Jump to content

Nasljedstvo iza ujaka


robee

Preporučene objave

Pozdrav ,

 

molio bih Vas ako mi neko može odgovoriti na pitanje.Imam ujaka koji je jako bolestan i sa koji fizički živim u stanu koji je podjeljen na dva jednaka djela.jedan dio je moj drugi njegov

ja mu pol života pomažem sa svime od novaca do odlaska snjim kod doktora i sl...

Roditelji su umrli,nikad nije bio oženjen i nema djece. Ima brata koji ga ne dozivljava,niti mu išta pomaže ..zanima me ne dao bog da mu se nešto desi ko je pravni nasljednik njegovog dijela stana?

 

Zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zakonski nasljednik je brat.

ako potpiše ugovor o doživotnom uzdržavanju nema nasljedstva.

ako po ugovoru uzdržavatelj dobije nekretninu za uslugu uzdržavanja.

 

darovni ugovor mogu osporavati samo nužni nasljednici (djeca i bračni partner).

ujak može svoju imovinu ostaviti oporukom kome hoče

nema nužnih nasljednika da osporavaju oporuku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

robee velite da vam je to ujak. Znači mamin brat? Niste rekli da li vam je majka živa. Ako je živa, tada je i ona zakonska nasljednika, tj. zakosnki nasljednici su sva braća i sestre.

Ako je koji brat i sestra preminuo prije vašeg ujaka, tada pravo na nasljedstvo imaju njihova djeca. Pa tako i vi, ako vam je majka preminula.

Vi se možete zaštiti da sklopite ugovor s ujakom o doživotnom uzdržavanju. Ionako ga već sad uzdržavate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se nalazim u slicnoj situaciji, naime ja sam svom ujaku skrbnica.

Ujak nema ženu ni djecu ima 3 sestre i nas 2 necaka.

Pošto ga ja i suprug financiramo, pazimo, peremo itd...

htjeli bi napravit ugovor o dozivotnom uzdrzavanju,

međutim ja kao skrbnik to nisam u mogucnosti pa me zanima da li to moze napraviti moj suprug i dali to poslije vrijedi jer je ujak lisen poslovne sposobnosti, a ja bi kao skrbnik trebala sa svojim suprugom sklopiti taj ugovor. Hvala. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poštovanje

 

za sada zakonski nasljednik je njegov brat bez obzira što ga ne dogleda.na Vama je da sa ujakom sklopite ugovor o doživotnom uzdržavanju da u istoga uvedete taj drugi dio stana i ako još nešto posjeduje(štedne knjižice,dev.račun i sl).time dobijate sve što se navede u ugovoru nakon ujakove smrti a pobijanje takvog ugovora mala je mogućnost.kad sklopite ugovor morate otići u gruntovnicu da vam stave zabilježbu ugovora i vi ste na miru.

sretno :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija