Jump to content

Najam poslovnog prostora


robert098

Preporučene objave

Molim hitno pomoć.!!!! 2007.g. iznajmio sam od privatne osobe poslovni prostor koji sam opremio u caffe bar i pokrenuo posao. U ugovoru sam naveo najam poslovnog prostora, terase i skladišta, prilaz ugostiteljskom objektu nisam naveo. U prosincu iste godine kompletan kompleks zgrade (tri velike garaže koje su prije korištene za popravak kamiona) i naravno moj kafić kupuje grad..Moj ugovor se prenosi na novog vlasnika ali mi daju do znanja da mi ga neće produžiti..Ugovor je bio na tri godine tj. Do 14.03.2010. ali će me pustiti da radim u miru do isteka ugovora. Ok. Želim napomenuti da sam radio super, najjači kafić u gradu. Dolazi proljeće 2008. ja još uložim 20000kn u kaff i terasu, početkom lipnja dolazi novi vlasnik i prokopa mi cijeli prilaz kafiću, cijeli ulaz u dvorište te iskopanu zemlju baci do glavne ceste s namjerom da niti jedan auto ne može parkirati niti stati. Nisam napomenuo da se je lokal nalazio na magistrali gdje je bio poprilično gust promet te da sam imao ogromno dvorište, parking a da bi se u opće ušlo u kafić moralo se uči u dvorište jer se s fronte, terase do magistrale nalazio odvodni kanal dubine 3metra. Ljudi su ostavljali aute na cesti. Nakon toga je novi vlasnik postavljao temelje za ogradu, armatura iz kanala je virila pola metra, ja sam pravio koje kakve prijelaze da se gosti ne ozljede jer su morali preskakati preko kanala i žice. To je trajalo cijelo ljeto da bi na kraju uslijedila ogromna ograda visine 3 metra. Tjerao mi je goste iz dvorišta na kraju je i ključao kapiju, ostavio mi je vrata od 60cm kroz koja sam mogao proći ja i moji gosti da dođemo do kafića. Ukratko doživio sam ogromne gubitke, posao mi propao, ostali dugovi. U 10. mjesecu 2009.godine zatvaram kafić, sa dnevnog prometa od 3500kn pao sam na 500kn., od tri zaposlena radnika ostao sam raditi samo ja i to po cijele dane.Nisam platio tri mjeseca najam, nisam imao od kuda a osjećao sam se izigran i prevaren. Zanima me dali novi vlasnik ima prava sudski potraživati taj najam ili je zastupila zastara i kakva su u opće moja prava s obzirom na gore sve navedeno. HVALA!!!!!! Postoji li kakav zakon koji štiti mene kao najmoprimca jer za vrijeme postavljanja te ograde onemogućio mi je poslovanje i pristup u iznajmljeni prostor… Hvala!! :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija