Jump to content

Pomoć oko pravdanja novca u obrtu i još neke sitnice!


bubavk

Preporučene objave

Pozdrav! Nedavno sam otvorio obrt za uklanjanje građevina i zemljane radove! Konačno sam obavio prvi posao i naplatio! Posao sam završio 16.02.2011. račun izdao 28.02.2011. imao sam troška 5000,00 kn za materijal ali mi taj račun još nije ispostavljen. Mogu li ja podignuti tih 5000,00 kn i kako ih pravdati? Unaprijed zahvalan!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako vam nije problem malo mi opširnije objasniti! Znači mogu podignuti tih 5000,00 kn i platiti gotovinski račun te ga pravdati kao trošak za posao koji sam obavio i naplatio prije datuma računa za materijal? Puno hvala! Nama početnicima i svaka sitnica koju nam Vi kažete puno znači!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Obrtnik ne vodi knjigu blagajne, vodi jednostavno knjigovodstvo i može sa svojim novcem na žiro računu raspolagati po slobodnoj volji. Dužan je promet vršiti preko žiro računa, ali je dozvoljeno plaćati gotovinske račune u iznosu do 5000 kuna po jednom računu, ali samo trgovačkom društvu. Dakle, nije zakonito plaćati gotovinom drugom obrtniku, osim onome koji izdaje R-1 račune i vodi dvojno knjigovodstvo.

Neovisno o tome kako ste platili račune koji su vam trošak poslovanja, oni osim tog uvjeta moraju biti i kategorizirani kao trošak poslovanja - moraju imati veze s ostvarivanjem prihoda. Datume vam neće nitko od poreznika gledati, jeste li vi prije dobili račun za gotovinsko plaćanje ili ste prije podigli novac sa žiro računa. Tehnički gledano - odete na bankomat, (vjerojatno imate karticu), podignete svoj novac i spremite karticu, nitko vas ništa ne pita. Sretno i nadam se da ćete i d alje naplaćivati poslove koje izvedete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija