Jump to content

Da li uopće spadam tu?


sambomi

Preporučene objave

Poštovani, kupio sam stan na ime kćeri iza mog nasljedstva iza moje majke koji sam prodao i kupio novi i stavio na kćer zbog poreza.

Saa kćer ima zaučnika i na neki način mi ospoava pravo. Naravno jer stan glasi na nju.

Ali zgrad anije uknjižena, ja imam slijed papira jer je stan od stana solidarnosti došao do .....da ne duljim

Mislim da su svi ti prethodni paipri čisti. Vjerujem u to.Ako nisu kojim slučajem nadrapao sam.

Zanima me kad zgrada i "moj " stan bude uknjižavan gruntovno mogu li sa kćeri sklopitineki ugovor da ne platim porez?

Znači imam 60 godina, može li meni kćer pokloniti za rođendan (bio je takav slučaj da je baka unuku pokolinila za vjenčanje bez poreza) a da ja ne platim porez nikakav jer imam stan od 43 m2 sa ženom i u braku smo.

Nešto čitam i čujem o doživotnom i dosmrtnom uzdržavanju. Šta je tu povoljno na mene.

Inače ta kćer će naslijediti oba stana ikuću i imanje od bake i djeda nakon supruge. Neće bašbiti sirotinja, ali ju ništa ni ne zanima. Počela je osporavati stan koji fiktivno glasi na nju jer ima zaručnika koji nije zainteresiran za ništa.

Bilo kako, kakav ugovor da sklopim da se ja mogu odmah uknjižiti? Ionako iza mene i supruge ostaje sve njoj, ne mislimo prodavati, ali ne želimo da oni prodaju dok ne umremo. Inače budući zet ima dsetak tisuća kuna duga na raznim stranama, auto, telefoni i sl. Roditelji mu baš nisu zainteresirani jer teško žive i mi im pomažemo picekima, kobasama,hranom koliko možemo.

Naravno da zet ima utjecaja, a u svojoj obitelji nema sređenu situaciju, no to me se ne tiče.

Žive sa nama, mi ih financiramo već dvije godine.

Samo želim zaštiti svoju imovinu koju sam krivo stavio na kćer. Da sam barem platiotaj porez, danas bih mirno spavao.

Molim realnu pomoć, štoda učinim, naravno i dalje bih izbjegao porez, a ako ne koliko bi me to stajalo.

Zahvalan na svakom realnom odgovoru !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija