Jump to content

Knjiga položenih ugovora u z.k. odjelu Općinskog suda


moslavac64

Preporučene objave

Kupio sam zemlju od 4 različita vlasnika koji žive u Srbiji. Kupovina je obavljena preko opunomoćenog predstavnika svih prodavatelja, Punomoći su ispravne, ovjerene pred nadležnim tjelima u Republici Srbiji. Kuprodajni ugovori uredno su ovjereni pred nadležnim organom RH-e.

Za predmetnu katastarsku općinu nema Zemljišne knjige ali postoji Knjiga položenih ugovora.

Za svrhu fiducije (dižem kredit a zemlja je zalog) banka me traži Potvrdu od nadležnog z.k. odjela da su Ugovori deponirani u Knjizi položenih ugovora.

Imam original Domovnice svih prodavatelja, imam i sve punomoći, ovjerene Kupoprodajne ugovore...No, službenica u navedenom odjelu mi kaže " možete dobiti samo Potvrdu da ne postoji Zemljišna knjiga za ovu K.O. - ne mogu Vam uzeti ugovore a da nemam pravnog prednika navedenih zemljišta".

Zanima me da li mogu ishoditi tj položiti Ugovore u spomenutu

Knjigu položenih ugovora ili je službenica u pravu?

Osim toga - kako u suprotnom teretiti ili bilo što raditi s predmetnim nekretninama? Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam odgovor na tvoje pitanje, no samo ću se osvrnuti svojim slučajem na tvoj problem.

kad sam kupovao stan, žena mi je pokazala rješenje kojim je isti dodijeljen, ona ga je otkupila, ja sam to sve vidio, napravili smo kupoprodajni ugovor i sa tim kupoprodajnim smo išli na gruntovnicu se knjižiti.

naravno, ništa nije bilo knjiženo, jer ta čestica nije ni postojala ni ništa nije štimalo.

žena nestala, preselila se i to mi je onda kao vanknjižno vlasništvo ostalo. međutim, uredno sam našao se kao vlasnik u knjizi položenih ugovora.

ništa mi nije jasno, ali tako je...

 

stan je uredno knjižen u kpu samo sa kupoprodajnim ugovorom, bez ikakvih prethodnih papira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija