Jump to content

Kako mi može kćer darovati stan a da ne platim porez


sambomi

Preporučene objave

Kupio sam stan od nasljedstva moje majke na ime kćeri da ne platimo proez prije 3 g. Do sada zgrada nije bila uknjižena, tek sad zovu da se to riješi. Imam slijed svih papira.

Zanima me kako mi kćer može darovati stan a da ne platim porez i da se ja ODMAH UKNJIŽIM kao vlasnik. Odnosi sa kćeri i budućim zetom nisu idealni pa se bojim da to ne prodaju.Napominjem da supruga ima stan, u braku smo 33 g. a svi zajedno živimo u kući ženinih roditelja sa njenom majkom koja i glasi na nju.

S obzirom da je kćer jedinica ionako će ostati sve njoj danas sutra, no želim zaštiti suprugu i sebe ako završimo u domu.

Mi ne mislimo ništa prodavati.

Molim hitan odgovor. Znam da postoji doživotno i dosmrtno uzdržavanje, po jednom se možeš odmah uknjižiti. I mora li kćer prvo upisati stan na sebe pa mi ili nam darovati.

Svaki odgovor je dobro došao.

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možda sam nezahvalan, ali MALO znam pa bih htio zaštiti suprugu i mene.

Da li darovnim ugovorom mogu odmah prenijeti stan na sebe u gruntovnici?

Da li to mogu dosmrtnim ili doživotnim uzdržavanjem?

Da li to možemo odmah riješiti kad se rješava uknjižba na nju pa istovremeno "neki" za mene najpovoljniji ugovor, tj. stan ima slijed papira - ona je peti vlasnik. Sve papire imamo od kad je prva osoba dobila stan solidarnosti.

Da li se papiri za uknjižbu moraju kod javnog bilježnika svi ovjeriti pojedinačno (ima ih puno) ili idu u "paketu"?

I zadnje pitanje da ne davim, da li sve odgovore na moja pitanja mora znati i javni bilježnik? I da li mi ih treba dati, tj. savjetovati?

Da pojasnim radi se o jednoj od zadnjih zgrada u V.Gorici koja do sada nije bila riješena. Ako to što znači.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija