno goniti jer nisi počinio kazneno djelo, nego prekršaj.

 

Što se tiče potvrda, mislim da to sam važi za kaznena djela, a ne za prekršaje.

 

Policija vodi evidencije o svim radnjama koje poduzimaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Očito je da Vam je evidentirano (prijavljeni ste) samo ovo vrijeđanje policajca, a ovo od prije godinu dana nije prijavljeno, odnosno niste Vi okrivljeni.

 

Potvrdu za posao ćete dobiti čistu jer se pekršaji ne evidentiraju za te stvari.

 

Policija ima svoju bazu podataka i to će im biti vidljivo kod provjere u računalnom sustavu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ali ja sam okrivljen za remećenje JRM samo mi ništa još nije došlo, policija je dolazila ali nisam još pozvan na sud...da li da očekujem novčanu kaznu nakon 2 prekršaja ili nešto gore?

dakle ako se u kojem slučaju izrekne uvjetna ili bezuvjetna kazna zatvora(da li je to moguće nakon ovakva 2 prekršaja) da li onda mogu dobiti potvrdu o nekažanjavanju ?

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna zatvora se izriče za prekršajna djela koja su tom sankcijom propisana. Kod tebe se radi o prekršaju (remećenje javnog reda i mira) s novčanom kaznom, a ne kaznom zatvora. Također novčana kazna se može zamijeniti kaznom zatvora.

 

Ak si okrivljen, onda si trebao dobiti Prekršajni nalog od policije, ak nisi, onda nisi okrivljen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

VisMaior je napisao:

Ovu kaznu od 750 moraš platiti, budući da vjerojatno nemaš neki argumente za obranu.

 

Što se tiče ovoga prije 1,5 godinu, ak ti do sada nije došao prekršajni nalog, vjerojatno niti neće.

 

Ne mogu te kazneno goniti jer nisi počinio kazneno djelo, nego prekršaj.

 

Što se tiče potvrda, mislim da to sam važi za kaznena djela, a ne za prekršaje.

 

Policija vodi evidencije o svim radnjama koje poduzimaju.

Znači li to da policajac na licu mjesta počinjenja eventualnog novog prekršaja može znati da ste pred 3 godine bili opomenuti zbog razgovora mobitelom u vožnji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

igla91 je napisao:

Znači li to da policajac na licu mjesta počinjenja eventualnog novog prekršaja može znati da ste pred 3 godine bili opomenuti zbog razgovora mobitelom u vožnji?

 

Može se znati i duži rok, ali Pravilnik o izdavanju pisanog i izricanju usmenog upozorenje određuje da su za upozorenje relevantni podaci od zadnjih godinu dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija