Jump to content

promjena prezimena, promjena prebivališta


SANJAZABRINUTA

Preporučene objave

Bok, nisam sigurna jesam li na pravom mjestu...ali imam jedan problem. Udala sam se u 11. mjesecu te sam na svim dokumentima promjenila samo prezime, a adresa stanovanja mi je ostala ista (kod roditelja). Preselila sam se kod muža pa me zanima kakva je procedura kod promjene adrese stanovanja na dokumentima...jel moram ponovo sve dokumente mijenjati (osobnu iskaznicu, vozačku, prometnu...) jer to poprilično košta? Unaprijed se zahvaljujem....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dokument kojim se dokazuje adresa prebivališta je osobna iskaznica.

 

Podaci u prometnoj dozvoli i knjižici vozila moraju odgovarati podacima iz osobne iskaznice.

 

Vozačka i putovnica se ne mijenja do isteka, odnosno do promjene zakona.

 

Cijene:

osobna iskaznica 48,50

prometna dozvola 35,00

naknada za izdavanje prometne dozvole 47,09

knjižica vozila 35,00

naknada za izdavanje knjižice vozila 47,09.

 

Navedene naknade su plaćanje usluge stanici za tehnički pregled, a po cjeniku kojim im je odredila policija.

 

Prvo provjerite tko je vlasnik stambenog objekta u kojem želite prijaviti novo prebivalište da bi prešli moguće zapreke policijske birokracije.

 

SPQR je napisao:

da biste promjenili prebivalište morate podnijeti zahtjev nadležnoj policijskoj postaji i dokazati da imate stan (ugovor o najmu ili vlastiti,suprugov,suprugovih roditelja) te da imate izvore prihoda-vaša plaća i/ili suprugova

Ovaj dio o izvorima prihoda je ukinuto odlukom Ustavnog suda 2000. godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija