Jump to content

Pravna stvar-ročište


Draganec

Preporučene objave

Poštovani!

 

Molim da mi se odgovori na slijedeče pitanje:

 

Dobio poziv sudu ja i tast( od supruge otac)da se odazovemo na ROČIŠTE u gornjem predmetu kao SVJEDOCI dana...... u sati..... soba br..... radi saslušanja.

Dalje piše UPOZORENJE:

Ako svjedok koji je uredno pozvan ne dođe,a svoj izostanak ne opravda,ili se bez odobrenja,ili opravdanog razloga udalji s ročišta, sud može itd....

Sud će na zahtjev stranke odlučiti da je svjedok dužan nadoknaditi troškove koje je prouzrokovao svojim neopravdanim izostankom.

Svjedok ima pravo na naknadu troškova,....itd....

 

Poznato nam je tko je TUŽITELJ i zašto....

Poznato nam je tko je TUŽENIK i zašto.....

RADI ISPLATE...

Međutim,osobno ja i tast blage veze nemamo sa slučajem nit smo kome šta dužni prema tužitelju niti tuženiku...

 

Osobno ću se javit na ročište u zakazano vrijeme ,međutim od supruge, otac je u krevetu,80 god.pelene,gotovo nikako pokretljiv i jednostavno nije sposoban da dođe na ročište i kod nas je na skrbi odnosno dosmrtnom uzdržavanju.

 

Kako postupiti da zaštitim tasta(djeda)iz razloga što stvarno nije sposoban da bude prisutan zakazanom ročištu.

 

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani !

 

Dužni ste pristupiti sudu radi svjedočenja ili opravdati izostanak (medicinskom dokumentacijom npr.), Tasta uz potvrdu liječnika opravdajte .Imate pravo na sve troškove

koji su Vam prouzročeni . Svjedočenje je građanska dužnost.

Neistinit iskaz -svjedočenje predstavlja KD.

 

 

Pozdrav !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ude je napisao:

Poštovani !

 

Dužni ste pristupiti sudu radi svjedočenja ili opravdati izostanak (medicinskom dokumentacijom npr.), Tasta uz potvrdu liječnika opravdajte .Imate pravo na sve troškove

koji su Vam prouzročeni . Svjedočenje je građanska dužnost.

Neistinit iskaz -svjedočenje predstavlja KD.

 

 

Pozdrav !

 

Poštovani!

Hvala Vam na odgovoru. Moja supruga i ja ćemo osobno kao skrbnici od liječnika opće prakse tražiti potvrdu da TAST ne može prisustvovati ročištu iz zdr.razloga. Ima i nedavno otpusno pismo iz bolnice.

 

Da li isto moram ovjeriti kod bilježnika?

 

Što se tiče tužitelja i tuženika sa obojicom smo u dobrim odnosima i idemo sa istinom i ništa više.Što oni imaju među sobom,briga me.

Što se tiče naknada troškova. Ne! Ne želim stvarati trošak bilo tko bio dužnik u postupku,odnosno tko će plaćati parnični postupak. Osobno mislim da mi nećemo.

 

Hvala i pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija