Jump to content

Tihomir Purda


cagart

Preporučene objave

Kako prenosi Večernji list :

 

 

Sudbina hrvatskog branitelja

 

 

 

Tihomir Purda bit će izručen Srbiji!

 

 

Sud BiH odlučio je da hrvatski branitelj Tihomir Purda bude izručen Srbiji, potvrdio je za Večernji list njegov odvjetnik Josip Muselimović.

Muselimović je istaknuo da će u roku tri dana podnijeti žalbu na ovo rješenje

 

Hrvatski ministar pravosuđa Dražen Bošnjaković danas je, osvrćući se na slučaj Purda, na pitanje može li se tražiti i međunarodna pravna pomoć, rekao:

 

- Postoji i takva mogućnost, no tek ako pravosudna tijela BiH donesu odluku o izručenju. U tom slučaju Purda se može obratiti Europskom sudu za ljudska prava u Strasbourgu, rekao je ministar.

 

Bošnjaković je također ponovio da će Danko Maslov i Petar Janjić Tromblon biti saslušani u četvrtak pred srbijanskim tužiteljima u Vukovaru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a šta reči na ovo što nismo več rekli...nikada srbija nije bila niti če nam biti bratska država..neviđena agresija,mržnja..ali razumijem ih..to su XXXXXX ,siromašna država prirodnim bogatsvima,pa im sline cure na hrvatsku kao i sve ostale zemlje..od slovenije,italije i tako dalje...bojim se ja jednog dana nakon šta uđemo u eur.uniju..kada se taj savez bude raspado..a svi veliki savezi završavali su u krvi,pa če tako i eur.unija..razne kolonijalne zemlje če vidjeti priliku u raspadu sistema i posegnut za prirodnim bogatstvima drugih država,bit če puno krvi..tako če i italija pokušati ispuniti svoj vjekovni san dočepati se dalmacije i istre.možda mađari slavonije..tko zna šta nas i našu djecu čeka..kako se oduprijeti..i dali se možemo oduprijeti takvoj situaciji..mala smo država..vojno nedorasla italiji i sličnima..

 

Editirao sam uvredljivi dio. Vrijeđanje drugih nacionalnosti ili općenito bilo koga ne toleriramo na ovom forumu. Također Vaš post nemam nikakve veze s pravom, pa se ubuduće držite pravila foruma

 

Utjerivaczakona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dragi Branitelji! Ne znam šta da napišem a da se ne zamjerim uredništvu portala pa da me ne cenzurira. Normalnim riječima čovjek, Branitelj pa i velika večina ljudi koji vole ovu državu ne može izraziti bijes i ljutnju zbog ovog što se dogadja trenutno Branitelju Purdi i njegovoj obitelji.Tko je sutra na redu?Tko je prekosutra na redu?Postoje li veča poniženja za Branitelje od izdaje vlastite vladajuče garniture.Postoji li veča bol od boli da pojedinci nakon skijanja u austriji,odu u toplice da se malo opuste a največi tvorci njihovog blagostanja sutra nemaju djetetu za kruh,za odječu ,za obuču.Našu djecu sustavno školuju da i nije baš bilo nekakvog velikog rata ovdje kod nas.Šalju ih na maturalna u španjolsku.austriju,češku,itd. itd.Zašto nam se to dogadja? Jer zato što smo se oduprijeli genocidu?Jer zato što smo branili svoja ognjišta?Jer zato što smo usprkos embargu na uvoz oružja uspjeli stvoriti svoj dom?Zašto nam djeca ne idu na maturalno od Iloka do Konavala? Zašto ih se ne otpelja na Ovčaru,u Dalj na Banovinu pa im se objasni što se tamo dogadjalo, gdje se stvarala Hrvatska,tko ju je stvarao ,goloruk ali s ljubavlju i ponosom?Znate dragi Branitelji,svako je domoljublje danas zločin,svako javno isticanje hrvatstva kazneno djelo.Zar smo zaista to zaslužili?Možemo li niže?Zaista ne znam što više napisat,kako da utješim sebe zbog boli koju nanose svima nama.Bog Vas sve blagoslovio i dao Vam snage da izdržite.Neka Bog da snage Tihomiru i njegovoj obitelji. Pozdrav svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da ministar pravosuđa BiH Bariša Čolak neće dozvoliti takvu lakrdiju, ipak je on "naš" čovik, a to se može naslutiti i po njegovoj reakciji gdje je i on sam iznenađen odlukom suda BiH o izručenju, a na upit novinara kakva će biti njegova odluka, rekao je:"pravedna i po zakonu" a to može biti samo jedno, neizručenje Purde Srbiji nego njegovo vraćanje u Hrvatsku.

Ono što boli mene, a i većinu nas branitelja je kako se uopće mogao dogoditi takav slučaj, ja u svojoj glavi ne mogu pojmiti činjenicu da naš branitelj koji je prebijan i mučen proveo devet mjeseci u logoru, doveden u situaciju da ako bude izručen srbiji (još uvijek se nadam da neće) ponovno proživljava ono što je već proživio prije 20 god. a mučitelji njega i ostalih vukovarskih branitelja slobodno šetaju po Vukovaru.

ne mogu više ni pisati, pun sam adrenalina, sav sam se uštrepao, pozdrav svim braniteljima, a posebno obitelji Purda, s nadom u Tihomirov što skoriji povratak kući

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Meni sve ovo liči na neku veliku igru koju su smislili naši i srpski vlastodršci.

 

1Postavlja se pitanje zašto srpske vlasti ako su imale nepobitne dokaze(a sad tvrde da imaju dokaze iz tog vremena) nisu zadržale Purdu još kad je bio u logoru i već tada mu sudili za ratni zločin.ratni zločin ne podliježe aboliciji.

2.Indikativno je da su naši istražni organi vrlo brzo ocijenili da nema osnova za podizanje optužnice i nisu iskoristili nijedan pravosudni mogući manevar da ga ipak zatraže da ga se izruči u domovinu,a pravni stručnjaci vjerojatno to znaju na koji način su mogli učiniti.

3.Interesantno je da cijelo vrijeme premijerka,ministar branitelja i ministar pravosuđa iskazuju da će srbijansko pravosuđe ili njihovi istražni organi odlučiti pravedno i pustiti Purdu.(dakle već su unaprijed prepustili da to rješavaju oni i još su sigurni da će to biti tako tj biti će oslobođen.)

4.Odmah po uhićenju prvo obrazloženje je bilo da je sve to posljedica objave registra branitelja koji je veliki trn u oku vlasti zna se iz kojih razloga.

 

Kad se sve to provede kako je zamišljeno narod treba zaključiti.

1.Registar se ne smije objavljivati.

2.Vlada je sve učinila da ubjedi Srbiju da ga se pusti i na taj način pomogne branitelju da ga se spasi i u tome uspjela.Brine i štiti branitelje.

3.Srbi,naša "braća" i budući partneri shvatili su da je važnije pomirenje od jednog nepoznatog branitelja i da žele da budemo opet u bratstvu i jedinstvo te gradimo novu Jugosferu, te puštaju Purdu.Pokazali su dobrotu i pravednost(kao).

 

A tko šiša branitelje ,njihove živce,neprospavane noći.Jednog malog lika koji je tamo čamio i umirao zbog nemoći i straha.

I ni sam nije znao što se s njim dešava.

Ako nisam i dobro sve to skužio , volio bih da sam samo u jednome u pravu a to je da čovjeka puste kući svojoj obitelji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Meni sve ovo liči na neku veliku igru koju su smislili naši i srpski vlastodršci.

 

1Postavlja se pitanje zašto srpske vlasti ako su imale nepobitne dokaze(a sad tvrde da imaju dokaze iz tog vremena) nisu zadržale Purdu još kad je bio u logoru i već tada mu sudili za ratni zločin.ratni zločin ne podliježe aboliciji.

2.Indikativno je da su naši istražni organi vrlo brzo ocijenili da nema osnova za podizanje optužnice i nisu iskoristili nijedan pravosudni mogući manevar da ga ipak zatraže da ga se izruči u domovinu,a pravni stručnjaci vjerojatno to znaju na koji način su mogli učiniti.

3.Interesantno je da cijelo vrijeme premijerka,ministar branitelja i ministar pravosuđa iskazuju da će srbijansko pravosuđe ili njihovi istražni organi odlučiti pravedno i pustiti Purdu.(dakle već su unaprijed prepustili da to rješavaju oni i još su sigurni da će to biti tako tj biti će oslobođen.)

4.Odmah po uhićenju prvo obrazloženje je bilo da je sve to posljedica objave registra branitelja koji je veliki trn u oku vlasti zna se iz kojih razloga.

 

Kad se sve to provede kako je zamišljeno narod treba

zaključiti.

1.Registar se ne smije objavljivati.

2.Vlada je sve učinila da ubjedi Srbiju da ga se pusti i na taj način pomogne branitelju da ga se spasi i u tome uspjela.Brine i štiti branitelje.

3.Srbi,naša "braća" i budući partneri shvatili su da je važnije pomirenje od jednog nepoznatog branitelja i da žele da budemo opet u bratstvu i jedinstvo te gradimo novu Jugosferu, te puštaju Purdu.Pokazali su dobrotu i pravednost(kao).

 

A tko šiša branitelje ,njihove živce,neprospavane noći.Jednog malog lika koji je tamo čamio i umirao zbog nemoći i straha.

I ni sam nije znao što se s njim dešava.

Ako nisam i dobro sve to skužio , volio bih da sam samo u jednome u pravu a to je da čovjeka puste kući svojoj obitelji.

Sve si dobro skuzio!

Sa ovoliko gorcine koju osjecam u sebi, nisam u stanju dati neki normalan komentar a narocito ne nakon ovoga saznanja

http://static.panoramio.com/photos/original/48351673.jpg

za one koji nisu upuceni o kome se rad neka proguglaju malo ovo ime i prezime koje je u potpisu..

Nazalost ovo je nasa vukovarska stvarnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Purda se u pritvoru nalazi od 5. januara kad je na graničnom prelazu Orašje u BiH uhapšen na osnovu srpske poternice iz 2007. u kojoj se tereti za ratne zločine zbog pucanja na trojicu ranjenih vojnika JNA(U VUKOVARU), od kojih su dvojica ubijena na licu mesta, a treći umro u bolnici.

 

Hrvatsko državno tužilaštvo je sprovelo istragu i zaključilo da Purda nije kriv, dok je Srbija ostala pri optužnici i dalje insistira na izručenju, ističući da je Purda priznao zločin za koji se tereti."vesti on line"

 

svi smo mi pUrda :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo je strasno, za ovo netko stvarno mora odgovarati.

Zar ima netko pravo zabiti glavu u pijesak, i čekati što će krvnici odlučiti, isti krvnici koji su sudili 91, i sad opet hoće.

Zbog čega smo mi fenomen u svijetu, da nam agresor koji nas nije uspio pokoriti sudi?

Pita li se uopce netko u ovoj drzavi kako se osjeca Purda koji je prosao strahote srpskih

logora i sada ga netko opet tamo vraca? Shvaca li uopce netko kakav je to udarac ovom

covjeku i njegovoj obitelji? Tko to ima pravo okrenuti glavu na drugu stranu?

Politicari su zauzeti izjavama za medije i ne zna se tko je pametniji. Vec godinama gledamo

kako nas gaze, nas i sve nase vrijednosti, gledamo i sutimo, a oni to koriste, i kad mislis

da ne moze gore, kad ono ipak moze.. Zivot Tihomira Purde za njih nije ljudska sudbina

nego nekakav "slucaj Purda" ili "slucaj Maric", kako ih mediji hladno nazivaju. Presutjeti

izrucenje hrvatskog branitelja i bivseg logorasa u ruke Srbiji, najgora je nocna mora i

najvece ponizenje! To je dno dna! Hocemo li sutjeti kad nam budu odvodili najboljeg

prijatelja? Hocemo li sutjeti kad nam budu odvodili brata ili oca?? Dosta je drugovi i

drugarice politicari, optuzeni ste za IZDAJU!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vinkovci, potpisujem svaku riječ. Iako nisam branitelj, već samo supruga jednog bolesnog i razočaranog hrvatskog branitelja, ne mogu ostati ravnodušna na ovo što se događa svima vama.

A današnji komentar ministrice prevršio je sve mjere i granice tolerancije. Njena izjava da vam je sada maćeha a bila vam je dobra kad je djelila mirovine teška je uvreda za svakog normalnog Hrvata, a o braniteljima da i ne govorim. Dakle, ako sam ju dobro shvatila, vi ste svoje mirovine dobili samo zahvaljujući njenoj milosti i dobroj volji. Niste ih zaslužili krvlju i mukom, narušenim zdravljem i invaliditetom. Niste ih zaslužili ni borbom za budućnost naše djece, bolje sutra, slobodu, pa i njenu meku kožnu fotelju. Ma, što ja pričam gluposti, niste ih uopće zalužili....ali obzirom da je ona dobra duša ipak ste ih dobili. I otkud vam sada pravo da ju kritizirate radi Purde. Vi više očito nemate pravo glasa osim na izborima (naravno pod uvjetom da glasate za nju). Ostatak vremena se pokrijte ušima i šutite jer bi se ona mogla i naljutiti i oduzeti vam mirovine koje vam je tako velikodušno dala....

SRAMOTA, za nju, za Hrvatsku, za sve nas koji komentiramo u kafićima i domovima a šutimo tamo gdje treba dići glas

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gospodo draga,

možda niste shvatili što je "pisac htio da kaže",u ovom slučaju Jadranka.

A to je "ja sam Vam dala mirovine i ako budete nastavili meni prijetiti ja ću Vam ih oduzeti".

To je isto ono što je napravio Dodik predsjednik Republike Srpske,kad su mu borci zaprijetili blokadom graničnih prijelaza on im je poručio "vi zapriječite prijeelaze i nećete dobiti mirovine sljedeći mjesec."

Eto nažalost tako je to u životu vlast je vlast pa čija bila,bitni smo im jedino za izbore.

Na njihovu nesreću oni su baš ove godine.

A Jaca si je ovim potezom potpisala konačnu presudu što se tiče izbora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

evo malo sam se smirio, pa da napišem koju:

ispod svake razine je, a pogotovo jedne premijerke je reći kako je ona "dala" nekome mirovine, kao da dijeli milostinju,, pa niti bi ona bila premijerka, niti bi mogla što netkome "dati" da nije tih ljudi kojima je kako kaže omogućila "respektabilne mirovine" ali da se vratim na temu, i ako Purda bude (nadam se da neće) ili ne bude izručen srbiji za ovo netko treba odgovarati.

zašto DORH nije 2007. ispitao tog čovjeka i utvrdio da nije kriv, i poslao srbiju u "pm" na sva zvona, sad su to učinili u roku tri dana, i peru ruke kao poncije pilat, ma gade mi se, dok naša premijerka lajsa po "slobodnoj" Hrvatskoj i Europi, sa osmjehom na licu, Hrvatski branitelj Tihomir Purda leži u KP Domu Zenica, i čeka izrucenje srpskom kazamatu.

nadam se i vjerujem da do toga neće doći.

Tiho izdrži, mi smo uz tebe!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da nije tragično bilo bi smiješno, u stvari je apsurdno, pazi ovo: ŽRTVI ratnog zločina hoće da sude za ratni zločin, i to još dolaze kod nas u HR i ispituju navodne svjedoke tj. optužene, a tko hoće suditi, i tko ispituje..... srbijanski istražitelji iz srbije, iz zemlje koja je izvršila ratni zločin nad tim ljudima.

Pa de stvarno, aj što me "hebeš" al nemoj mi uši zavrtat

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jasno je da je ovaj slučaj branitelja Tihomira Purde najveći povod za sutrašnji prosvjed branitelja.Želim samo naglasiti da poziv nekih branitelja iz nekih udruga da se prosvjed mora održati dostojanstveno i mirno je bitan za sve nas.Branitelji moraju i u ovakvim slučajevima ostati dostojanstveni.Sami branitelji moraju i spriječiti i ne dozvoliti da im se ne nametnu neke provokacije koje neki jedva čekaju da ponovo ocrne braniteljsku populaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je bilo i normalno da če se tako dogoditi, srbija se malo zajebavala sa jadnim Purdom.Čovjek je bio bolestan a ovo vrijeme provedeno u zatvoru u Zenici samo če mu pogoršat narušeno zdravlje.A pojedinci koriste njegovu muku da bi uzeli koji politički poen za svoju političku karijeru. :kavica::kavica::kavica::kavica::kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napokon... uh, šta sve živ čovjek doživi i preživi, ali jedno pitanje ostaje, na šta liči sad naša politika, ispada tako da bi mi srbiji sad trebali zahvaljivati što odustaju od progona hrvatskih branitelja, a u stvari od progona ŽRTAVA NJIHOVIH ZLOČINA, pa mislim stvarno......kuda ide naša politika :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

diksi je napisao:

Meni sve ovo liči na neku veliku igru koju su smislili naši i srpski vlastodršci.

 

1Postavlja se pitanje zašto srpske vlasti ako su imale nepobitne dokaze(a sad tvrde da imaju dokaze iz tog vremena) nisu zadržale Purdu još kad je bio u logoru i već tada mu sudili za ratni zločin.ratni zločin ne podliježe aboliciji.

2.Indikativno je da su naši istražni organi vrlo brzo ocijenili da nema osnova za podizanje optužnice i nisu iskoristili nijedan pravosudni mogući manevar da ga ipak zatraže da ga se izruči u domovinu,a pravni stručnjaci vjerojatno to znaju na koji način su mogli učiniti.

3.Interesantno je da cijelo vrijeme premijerka,ministar branitelja i ministar pravosuđa iskazuju da će srbijansko pravosuđe ili njihovi istražni organi odlučiti pravedno i pustiti Purdu.(dakle već su unaprijed prepustili da to rješavaju oni i još su sigurni da će to biti tako tj biti će oslobođen.)

4.Odmah po uhićenju prvo obrazloženje je bilo da je sve to posljedica objave registra branitelja koji je veliki trn u oku vlasti zna se iz kojih razloga.

 

Kad se sve to provede kako je zamišljeno narod treba zaključiti.

1.Registar se ne smije objavljivati.

2.Vlada je sve učinila da ubjedi Srbiju da ga se pusti i na taj način pomogne branitelju da ga se spasi i u tome uspjela.Brine i štiti branitelje.

3.Srbi,naša "braća" i budući partneri shvatili su da je važnije pomirenje od jednog nepoznatog branitelja i da žele da budemo opet u bratstvu i jedinstvo te gradimo novu Jugosferu, te puštaju Purdu.Pokazali su dobrotu i pravednost(kao).

 

A tko šiša branitelje ,njihove živce,neprospavane noći.Jednog malog lika koji je tamo čamio i umirao zbog nemoći i straha.

I ni sam nije znao što se s njim dešava.

Ako nisam i dobro sve to skužio , volio bih da sam samo u jednome u pravu a to je da čovjeka puste kući svojoj obitelji.

 

Sve se odigralo kako sam pretpostavio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija