Jump to content

Ugovor na određeno, trudnoća, naknade


gizmo0801

Preporučene objave

Pozdrav svima!

 

Znam da ima sličnih tema, ali u njima ne pronalazim odgovore koji mi trebaju, a i neki su stariji pa ne znam da li se zakon već mijenjao i da li vrijede.

 

Uglavnom,trudna sam 3 mj, ugovor mi istječe za 2 dana, a još uvijek mi nije produžen i ne znam hoće li biti.

Sad me zanima par stvari:

 

1. Da li imam pravo na naknadu ako od danas odem na bolovanje, i da li to mora biti baš bolovanje zbog komplikacija u trudnoći?

2. Ako odem na bolovanje zbog komplikacija, koliki je onda iznos te naknade na bolovanju i na čiji sam onda teret?

3. Što je u slučaju sa naknadom za nezaposlene, jer pretpostavljam da će mi onda i odbiti produžiti ugovor na još 3 mj, kad se sazna da sam trudna?

4. Kad rodim, ako sam do kraja trudnoće na bolovanju zbog komplikacija a ne produže mi ugovor, da li imam pravo na naknadu i koliki je onda njezin iznos?

 

Molim Vas da mi odgovorite, što prije, jer sam zbunjena i ne znam što da radim, a situacija je malo zeznuta!

 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Naknada ovisi o Vašem stažu osiguranja (12 mjeseci neprekidno ili 18 mjeseci s prekidima u zadnje 2 godine), a o tome kada i na kakvo ćete bolovanje krenuti odlučuje liječnik.

2. Komplikacije idu od prvog dana na teret HZZO-a i isplaćuju se u visini od 100% od osnovice za obračun, kolika je Vaša plaća? Za osnovicu se gleda 6-mjesečni prosjek prije mjeseca u kojem otvarate komplikacije.

3.Nezaposleni nemaju pravo na komplikacije, već na rodiljni i roditeljski dopust.

4. Ako ne produže ugovor, ne možete biti na bolovanju, jer niste zaposleni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gizmo0801 je napisao:

Zaposlena sam 3 godine i 3 mjeseca bez prekida, a plaća mi je oko 2500 kn.

Znači, ako mi ne produže ugovor, prekida se automatski i bolovanje zbog komplikacija, a ja imam tek pravo na 4 mj naknade za nezaposlene sa HZZ-a, prema ovome što ste napisali?

I hvala na odgovoru!

 

Ako ste zaposleni, komplikacije u visini plaće, rodiljni dopust prvih 6 mjeseci isto u visini plaće, a max 2660,80 kn, roditeljski dopust 1663 kn.

 

Ako ste nezaposleni 1663 kn od rođenja djeteta do 1. godine života.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija