Jump to content

Otpremnina za pol.službenike sa statusom HRVI


tadija24

Preporučene objave

Molim pomoc u svezi otpremnine,

 

- da li policijskom službeniku koji ima utvrđen status HRVI i koji odlazi u invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad, pripada pravo na otpremninu u dvostrukom iznosu od iznosa utvrđenog Kolektivnim ugovorom .

 

- da li je to već netko od kolega iz MUP-a ostvario.

 

Pozdrav svim braniteljima !

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tadija24 je napisao:

Molim pomoc u svezi otpremnine,

 

- da li policijskom službeniku koji ima utvrđen status HRVI i koji odlazi u invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad, pripada pravo na otpremninu u dvostrukom iznosu od iznosa utvrđenog Kolektivnim ugovorom .

 

- da li je to već netko od kolega iz MUP-a ostvario.

 

Pozdrav svim braniteljima !

 

Poštovani kolega!

 

Otišo sam u mirovinu početkom 2001.Najprije zbog prof.nesposobnosti,a zatim nakon 2 god.opće.Bio OSO,šef smjene,viši pol.Narednik.Skinuli ovlaštenje itd...Prilikom odlaska u mirovinu dobio sam otpremnine oko 24.ooo kn.,a nakon 2-3 mj.još 6.000,nikad ne znam zašto tih 6.000 niti sam se informirao.

Status HRVI ostvario tek 2005.TRAJNO 30/70.

Što se tiče papiromanije,sve je uredila socijalna radnica u PU.

E sada nakon oko 1,5 god.moji dvojica kolega odlaze takođe u mirovinu i dobivaju otpremnine oko 9,500 kn.Ne znam kako i zašto,takođe bez statusa HRVI.

Da dalje ne duljim.

Mislim da bi se trebao obratiti socijalnoj službi u PU iz razloga što sve ovisi o Kolektivnom ugovoru kako je definiran trenutno.

Eto to je to i Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tadija24 je napisao:

Molim pomoc u svezi otpremnine,

 

- da li policijskom službeniku koji ima utvrđen status HRVI i koji odlazi u invalidsku mirovinu zbog opće nesposobnosti za rad, pripada pravo na otpremninu u dvostrukom iznosu od iznosa utvrđenog Kolektivnim ugovorom .

 

 

Pozdrav svim braniteljima !

 

pozdrav,

 

c/p čl. 86. st. 1 zakona o radu

"radnik koji je pretrpio ozljedu na radu, odnosno koji je obolio od profesionalne bolesti, a koji nakon završenoga liječenja i oporavka ne bude vraćen na rad, ima pravo na otpremninu najma­nje u dvostrukom iznosu od iznosa koji bi mu inače pripadao"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odlaskom u mirovinu kao policijski službenik, dobivaš otpremninu prema kolektivnom ugovoru (3 prosječne plaće) oko 10.000,00 kuna.

 

Prema zakonu o radu bi trebao dobiti više, (kao što piše) u dvostrukom iznosu, ali koliko je meni poznato nitko nije dobio otpremninu u dvostrukom iznosu, a znam da je bilo i tužbi vezano za isto ali nisam upoznat da je netko tužbu i dobio.

 

MUP postupa po kolektivnom ugovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala svima na odgovorima.

 

Danas bio u svojoj PU te mi u kadrovskoj tvrde da se MUP

drži samo kolektivnog ugovora po kojem mi pripada

pravo na otpremninu u visini od tri proracunske

osnovice te pravo na jednokratnu pomoc u visni jedne

proracunske osnovice u svezi invalidnosti po pravomoćnosti

rješenja o opcoj nesposobnosti za rad.

 

- po njihovom tumacenju nemam pravo u svezi Zakona o radu.

 

Pozdrav svim braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Odlaskom u mirovinu kao policijski službenik, dobivaš otpremninu prema kolektivnom ugovoru (3 prosječne plaće) oko 10.000,00 kuna.

 

Prema zakonu o radu bi trebao dobiti više, (kao što piše) u dvostrukom iznosu, ali koliko je meni poznato nitko nije dobio otpremninu u dvostrukom iznosu, a znam da je bilo i tužbi vezano za isto ali nisam upoznat da je netko tužbu i dobio.

 

MUP postupa po kolektivnom ugovoru.

 

Poštovani Mrljavac!

 

Da odgovor Vam je na mjestu.(MUP postupa po Kolektivnom ugovoru).Unatoć gore navedenom osobno kao čovjek i policajac,izražavam nezadovoljstvo ne samo mene, nego i mojih kolega koji su prošli rat....otpremnina je za svaku osudu,mala.

Sindikati! Dajte tim policajcima dostojnu otpremninu,osobito ako je nastupila bolest posljedicom rata.(ranjavanje, PTSP itd) Malo pronjuškajte kako tko dobiva otpremnine u pojedinim firmama,poduzećima.

Npr.-HEP,HV,a da ne govorim o političkim strukturama.

Zašto smo tako malo cijenjeni,a tako veliku odgovornost imamo prilikom postupanja i disciplinskog rada....,izrade pismena ,izvješća itd...

Žao mi je kolega koji su pred mirovinom,ali prilikom kontakta sa njima i kraćim razgovorima zaključujem da nema više onog druženja,prijateljstva,nego samo pravilo službe.

U redu Zakon je za sve jednak itd..itd... Još bi mogao komentirati ali ....

Eto to je to od moje strane gosp.Mrljavac i očekujem da nećete dati komentar,a i niste Vi osoba koja odlučuje o tome.

 

Pozdrav svim policajcima i braniteljima!

 

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemoj govoriti o HV ja otišao u mirovinu po čl.11 opča nesposobnost 18 godina službe otpremnina 9.700,00 kn, a drugo su otpremnine po čl.6a 525 kn po punom mjesecu rata i 9 bruto plača bez dodataka znači čista osobni čin, ja bio u ratu 59 mjeseci punih ali nisam dobio niti kune zato jer imam opču nesposobnost a da sam dobio profesionalnu nesposobnost onda bi dobio 525 kn po mjesecu i 9 bruto plača osobnog čina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Mapa! U pravu si! Otpremnina pripadnika HV koji su otišli u mirovinu zbog opće nesposobnosti je 9700.kn. bez prava na onih 525 kuna za vrijeme provedeno u ratu.I sad neki dan sam razgovarao sa kolegom koji još radi u HV. Dobili su spiskove za izdvajanje i imaju pravo samo na tri proračunske osnovice.Ali nažalost i u policiji nije ništa bolje po novom ZOMO,isto tri proračunske osnovice.Ja sam umirovljen iz MORH-a kao i Ti,opća nesposobnost.Mi vjerojatno nismo zaslužili onih 525 kuna zato što smo bolesni. Pa ko je još vidio da se bolesnom čovjeku plača bolest? A sad mi je bratič podnio zahtjev za mirovinu u MUP-u tako da i on ima pravo samo na tri proračunske osnovice.Jedno je sigurno: bili mi iz HV-a ili MUP-a po novom ZOMO jednako prolazimo.Pozdrav Tebi i svim Braniteljima ma gdje bili!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

 

Sindikati! Dajte tim policajcima dostojnu otpremninu,osobito ako je nastupila bolest posljedicom rata.(ranjavanje, PTSP itd) Malo pronjuškajte kako tko dobiva otpremnine u pojedinim firmama,poduzećima.

Npr.-HEP,HV,a da ne govorim o političkim strukturama.

Zašto smo tako malo cijenjeni,a tako veliku odgovornost imamo prilikom postupanja i disciplinskog rada....,izrade pismena ,izvješća itd...

 

Ako malo bolje pročitaš stranice oba policijska Sindikata vidjet ćeš da se više bave svojim biznisom (krediti,kuće,telefonske pretplate..) nego zaštitom svojih članova.Prije nekog vremena vidio sam sindikalnog povjerenika u dobrom dobrom autu koji je vlasnik firma koja gradi stanove za policajce po "povoljnim cijenama".Sve rečeno.

 

Po novom zakonu o Policiji RVI će dobit 12 prosječnih plaća u RH otpremnine ali tek od 1.1.2013 jer sad nema love :-o

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija