Jump to content

Djelatnici me uništavaju - što poduzeti?


Erik77

Preporučene objave

Kako sam u situaciji da se nitko s minimalnim iskustvom na birou neće javiti na oglas za posao bio sam primoran zaposliti prve koji su došli.

 

Nakon 6 mjeseci uzmemo kompleksniji posao i djelatnik potvrdi da nije problem to izraditi, vodi montažu i izradu, mala smo firma 4 djelatnika. Nakom mjesec dana rada i utrošenog materijala vrijednosti cca 15000Kn prvo on shvati da je sve krivo napravio jer ga naš kupac pročita i prigovori mu da ništa nije ravno i d aje krive dijelove od dogovorenih koristio. Za to vrijeme meni uredno priča da je sve ok i da privodi kraju posao.

 

Dolazi do rasprave s djelatnikom u kojoj on daje otkaz i traži plaćeni godišnji. Rekoh ok, nema problema.

 

U međuvremenu, idemo kod kupca i shvatimo mjereći da je sve napravio krivo, zaništio čitav posao, mjesec dana dolaska na posao, matterijal, troškovi. Kupac nedovršen i loše napravljen posao ne želi platiti do kraja već traži korekciju.

 

U međuvremenu djelatnik dolazi i prijeti inspektoratom i dr. jer da hoće pare koje naravno kasne jer se ne mogu naplatiti, posao nije napravljen mjesec dana rada uloženo.

 

Cijelo vrijeme sam bio čovijek prema njemu, čak sam mu davao i veću plaću i sve i sad ovo...

 

U principu mi ispada da nitko ne želi raditi da svi žele ogromnu plaću bez da naprave korektno.

 

U situaciji sam gdje će zvati ispektorat koji će nešto pronaći, a potom ne mogu ni sve rashodovati niti prodati firmu jer sam pod hipotekom - kuća za posao.

 

Odjavio ga još nisam jer je na tzv. godišnjem.

 

Što mi je činiti, može li me itko savjetovati?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u svemu te nemrem savjetovati al u nečem mogu.

 

Tvrtku imam malu kao i ti sa 4 zaposlena (hvala bogu u 20 godina nikad nisam imao problema niti sa jednim djelatnikom)

ni oni sa mnom naravno sve dok nije naletio alkoholičar (neradnik) uglavnom jako ružno završilo, upravo završio sa kaznom inspektorata ( od 7 stavki, samo su mi našli jednu sitnicu da ne vjeruješ) al je zato kazna ohohoho.

No nebitno prvi savjet ako te pozove inspektorat ispričat če ti priču kako je tvoja firma nevjerovatno uredna sve po ps i razno razna editirao moderator da bi ti nakon godinu dana poslali poziv za sud sa milion sitnica.

Druga stvar djelatniku možeš odbiti od plače zbog nestručnosti u obavljanju svog posla ( pod uvjetom da je kvalificiran da izvodi taj posao koji je izvodio) kako god plaču češ mu morat isplatiti ( sa knjigovođovom vidi koliko se umanjuje zbog nestručnosti)

u slučaju da mu otkazuješ ugovor o radu (obvezno mora imati otkazni rok ) pa makar bio radio samo 15 dana, sve mu daj da potpiše kod preuzimanja isplatne liste,otkazni rok,odjave

prekid apsolutno sve

 

i za kraj nemoj mislit da pametujem al u 20 godina firme nikad ne puštam djelatnicima da vode sami grailište ( apsolutno sam svaki dan na gradilištu ) iako imam povjerenje u njih jednostavno moraš biti upoznat sa svime

 

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Erik77 je napisao:

Kako sam u situaciji da se nitko s minimalnim iskustvom na birou neće javiti na oglas za posao bio sam primoran zaposliti prve koji su došli.

 

Nakon 6 mjeseci uzmemo kompleksniji posao i djelatnik potvrdi da nije problem to izraditi, vodi montažu i izradu, mala smo firma 4 djelatnika. Nakom mjesec dana rada i utrošenog materijala vrijednosti cca 15000Kn prvo on shvati da je sve krivo napravio jer ga naš kupac pročita i prigovori mu da ništa nije ravno i d aje krive dijelove od dogovorenih koristio. Za to vrijeme meni uredno priča da je sve ok i da privodi kraju posao.

 

Dolazi do rasprave s djelatnikom u kojoj on daje otkaz i traži plaćeni godišnji. Rekoh ok, nema problema.

 

U međuvremenu, idemo kod kupca i shvatimo mjereći da je sve napravio krivo, zaništio čitav posao, mjesec dana dolaska na posao, matterijal, troškovi. Kupac nedovršen i loše napravljen posao ne želi platiti do kraja već traži korekciju.

 

U međuvremenu djelatnik dolazi i prijeti inspektoratom i dr. jer da hoće pare koje naravno kasne jer se ne mogu naplatiti, posao nije napravljen mjesec dana rada uloženo.

 

Cijelo vrijeme sam bio čovijek prema njemu, čak sam mu davao i veću plaću i sve i sad ovo...

 

U principu mi ispada da nitko ne želi raditi da svi žele ogromnu plaću bez da naprave korektno.

 

U situaciji sam gdje će zvati ispektorat koji će nešto pronaći, a potom ne mogu ni sve rashodovati niti prodati firmu jer sam pod hipotekom - kuća za posao.

 

Odjavio ga još nisam jer je na tzv. godišnjem.

 

Što mi je činiti, može li me itko savjetovati?

 

 

 

Erik ovo si trebal pročitat odavno .

Temeljne obveze i prava iz radnog odnosa

Članak 5.Zakona o radu

(1) Poslodavac je obvezan u radnom odnosu radniku dati posao te mu za obavljeni rad isplatiti plaću, a radnik je obvezan prema uputama poslodavca danim u skladu s naravi i vrstom rada, osobno obavljati preuzeti posao.

 

Kakve su bile tvoje upute Erik? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zato služi probni rok, evo ja na svakom razgovoru za posao poslodavcu predložim da me primi na tjedan dana, da mi samo plati putne troškove za to vrijeme, dnevnicu netražim, te da vidi da li znam raditi posao za koji sam se javio.

Međutim iz iskustva znam da većina natječaja za posao jako kratko traje, te da se zapošljavaju ljudi bez prethodne provjere njihovih znanja i vještina.

I neznam zašto se poslodavci toliko boje tih razgovora za posao, u zadnje vrijeme svi vrše selekciju prema zamolbi i životopisu. Uzmite si vremena pozovite na razgovor sve ljude koji su se javili na oglas jer jedino kroz razgovor možete shvatiti kakav je čovjek. Na kraju razgovora izdvojite dva, tri,pet ili već koliko hoćete kandidata i uzmite ih na probni rok od par dana da ih bolje upoznate i tek tada donesite konačnu odluku koga će te zaposliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pao_Smarsa

 

Apsolutno se slažem s tobom.Ja radim u doo-u koje ima 400 zaposlenih i stalno zaposšljavamo ljude.Al nikad nismo zaposlili nekog a da nismo obavili detaljan razgovor s kandidatima.I ti razgovori traju i po pola sata jer samo tako možeš koliko toliko upoznati čovjeka i vidjeti je li on za tebe il ne.A pored toga imamo i testiranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Erik ovo si trebal pročitat odavno .

Temeljne obveze i prava iz radnog odnosa

Članak 5.Zakona o radu

(1) Poslodavac je obvezan u radnom odnosu radniku dati posao te mu za obavljeni rad isplatiti plaću,

 

Ovdje piše OBAVLJENI RAD mi sad saniramo posao još od prošlog

tjedna, rad nije obavio, nije zavario nego priheftao itd. itd...

 

a radnik je obvezan prema uputama poslodavca danim u skladu s naravi i vrstom rada, osobno obavljati preuzeti posao.

 

Kakve su bile tvoje upute Erik?

 

imam radne naloge i usmene upute, koje sam mu iznio pred više osoba, naravno nemam njegov potpis na nalozima već samo usmene potvrde kao što je bilo i u svim poslovima do sada ne radi tjedan dana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem svima na postovima, jutros mi je došla inspekcija, kažu da je kazna jer nisam napisao na ugovoru iz narodnih novina koliko čovijek ima dana godišnjeg, on mi iz prošle firme to nije donio.

 

 

Kažu da tvrdi da je kod mene radio mjesec dana na crno i za to me optužuju, te me optužuju da mu nisam isplatio plaću, ali mislim d amisle na onaj zakonski dio mirovinsko i zdravstveno.

 

ima još par suludih stavki ugl. optužba je u 7 točaka.

šalju to na prekršajni sud.

 

tvrdi da mu nisam dao obračune plaća iako mi je poptisao primitak knjigovođi?

 

ugl. odvjetnika sam agažirao, kaže da se nitko s prekršajnog nije izvukao bez kazne.

 

toliko sam ojađen na sve tako da ću pokušati na bilo koji način zatvoriti firmu, više ne mogu, ne mogu više čitati ove laži inspektirata i radnika, žalosno

 

hvala još jednom svima na postovima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija