Jump to content

legalizacija spremišta


recycled

Preporučene objave

Nadam se da ćete mi moći pomoći. Imam kuću prizemnicu sa građevinskom dozvolom, za koju je započeo postupak izdavanja rješenja o uvjetima građenja za rekonstrukciju (dogradnja u širinu i visinu). Na istom terenu imamo i šupu iz 60-ih (nažalost bila je drvena, i krajem 70-ih je izgrađena u betonu pa ne mogu dokazati starost) za koju smo pitali projektanta da li ju moramo legalizirati na što je odgovorio da ne treba. Sada sam došla do informacije da smo i to trebali uključiti u projekt, jer će ionako ljudi iz Zavoda za prostorno uređenje izaći na teren, a kada ju vide, ne mogu je zanemariti, već postoji nekoliko mogućnosti. Prva je da se izda rješenje o uklanjanju, druga da se taj dio terena odvoji u drugu parcelu i ostavi za neka druga vremena, treći je da se pokuša uklopiti u trenutačni projekt i legalizira. Problem je što je taj objekt na jednom dijelu terena koji izgleda kao slijepo crijevo i na tri strane je približen susjedima na 0,5 m, i 1,5 m, a prostorni plan predviđa 3m, iznimno pomoćne građevine mogu biti na međi ako se grade kao dvojni objekt.

Zanima me, da li se, ako se susjedi slože i potpišu mi suglasnosti za te udaljenosti koje postoje od međe, može zaobići taj dio prostornog plana ili on kao takav isključuje bilo kakvu mogućnost dogovora susjeda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Je li taj objekat ucrtan u katastru? Koje su dimenzije tog objekta?

Ako je objekat ucrtan u katastru prije 1968. ne bi trebalo biti nekih problema (na kopiji katastarskog plana drveni objekti drugačije se označavaju od zidanih, ali ako objekat nije velik sumnjam da će netko cjepidlačiti).

U pravilu problemi nastaju kad vas tuže susjedi.

Ovisi i kakvo je raspoloženje članova te komisije.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, objekt nije ucrtan u katastru, nije čak vidljiv ni na avionskim snimcima, jer ga je tada prekrivao monstruozni orah, i dio koji je i tada virio (i danas viri izvan oraha, ali je betonski) vjerovatno je pobrisan, jer su nam u katastru potvrdili da su se drveni objekti brisali kada su te snimke rađene. Površina je oko 40m2, s tim da su to dvije prostorije, tlocrtno izgleda kao dvije kocke koje se preklapaju na jednom kutu (kao karo uzorak, recimo to tako)i zbog tog oblika su tako glupo smještene na terenu.

Zapravo,kako stvari sada stoje, po trenutačnim uvjetima prostornog plana nema nade za legalizaciju. Ali ako postoji mogućnost da se to riješi suglasnostima, onda je to druga priča. Zato pitam da li postoji takva mogućnost. Inače, sam teren se nalazi na kraju slijepe ulice, a taj dio terena je zavučen između 4 izgrađena terena, na kojima više ne postoji mogućnost daljnje gradnje (maksimalni % izgrađenosti). Ne znam postoji li mogućnost da se u urbanističkom planu uređenja koji je u izradi, nađe kakvo rješenje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

recycled je napisao:

 

Zapravo,kako stvari sada stoje, po trenutačnim uvjetima prostornog plana nema nade za legalizaciju. Ali ako postoji mogućnost da se to riješi suglasnostima, onda je to druga priča. Zato pitam da li postoji takva mogućnost. Inače, sam teren se nalazi na kraju slijepe ulice, a taj dio terena je zavučen između 4 izgrađena terena, na kojima više ne postoji mogućnost daljnje gradnje (maksimalni % izgrađenosti). Ne znam postoji li mogućnost da se u urbanističkom planu uređenja koji je u izradi, nađe kakvo rješenje?

 

U ovakvim okolnostima teško se nešto može napraviti.

Objekat je bespravno sagrađen, parcela maksimalno izgrađena... Novi prostorni planovi u pravilu zaoštravaju uvjete gradnje, osim možda u velikim urbanim centrima.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija