Jump to content

Disciplinski postpak


salsa

Preporučene objave

Protiv mene se u mojoj firmi vodi discip. postupak.Navodi se da sam pocinio tesku povredu poslovne duznosti,za sto je predviden izvanredni otkaz ugovora o radu.To sam doma primio postom,i uroku od dva dana napisao obranu da nisam kriv kkoju sam morao predati gen. direktoru.Postoji kao neki dokaz(slika il nesto) koji me optuzuje za nesto.Zamolio sam ih da mi omoguce da vidim dokaze koji me optuzuju za nezakonite radnje.Ako mi ne pokazu dokaze zbog kojih se provodi disc.postupak i ako mi daju otkaz bez dokaza, sto mi je ciniti? Vec se prica da sam dobio otkaz;a ja jos radim.Nitko mi se nije obrati ni jednom recenicom,ni poslovoda,ni sef,nitko.koliko dugo trebam cekati na njihov odgovor? Valjda ce mi poslat postom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

salsa je napisao:

Protiv mene se u mojoj firmi vodi discip. postupak.Navodi se da sam pocinio tesku povredu poslovne duznosti,za sto je predviden izvanredni otkaz ugovora o radu.To sam doma primio postom,i uroku od dva dana napisao obranu da nisam kriv kkoju sam morao predati gen. direktoru.Postoji kao neki dokaz(slika il nesto) koji me optuzuje za nesto.Zamolio sam ih da mi omoguce da vidim dokaze koji me optuzuju za nezakonite radnje.Ako mi ne pokazu dokaze zbog kojih se provodi disc.postupak i ako mi daju otkaz bez dokaza, sto mi je ciniti? Vec se prica da sam dobio otkaz;a ja jos radim.Nitko mi se nije obrati ni jednom recenicom,ni poslovoda,ni sef,nitko.koliko dugo trebam cekati na njihov odgovor? Valjda ce mi poslat postom.

 

salsa,

ispravno si postupio i uloživši prigovor na upzorenje pred otkaz. Pitanje je jesu li ti potpisali primitak prigovora. Trebao si ga poslati poštom sa povratnicom. S obzirom da si rekao kako se protiv tebe vodi disciplinski postupak ,pretpostavljam da imate sinikat i radničko vjeće pa je poslodavac obvezan sa istima savjetovati se o tvom slučaju. Kada se taj postupak prije otkazivanja dovrši, najvjerojatnije će te zvati na obranu a tek onda ti uručiti otkaz ili redoviti otkaz zbok skrivljenog ponašanja.Međutim s obzirom da ti je to prva (ako je) opomena pred otkaz, nisam siguran da ćeš ortkaz i dobiti. Ukoliko dobiješ bilo koji od pomenutih otkaza,poslodavac ga mora obrazložiti činjenicama zbog kojig ga dobivaš. Na isti se imaš pravo žaliti u vidu Zahtjeva za zaštitu prava.

Kako bude stvar tekla ti javi pa bumo probali pomoći. :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija