Jump to content

Svjedočenje - povrat putnih troškova


mrvica78

Preporučene objave

Dobio sam poziv da svjedočim na glavnoj raspravi radi saslušanja. Sasvim druga je prića da uopće nemam

pojima zašto me se zove jer za tu dotičnu osobu (kojoj se sudi) u životu nisam nikada čuo, te sam to i rekao

u svjedočenju u istražnom postupku.

 

Sud je udaljen 300-ak km te je poprilično komplicirano otići busom (put zahtjeva barem jedno presjedanje)

tamo i natrag u jednom danu, pa sam se odlučio da odem sa autom (prijatelj mi se ponudio).

Zanima me koja je procedura oko zahtjeva za nadoknadom putnih troškova. Tj. da li je sudu dovoljna činjenica

koliko ima kilometara do suda pa mi odrede neku cifru po kilometru ili moram imati još neke potvrde (naravno

put podrazumjeva i plačanje nekoliko cestarina) ili se to određuje po nekim tablicama ...

Eh da, kada i gdje na suđenju to tražim ;)

.. trebam li napomenuti da sam trenutno nazaposlen i tih 500tinjak kuna (gruba računica) bio bio samo takav

financijski udar.

 

Hvala, na barem djelomičnom odgovoru.

 

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon završetka svjedočenja odmah morate tražiti troškove jer inace gubite pravo na iste.

Obično se daje po cijeni povratne autobusne karte od mjesta dolaska do mjesta suda, bez obzira sto dolazite autom. ipak vi mozete to navesti, ali takva je procedura (uglavnom). također možete tražiti i trošak dnevnog obroka. trošak vam može biti isplačen odmah iz sudske blagajne, a ako ne bude ponesite broj nekog bankovnog računa na koji vam isti moze biti uplačen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija