Jump to content

Pravna služba i izdavanje lokacijske dozvole


blackmask

Preporučene objave

Molim odgovor:

-neka mi netko objasni kako je moguče i na temelju cega je Imovinsko Pravna Služba izdala dozvolu za gradnju na temelju konačne lokacijske dozvole a ne Pravomocne za kucu na parceli preko koje se protezao put do moje kuće.Je li to moguce????

...Zalba je predana Upravnom sudu,a susjed gradi.

 

hvala :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moguće očito jest.

Je li po zakonu, drugo je pitanje.

 

Za smisleni odgovor treba vidjeti kompletnu dokumentaciju.

 

Ima li vaša parcela kakav drugi pristup javnom putu?

Taj put, koji spominjete, bio je samo neformalni pristup kroz susjedovu česticu, ili je bio ucrtan u katastarski plan? Je li bila upisana služnost?( vjerojatno nije). Jeste li izrazili ove činjenice kao stranka u postupku?

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imamo lokacijsku,građevinsku,ucrtan put od strane"BIRO STAN",,od 1969god....nesmetano smo prolazili kako pjeske tako i automobilom preko te LEDINE koja se nalazi uz samu magistralu sve do 2003 godine.,,,,(trasom tog naseg puta su prolazile i vodovodne cijevi koje su oni samovlasno pomakli,,,uzas),,,,,....kad se grad odlucio na uređenje tog dijela ali...............dopustili su susjedu da kupi tu parcelu/ledinu i naravno moja kuca je ostala BEZ IKAKVOG PUTA.......imam dokumentacije .....a ne znam joj kraja,,,,cak i ta kuca koju grade nije propisno udaljena od međa okolnih susjeda i moje kuce,,,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovani !

 

Žalba na lokacijsku predaje se putem Županijskog ureda za urbanizam koji je najvjerojatnije

izdao lokacijsku dozvolu drugostupanjskom tijelu Ministarstva zaštite okoliša i graditeljstva u Zagrebu .

Nezadovoljni rješenjem drugostupanjskog organa pokrećete upravni spor pred Upravnim sudom(tužbom ).

 

Pročitajte pouku o pravu na žalbu u lokacijskoj .Uvid u lokacijsku možete tražiti pismenim putem u Županijskom uredu za urbanizam.

Provjerite da li ste uopće stranka u postupku .Za nezakonitu gradnju nadležna je građevinska inspekcija .

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija