Jump to content

kupnja nekretnine


skubak73

Preporučene objave

naravno da nije bitno što se javne usluge financiraju iz poreznih prihoda, vi ih valjda ne koristite pa se ne smatrate obveznim platiti porez. s druge strane, ovo nije portal gdje će vas savjetovati kako da izbjegnete porezne obveze. na kraju krajeva, uvijek se možete konzultirati s nekim odvjetnikom...samo mu morate platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Osobno smatram da nije pametno prepisivati vlastite nekretnine na maloljetnu djecu.

1. dok dijete ne postane punoljetno nitko tom nekretninom nemože slobodno raspolagati

2.kada dijete postane punoljetno nekretnina je na njemu te se njemu može i oduzeti ( iz bilo kojeg razloga:ovrha,rastava braka,čak u slučaju smrti djeteta prelazi na njegovog bračnog druga ili dijete) a vi tu nemožete ništa- ili možete:

3.ponovno vratiti nekretninu na sebe( kada dijete bude punoljetno i ako je s vama u dobrim odnosima) pa platiti porez.

 

Možda mislite da lupetam, ali znam za svakakve slučajeve a sve zato da bi ljudi izigrali zakon. Rijetki i uspiju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na savijetima obojici ja ne zelim izigrati državu i ne plaćati porez jer sam se pošteno borio za ovu državu i protiv toga samo se sada borim za svoju dijecu jer ih imam troje i pokušavam ih stambeno osigurati radim sa suprugom kod privatnika za mizeriju imamo dijećiji doplatak a ta nekretnina koju bi kupio bi bila jednosobni stan do 35 m2 i maksimalno do 25 tisuća eura pa nebi htio bacati novac na porez jer i ovako svako živo biće ima pravo na 1 nekretninu bez poreza a ja imam malu staru kućicu od bake i dede od 50 m2 naslijeđeno pola pola sa ženom pa zato pitam za savijet jer kod pravnika dođeš i otpreš vrata i ode 1000kn pa sam tu na legalisu postavio to poitanje moleći za pomoč a ne želim nikoga varati da to želim sigurno mebi živio gdje živim i nebi kupovao 35m2 i bio bi u vojnoj mirovini a nebi crnčio kod privatnika za 3000kn +djećiji i ženina milostinja.lp i sretna nova godina a trebat će nam svima pogotovo pravim braniteljima koji moraju živjeti u mislim velikoj nepravdi za koju se nisu borili skupa sa mnom. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako kupiš stan (na svoje ime )plaćaš porez na promet nekretninama.

ako imovinu kupiš na ime4 djeteta koje je malodobno

oni mora prijaviti prebivalište na kupljenoj nekretnini da bi bila oslobođena poreza.

 

do punoljetnosti nemože prijaviti prebivalište na kupljenoj nekretnini ako sa njom nije i staratelj ali ona i dalje ostaje član vašeg kućanstva .

pravo na poreznu povlasticu ima kupac ako član njegova kućanstva ne posjeduje stambenu nekretninu (ili drugu značajnije vrijednosti).

 

ostaje samo sačekati da djete navrši 18 godina da može prijaviti prebivalište na kupljenojnekretnini (bez roditelja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Ako se smijem ubaciti sa sličnim pitanjem. Prepisala bih stan u kojem živim sa svojom djecom na njih (dvojicu sinova), od kojih je samo jedan punolkjetan. Bitno mi je da ništa ne glasi na mene iz određenih razloga. Zanima me koji je postupak? Da li se to ovjeri kod bilježnika i sa time u zemljišne knjige, ili mora ići preko suda? Hvala unaprijed i isprika pokretaču teme na "upadu"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prepisala bih stan u kojem živim sa svojom djecom na njih (dvojicu sinova), od kojih je samo jedan punolkjetan. Bitno mi je da ništa ne glasi na mene iz određenih razloga. Zanima me koji je postu"

 

dali je stan osobna imovina ili bračna stečevina ?

dali bi stan darovala zbog dugova i prijetnjom za ovrhu?

 

vjerovnik može darovni ugovor osporavati (do 3 godine).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija