Jump to content

profesionalna nesposobnost za rad


jado

Preporučene objave

Nakon 20 mjeseci bolovanja dobio je moj lijecnik obavjest da sam na komisiji 10. sijecnja pri HZMO u Splitu dobio profesionalnu nesposobnost za rad.Lijecen u reg.centru Split s dg.F 43,1 F54, F32,1 i u bolnici Psoriasis vulgaris,stitnjaca,psoriaticni artritis,ulkus itd .Dakle razvidno da su sve bolesti proistekle od sudjelovanja u domovinskom ratu s obzirom da je lijecnicki karton prije 91 bio prazan.

E sad me interesira s obzirom da sam proslu godinu odbijen od strane HZZO za nadoknadu za 100% bolovanje dali da to ponovim.

Nemam HRVI , dragovoljac,100 dana ,dozapovjednik bojne za operativne poslove,satnik pricuva,dobar ratni put.

Molio bi nekog za savjet sta dalje napraviti u vezi 100 % bolovanja i sta ocekivati kolika mirovina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jado je napisao:

Nakon 20 mjeseci bolovanja dobio je moj lijecnik obavjest da sam na komisiji 10. sijecnja pri HZMO u Splitu dobio profesionalnu nesposobnost za rad.Lijecen u reg.centru Split s dg.F 43,1 F54, F32,1 i u bolnici Psoriasis vulgaris,stitnjaca,psoriaticni artritis,ulkus itd .Dakle razvidno da su sve bolesti proistekle od sudjelovanja u domovinskom ratu s obzirom da je lijecnicki karton prije 91 bio prazan.

E sad me interesira s obzirom da sam proslu godinu odbijen od strane HZZO za nadoknadu za 100% bolovanje dali da to ponovim.

Nemam HRVI , dragovoljac,100 dana ,dozapovjednik bojne za operativne poslove,satnik pricuva,dobar ratni put.

Molio bi nekog za savjet sta dalje napraviti u vezi 100 % bolovanja i sta ocekivati kolika mirovina.

 

Ako nemate hrvi gotovo je 100 % sigurno da vam u hzzo neće priznati da ste na bolovanju zbog bolesti zadobivenih u ratu i neće vam dati 100% bolovanje .

 

Vi probajte ali njima je najbitniji status hrvi-a jer na temelju toga odobravaju 100 % bolovanje , tako je bilo u mom slućaju 2005 kada sam tražio od njih da mi priznaju 100 bolovanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svakao podnesite zahtjev u vezi 100% bolovanja i uz njega

obavezno priložite ratni put i ostalu medecinsku dokumentaciju koju vam traže u zahtjevu i koju posjedujete.

 

Kao što je kolega napisao, ako vam odbiju zahtjev obavezno podnesite žalbu jer ako u prvom zahtjevu niste priložili ratni put to vam je jedan od razloga zbog čega su vas odbili

mada su trebali tražiti od vas da dopunite dokumentaciju.

 

lijep pozdrav i sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petica je napisao:

Molim za pomoć.Moj suprug(41) je na 70% bolovanju 5 mjeseci,a dijagnoza je PTSP(psihijatar kaže "pravi" vojni).Prvi simptomi su počeli 2010 g.,dakle punih 15 g. poslije rata u kojem je sudjelovao kao dragovoljac.O civilnoj mirovini ne razmišljamo jer s njom ne bi mogli preživjeti,a po psihijatrijskom mišljenju trenutno je daleko od sposobnosti za rad,jer mu se stanje bez obzira na terapiju pogoršava.Šta da radimo,odakle da krenemo,tj. šta bi bilo najbolje za njega?Prva IK mu je za 20 dana.

 

Ako nema status HRVI-a ništa od tzv. " braniteljske mirovine ", može dobiti jedino civilnu i to ako ga komisija uopće proglasi radno nesposobnim !

A po ovome što ste naveli HRVI po osnovu oboljenja od ptsp-a nije mogao dobiti ni po starome zakonu po kojemu je rok bio do 31.12.2005 godine za priznavanje statusa HRVI- a na osnovu oboljenja od ptsp-a, jer ste napisali da su kod vašega supruga prvi simptomi počeli tek 2010 godine.

 

Mogao bi dobiti civilnu invalidsku i to samo ako ga komisija na mirovinskom proglasi radno nesposobnim

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

petica je napisao:

Hvala,a znate li možda kako ide s bolovanjem jer sad prima 70%-tno?on ne bi želio u mirovinu,a za radit nije sposoban zbog prirode posla,šta možemo očekivati na IK?

 

za 100 % bolovanje treba poslati zahtjev prema hzzo kojom prilikom treba dokazati da je bolest posljedica sudjelovanja u obrani RH, a za to su ovi u hzzo tražili status HRVI-a.

 

Ako nema status najvjerojatnije mu neće dati 100 % bolovanje kao posljedicu sudjelovanja u obrani RH ali neka podnese zahtjev nema što izgubiti.

 

A što če IK odlučiti teško je nagađati, može odlučiti da je sposoban ili je nesposoban za rad ili da nastavi još koji mjesec sa bolovanjem i terapijama pa da dođe ponovo na IK.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Kao sta sam pisao u gornjim postovima dobio profesionalnu nesposobnost za rad kod vjestaka pri hzmo Split 10.01.2011.

Rjesenje jos nisam dobio na kucnu adresu a danas me zvao osobni lijecnik sa informacijom da je revizorica koja obilazi ordinacije lijecnika prekinula bolovanje sa sutrasnjim datumom od 18.02.2011, a na osnovi obavjesti iz hzmo sto ju je dobio moj osobni lijecnik prije cca 3 tjedna.Neznam sta napraviti kako ce se ovo odvijati dalje s obzirom da pravo rjesenje nisam dobio ni ja ni lijecnik ni tvrtka.

Molio bi nekog tko je upucen za savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

petica je napisao:

Hvala,a znate li možda kako ide s bolovanjem jer sad prima 70%-tno?on ne bi želio u mirovinu,a za radit nije sposoban zbog prirode posla,šta možemo očekivati na IK?

 

za 100 % bolovanje treba poslati zahtjev prema hzzo kojom prilikom treba dokazati da je bolest posljedica sudjelovanja u obrani RH, a za to su ovi u hzzo tražili status HRVI-a.

 

Ako nema status najvjerojatnije mu neće dati 100 % bolovanje kao posljedicu sudjelovanja u obrani RH ali neka podnese zahtjev nema što izgubiti.

 

A što če IK odlučiti teško je nagađati, može odlučiti da je sposoban ili je nesposoban za rad ili da nastavi još koji mjesec sa bolovanjem i terapijama pa da dođe ponovo na IK.

Ja sam prije 3 dana dobio 100% bolovanje kao posljedica DR , nemam HRVI I nisam dragovoljac , Neznam jedino zavisi od ratnog puta i postrojbe u kojoj si boravio . Moraju mi isplatit sve zaostatke za 30mjeseci što sam na bolovanju ŽALI SE :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

S obzirom na profesionalnu nesposobnost za rad koju sam dobio od vjestaka u mirovinskom imam par pitanja koji mi stvaraju konfuziju.Da pojasnim.S obzirom da poslodavac ne uplacuje placu vec duze vrijeme isto tako od 2007 ne uplacuje ni doprinose za socijalno i mirovinsko.U vrijeme uvodjenja drugog stupa mirovinskog osiguranja ja sam bio obavezan zbog godina starosti ukljuciti se u isti.E sada bi pitao nekog tko je informiran o ovom pitanju da mi odgovori sta napraviti i kako postupiti kako naplatiti potrazivanja iz drugog stupa i dali je ovako nesto uopce moguce.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija