Jump to content

Naplata preko ovrhe - povrat poreza: nula


medejain

Preporučene objave

Prošle godine 3 mjeseca sam radila u poduzeću koje je već tada bilo u zaostatku s plaćama više od pola godine.

Dala sam otkaz, pokrenula prijedlog za ovrhu kako bih uspjela dobiti svoje plaće što sam u konačnici i dobila.

 

Plaće su bile isplaćene u bruto iznosu, sama sam si platila porez i prirez, mio 1, mio 2 i posebni porez.

 

Sada mi u poreznoj upravi tvrde da nemam pravo na povrat poreza jer se radilo u ovrhi.

 

Jel li moguće da sam bila dovoljno zakinuta što nisam dobivala plaće redovito i zbog bila primorana dati otkaz, već sad nemam ni pravo na povrat poreza (što bih u "idealnim" uvjetima da je plaća stizala na vrijeme itekako imala - i tad bih još uvijek bila zaposlena)???? :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odgovor na Vaše pitanje ovisi o mnogo drugih čimbenika (da li je ovrha pokretnuta na temelju sudskog rješenja, nagodbe koja je bila u tijeku sudskog postupka, nagodbe sklopljene sa nedležnim državnim odvjetništvom, nagodbe sklopljene u individualnim sporovima prema Zakonu o mirenju, te da li utužene plaće odnosno plaće utvrđene nagodbom sadrže obvezne doprinose, te porez na dohodak i prirez, zatim da li se odnose na proteklo porezno razdoblje ili tekuće i drugo).

Obzirom da se radi o vrlo složenoj problematici, možete više za Vaš slučja pročitati na linku:

http://www.teb.hr/include/pdf/novosti/ovrha-opca_uputa.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija