Jump to content

obrt i naplata


iii

Preporučene objave

ultra je napisao:

Zadužnica, mjenica, kao i redovito izdavanje računa za obavljenu uslugu.

Izdana faktura je pravovaljani dokument za pokretanje ovrhe.

 

Kako onda brzo i jednostavno pokrenuti ovrhu za račune koji nisu plaćeni 6 mjeseci? Ili poslati opomenu pred ovrhu, kakvu dobijemo ako kasnimo s plaćanjem, npr. RTV pretplate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Opomenu pred ovrhu trebate slati kupcima odmah po isteku valute plaćanja, najprije u "blažem" obliku a zatim,ukoliko nema reakcije (uplate) u nešto "grubljem", tipa: "ukoliko do određenog datuma ne izvršite uplatu biti ćemo primorani provesti ovrhu nad vašim transakcijskim računima, pokretninama i nekretninama putem ovlaštenog ovrhovitelja..."

 

Prijedlog za ovrhu (temeljem neplaćenog računa) Vam može sastaviti odvjetnik, zatim ga javnobilježnički ovjeravate, nakon čega se isti šalje dužniku i banci kod kojega dužnik ima otvorene račune.Ukoliko postoji nemogućnost naplate s računa (račun u blokadi), pokrećete ovrhu nad pokretninama ili nekretninama dužnika.

 

Naravno, važno je i to koliki je dug, jer ukoliko bi vrijednost dugovanja bila manja od troškova pokretanja ovrhe, onda je bolje-otpisati dug (nažalost).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

puno VAm hvala Ultra na vašem odgovoru.

moram priznati da su vaši odgovori nekako uvjek naj korisniji....

 

 

Ako mozete malo tocnije opisati postupak putem imovine, dali je potreban odnjetnik, ili po novom moze i fina??

 

dali moram traziti od duznikove banke dopis o nemogucnosti naplate, ili oni to moraju sami poslati??

 

jer njegova banka ne reagira vec nekoliko mjeseci, a nikakva sredstva ne dolaze...

 

Ja sam iz pouzdanih izvora saznao da duznik vise ne radi, ali je obrt jos uvjek aktivan...

 

Kakve opcije imam ako nemam novaca za platiti odvjetnika za troskove pokretanja naplate putem imovine?? dali je moguce izbjeci placanje unaprijed?? neka se naplate kad se naplati dug??

 

kolika je vjerovatnost (ako ste uopce upoznati) da se naplata putem imovine ostvari?? (molim ohrabrujuci odgovor! :) )??

 

dali se ikako moze prvo provjeriti stanje imovine, nekretnina, pokretnina, njegovih i onih stecenih u braku??

 

ja sam iz rijeke a on iz splita!!

 

joj koliko pitaja, al sta cu kad nemam gje drugdje pitati!!

nitko mi nece dati besplatan odgovor/savjet!!

a ne mogu vise placati i davati za taj dug, jer sam puno vec ulozio a nista nisam dobio nazad!!

i tu dolazi jos jedno pitanje za Vas Ultra...

 

dali je moguce, zakonom, traziti sva novcana sredstva koja su ulozena za povrat tog duga, nazad? od njega??

 

Hvala VAm puno, unaprijed....

 

R.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

zaista suosjećam s Vašim problemom čitajući ove retke jer niste prvi (niti posljednji) koji je radeći pošteno, vjerujući gospodarstvenicima (onima bez srama,morala i obzira) došli u situaciju u kojoj jeste.

 

Kako navodite da na računu prevaranta (a kako ga drugačije nazvati) nema sredstava (vjerojatno neće ni biti), morate uzeti odvjetnika koji će Vam pomoći u naplati Vaše tražbine putem imovine dužnika.

Nije Vam potrebna potvrda banke o nemogućnosti naplate (ukoliko ste već podnosili ovrhu po žiro računu), niti FINA može navedeno da Vam odradi.

 

Probajte pronaći odvjetnika koji će pristati na naplatu iz ovrhe s tim da samog odvjetnika zamolite za provjeru imovinskog stanja dužnika.

Da bi ste tražili i povrat uloženih sredstava u svezi s potraživanjima ista morate dokazati.

 

Žao mi je što Vam ne mogu više pomoći savjetima jer se ne bavim odvjetničkom djelatnošću.

 

U svojoj djelatnosti mogu Vam samo reći da se u praksi (ukoliko dužnik posjeduje imovinu; nekretnine ili pokretnine), dug iz istoga može naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija