Jump to content

Darovanje cijelokupne imovine


Draganec

Preporučene objave

Vrlo kratko i jednostavno pitanje!

 

Otac i Majka voljni su ostavit meni (kćeri) sve uz uvjet da se presele u moju kuću,uz uvjet da ih dohranim do smrti.

Takođe je suglasna moja sestra kao i moj brat.

 

Da li da jednostavno idemo bilježniku i sastavimo ugovor o darovanju cijelokupne imovine ( uz prisutnost sestre i brata,kao i Majke i Oca)? Zatim da bilježnik obavi svoj dio posla,odnosno ovjeri kod suda i gruntovno sud proslijedi rješenje o darovanju.

Bilježnik mora doći u njihovu kuću iz razloga što nisu pokretljivi,ali svjesni i orjentirani,prisebni) te spremni na potpisivanje navedenog ugovora.Otac i Majka vlasnici su cjelokupne imovine pola/pola.

Da li je gore navedeno zakonski provedivo ( nema nikakve muljaže)

2.

Da li bi možda bilo bolje da sastavimo ugovor o dosmrtnom uživanju,kojom prilikom već sada je dato do znanja ocu i majci da moj bratić kao susjed u selu želi kupiti njihov posjed sa kućom u trajno vlasništvo.Normalno i tu se slažu..i brat i sestra.

Ja sam nezaposlena ,suprug u mirovini ,sestra u mirovini (invalid)i brat u radnom odnosu.

 

Molim za hitnost odgovara!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam strucnjak, ali mnogo citam ovdje po forumu. Koliko sam do sada shvatila, darovni ugovor se na ostavinskoj raspravi moze pobijati, te se moze traziti da sve sto je darovano udje u ostavinsku masu, tako da bi nasljednici bili i sestra i brat, iako ste Vi uzdrzavali roditelje. Tako mislim da je bolje napraviti ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, kojeg je tesko pobijati.

 

Ali pricekajte bolje odgovor od nekog strucnog. :)

 

Srdacan pozdrav i ugodno vece

 

Eli

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija