Jump to content

Poslovno uvjetovani otkaz ugovora o radu


Saurfang

Preporučene objave

imam jednu nejasnocu u ugovoru pa ako bi mi netko mogao razjasniti bio bih mu jako zahvalan :)

u ugovoru pise sljedece, citiram:

 

"Buduci da radnik ....... u radnom odnosu od...do..., sukladno cl. 114 zakona o radu uzevsi u obzir neprekinuto vrijeme rada kod poslodavca u trajanju od 4g, radniku je odredjen otkazni rok u trajanju od mjesec dana i dva tjedna te za to vrijeme trajanja otkaznog roka radnik nije obavezan dolaziti na posao."

 

kraj citata

 

mene zanima boldani crveni dio

koliko sam ja shvatio ja ne moram odradjivati otkazni rok uopce no oni su mi ga duzni isplatiti kao da sam radio.

 

molio bih da mi netko potvrdi ili demantira moju tezu, unaprijed zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

cynic je napisao:

Pozdrav.

Da ne otvaram novu temu.

Gdje mogu pronaći info u kakvom su položaju osobe sa invaliditetom kad je riječ o navedenoj vrsti otkaza?

 

Hvala

 

U istom kao i one koje nemaju invaliditet. Štel sam reći: imaju ista prava kao i zdrave osobe. Vi biste trebali iznaći neko riješenje za sebe preko HZMO-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

isao sam na razgovor u firmu danas da ih obavjestim da necu dolazit odradjivat otkazni rok.

na razgovoru su mi rekli da ce s danom kojim sam prestao radit biti placeno sve a da otkazni rok nece, da napomenem da u ugovoru koji je vec potpisan pise da se raskida radni odnos tek 16.05.2011.

 

dali su mi duzni isplatit placu i za taj otkazni rok koji ja necu odradjivati?

molim pomoc jer mislim da me zele prevariti

unaprijed zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

prvo da razjasnimo male nedoumice - naslov topica Vam je poslovno uvjetovani otkaz a kroz sve postove spominjete ugovor koji ste potpisali.

 

Možemo li pretpostaviti da se radi o Sporazumu o prestanku radnog odnosa? Ili ste dobili odluku o poslovno uvjetovanom otkazu?

 

Dalje, ako na zahtjev poslodavca ne odrađujete otkazni rok onda imate pravo na naknadu plaće za vrijeme istog. Znači na zahtjev poslodavca. Ne na Vaš zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija