Jump to content

porez na nasljedstvo


njinja

Preporučene objave

molim pomoć u vezi informacije o porezu na nasljeđenu nekretninu. naslijedila sam nekretninu od bake i zanima me da li sam obvezna plaćati porez, budući još nikakvu uplatnicu nisam dobila iz porezne uprave.

prije nego što sam naslijedila nekretninu od bake, vlasnik sam stana (pola pola sa suprugom) u kojem živim i na koji nisam platila porez (prva nekretnina).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

baka je predak

a preci i potomci su oslobođeni plaćanja poreza na promet nekretnina ako je u pitanju darovanje ili nasljeđivanje.

ali nasljeđivanje moraš prijaviti u poreznu upravu (rok od 30 dana od primitka rješenja iako će i porezna dobiti rješenje)

 

Zakon o porezu na promet nekretnina

 

3. Porezna oslobođenja pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade

Članak 13.

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade ne plaćaju:

1. bračni drug, potomci i preci te posvojenici umrlog ili darovatelja,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

baka je predak

a preci i potomci su oslobođeni plaćanja poreza na promet nekretnina ako je u pitanju darovanje ili nasljeđivanje.

ali nasljeđivanje moraš prijaviti u poreznu upravu (rok od 30 dana od primitka rješenja iako će i porezna dobiti rješenje)

 

Zakon o porezu na promet nekretnina

 

3. Porezna oslobođenja pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade

Članak 13.

Porez na promet nekretnina pri nasljeđivanju, darovanju i drugom stjecanju nekretnina bez naknade ne plaćaju:

1. bračni drug, potomci i preci te posvojenici umrlog ili darovatelja,

 

 

 

hvala za info jer nadala sam se da je tako. zbunio me odgovor "veterana" koji kaže da moram platiti porez.

vaši argumenti govore meni u prilog , k tome pozivate se i na zakon ,stoga hvala još jednom :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija