Jump to content

Majka se često zaduživa za veće svote novca


inessab

Preporučene objave

Unaprijed hvala na svim odgovorima

 

Nakon smrti oca, moja majka na konto obiteljske kuće često posuđuje novac od zelenaša a u pitanju su svote od 5.000 pa čak i do 20.000 € . Pri tom uvijek za to saznam od rodbine, prijatelja ili kumova zbog nedostatka kvalitetne komunikacije s njom ...ali zato uvijek ja vraćam te dugove sa ogromnim kamatama. Kako radim uvažen posao i dobrog sam imovinskog stanja (još uvijek! al pitanje do kada!)dugove uredno vratim. Novac koji tako zaduži troši na skupe i nepotrebne stvari te je tako moja muka još veča. Zadnje se zadužila kod nekog zelenaša 20.000 €...Moj najveći strah je da tako ne prokocka našu kuću u kojoj ja imam 1/3 nakon očeve smrti a ona 2/3 i u koju sam uložio silan trud i novac da je uredim a nalazi se u elitnom djelu Zagreba. Pitanje je kako mogu zaštiti svoj dio kuće ? kako da je pravno i zakonski prisilim da se više ne smije na konto kuće zaduživati ? kako da zaštitim i pravno osiguram sebe da više ne vraćam te dugove a da pri tom ne ostanem bez kuće ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada vračaš majčine dugove traži potvrdu

ili traži njenu priznanicu sa potpisom .

ako te potvrde posjeduješ od majke možeš tražiti povrat uloženoga

iznos duga namiriš iz njenog djela kuće

kada kuća nebude njena više neće imati šta zadužiti.

 

koliko se majčinog duga vratila mogla si sebi kupiti kuću ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija