Jump to content

Kazna 500 kn za prolazak kroz ulicu - bez računa


Mylor

Preporučene objave

Danas ujutro sam naletio na drotove ispred škole gdje sam morao vozit djecu.

 

Ulica je obična dvosmjerna, ali drot me zaustavio i rekao da smjer u kojem se ja vozim nije dozvoljen od 7 do 12 ili tako nekako i da već nekoliko dana stoji znak ali nitko ne pazi pa sad će mi kao dat kaznu jer im je dosta "propuštanja" ili tako nešto.

 

Uzeo mi je prometnu i vozačku, rekao da je to 500 kuna. Ja pitam za račun ili nešto, on kaže "bez brige stić će na adresu" i ne da ništa, nikakav papir ni potvrdu.

 

I šta sad?

 

Moram napomenut da adresa na kojoj živim nije ona koja piše u dokumentima jer sam podstanar.

 

Jel ima koji lijek osim standardnog ne primanja pošiljki na mojoj originalnoj adresi gdje su sad samo moji roditelji?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobit ćete na adresu na koju ste prijavljnei prekršajni nalog. ako ga ne preuzmete od poštara ostavit će vam žuti papirić te ćete imati 5 da ga podignete, nakon toga se vraca u PP pa opet oni šalju vama i drugi put je ista procedura, treći put vam dolazi policija na vrata na adresu gdje ste prijavljeni, na prekršajni nalog imate pravo prigovora u roku od osam dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kazna nije naplaćena, ja sam policajca pitao za neki račun, uplatnicu, bilo šta - on je rekao "bez brige stić će na adresu".

 

E dobro. Neka stigne, mene na toj adresi nema.

 

A i kad sam bio na toj adresi i kad sam nekoliko puta odbijao primit kaznu, jedno jutro je policija došla.

 

To zvuči puno strašnije nego šta je. Došli su, ja im otvorio, oni mi uručili kaznu i otišli.

 

Nakon toga sam i na to slao žalbe do zastare. Ako će raspisivat tjeralice zamnom zbog 500 kuna kazne onda super, proslavit ću se, ali pare neće vidit.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mylor je napisao:

 

 

Nakon toga sam i na to slao žalbe do zastare. Ako će raspisivat tjeralice zamnom zbog 500 kuna kazne onda super, proslavit ću se, ali pare neće vidit.

 

Apsolutna zastar je 4 godina, imate pravo na jedan prigovor, za 500 kuna nećete propasti, nepoštivanjem suda zamijenit će vam se kazna za zatvor, jedan dan 300 kuna, najmanje 3 dana. Zapitajte se kakav primjer s time predstavljate svome djetetu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mylor je napisao:

na drotove ispred škole

 

G. Malor,

 

na ovom forumu nemamo običaj vrijeđati nikoga, ni po kojoj osnovi.

 

Ako ste napravili nešto protupravno radi čega je službena osoba morala poduzeti radnju po dužnosti, nije vam kriva ta službena osoba već onaj u koga gledate u zrcalu svako jutro.

 

Po vašoj vlastitoj priči upravljali ste suprotnim smjerom i to u ulici gdje vaša vlastita djeca idu u školu, te službene osobe koje su se nalazile na tom mjestu su radi sigurnosti sve djece, pa i vaše, a eto vi ste se našli pametni da vrijeđate one koji se po tom pitanju brinu za naše najmilije i uzimate si za pravo da izigravate pravni sustav države.

 

Po mom osobnom mišljenju, područja pješačkih zona, škola, vrtića, sportskih dvorana, kazališta i svih onih mjesta na kojima borave djeca treba proglasiti posebnim štićenim zonama, a osobama poput vas koji prave najgrublje prekršaje bi trebalo zabraniti upravljanje motornim vozilima na dugi niz godina.

 

I ne samo to, već bi trebalo izvijestiti nadležan centar za socijalnu skrb o potrebnom nadzoru u vašoj obitelji jer ako sa vlastitom djecom u vozilu radite ono što može biti pogubno i za vas u vozilu i za pješake oko škole, jako je velika vjerojatnost da vaš odgoj vlastite djece nije adekvatan i da će toj djeci sutra kad odrastu biti sasvim normalno protupravno ponašanje i vrijeđanje kakvo danas uče od svog oca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petpetica je napisao:

Mylor je napisao:

na drotove ispred škole

 

G. Malor,

 

na ovom forumu nemamo običaj vrijeđati nikoga, ni po kojoj osnovi.

 

Ako ste napravili nešto protupravno radi čega je službena osoba morala poduzeti radnju po dužnosti, nije vam kriva ta službena osoba već onaj u koga gledate u zrcalu svako jutro.

 

Po vašoj vlastitoj priči upravljali ste suprotnim smjerom i to u ulici gdje vaša vlastita djeca idu u školu, te službene osobe koje su se nalazile na tom mjestu su radi sigurnosti sve djece, pa i vaše, a eto vi ste se našli pametni da vrijeđate one koji se po tom pitanju brinu za naše najmilije i uzimate si za pravo da izigravate pravni sustav države.

 

Po mom osobnom mišljenju, područja pješačkih zona, škola, vrtića, sportskih dvorana, kazališta i svih onih mjesta na kojima borave djeca treba proglasiti posebnim štićenim zonama, a osobama poput vas koji prave najgrublje prekršaje bi trebalo zabraniti upravljanje motornim vozilima na dugi niz godina.

 

I ne samo to, već bi trebalo izvijestiti nadležan centar za socijalnu skrb o potrebnom nadzoru u vašoj obitelji jer ako sa vlastitom djecom u vozilu radite ono što može biti pogubno i za vas u vozilu i za pješake oko škole, jako je velika vjerojatnost da vaš odgoj vlastite djece nije adekvatan i da će toj djeci sutra kad odrastu biti sasvim normalno protupravno ponašanje i vrijeđanje kakvo danas uče od svog oca.

 

Nemojte se sramotit više nego trebate, ako je to moguće pitat.

 

U toj ulici kretala su se i druga vozila, samo šta je moje vozilo registrirano u mojoj županiji u kojoj sam rođen i na koju mi glasi adresa, ne sad u ovoj u kojoj radim.

 

Ti vrli predstavnici zakona, bezgrešni i nepodmitivi častiti domobrani i vjerovatno rimokatolici su baš mene zaustavili - kako fasinanctno.

 

Ja jedini u koloni koji je imao drugu tablicu.

 

Nikako mi ne pada na pamet da su se sjetili "gle ovog stranca" ogulit.

 

A drugo, te vaše fore sa oduzimanjem vozačke i ugrožavanjem djece, sačuvajte za drugi forum.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija