Jump to content

Računovodstvo i financije - par nejasnoća


htnet

Preporučene objave

Lijepi pozdrav!

 

Evo imam par nejasnoća u vezi računovodstva i financija, pa bih zamolio dobre duše za pomoć!

 

Idem redom:

 

1) Mogu li rezidenti plaćanja međusobno obavljati u stranoj valuti?

 

2) Što bi to bio kapital trgovačkoga društva u sadržajnom smislu? Da li je to cjelokupna imovina trg. društva, ili bi tu spadala i imovina i obveze društva?

 

3) Koji bi bili porezno priznati, a koji porezno nepriznati rashodi kod poreza na dobit? Da li se to odnosi na one odredbe Zakona o porezu na dobit za što se porezna osnovica umanjuje a za što uvećava ili je to nešto drugo?

 

Oprostite ako su mi pitanja čudna, ali ovo nije moje stručno područje, i bio bih veoma zahvalan na odgovorima i pojašnjenjima! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. ne

2. to je upisani kapital minus gubitak ili plus dobitak.

Znači sve čini kapital i obveze i potraživanja također jer su sastavni dio dobitka ili gubitka.

3. točno, za iskazivanje porezno nepriznatih troškova služi kolona povećanje dobitka. ima ih raznih npr, 70% troškova reprezentacije, 30% osobnog prijevoza (kad imaš auto na firmu) itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija