Jump to content

odjava RTV pretplate radi kvara uređaja


Alen-RI

Preporučene objave

Poštovani,

pregledao sam cijeli forum i ima puno sličnih pitanja i rasprava ali zadnje vrijeme vidim da nema konkretnih odgovora pa stoga postavljam sljedeća pitanja:

1. kako i dali je moguće odjaviti RTV pretplatu

2. dali je obavezno ispuniti i ovijeriti njihovu izjavu kod javnog bilježnika

3. Gledanje MAXTV-a preko laptopa,dali je potrebno plačanje RTV pristojbe ako se na taj način gledaju programi

 

Naime,prije dva mjeseca mi je grom udario pokraj kuće i spržio TV,kućno kino preko kojeg sam ujedno slušao radio emisije,MAXTV prijamnik (T-com mi je zamijenio i dao novi uređaj) tako da sam ostao bez TV-a i radio uređaja.Odlučio sam da bi prestao plačati RTV pretplatu jer nisam u mogućnosti kupiti nove uređaje kao ni popraviti iste jer je preskupo.

 

Molim za konkretne odgovore koji su provijereni i sukladni sa novim zakonima

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uređaj koji je naveden u prijavi za rtv pristojbu

predaj u e otpad (elektronički otpad)

za predani uređaj dobiješpotvrdu o predaji

trebaš paziti da u potvrdi navedu marku uređaja za koji plaćaš pristojbu.

kopiraš potvrdu (i za svki slučaj ovjeriš kod JB)a original uz dopis pošalješ HRT-u (propast stvari)

ili uređaj daš u rtv servis na rashodovanje

za što dobiješ potvrdu koju moraš platiti.

potvrdu pošalješ HRT-u uz dopis.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu,

ako znaš molim te pomogni. Naime u HRT su mi rekli da moram potpisati njihovu izjavu s kojom dozvoljavam da mi uđu u stan i provjere dali imam TV ili radio i to pod materijalnom i kaznenom odgovornošću. Ako ja njima ne potpišem taj njihov papir oni tvrde da i dalje moram plačati RTV pretplatu bez obzira što sam TV predao u E OTPAD.

 

Pomogni ako možeš ili mi objasni dali ako slučaj dođe na sud moram platiti pretplate.

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

normalno je da u HRT-u tupe kako njima odgovara .

po Ustavu RH dom je nepovrediv

i niko nemože uči u stambeni objekat ako ga vlasnik ili stanar ne puste i ako nema sudski nalog.

ni policija osim ako se radi o utvrđivanju kaznenog djela.

 

možeš potpisati izjavu ali sa dodatkom

da se slažeš da inkasator može uči u kuću i vršiti pregled ako ima sudski nalog .

 

kad predaš uređaj u e-otpad i dobiješ potvrdu (na njoj treba navesti naziv uređaja za koji plaćaš pristojbu,prema prijavi)

istu potvrdu pošalješ (sa dopisom ,preporučeno i sa povratnicom .na povratnici treba pisati propast prijemnika .)

HRT-u , bez ikakve izjave.

 

po Zakonu o vlasništvu ako je stvar propala nisi dužan smositi nikakve troškove u svezo te stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija