Jump to content

Oslobođenje plaćanja slivnih voda za HRVI


Ana_2507

Preporučene objave

Pravilnikom o obračunu i visini vodne naknade propisano je u članku 7 slijedeće: "Hrvatskim ratnim vojnim invalidima Domovinskoga rata i članovima obitelji poginulih, zatočenih i nestalih hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata, status kojih je utvrđen sukladno propisima o pravima hrvatskih branitelja iz Domovinskog rata i članova njihovih obitelji, vodni doprinos se obračunava na građenje građevina iz tarifnoga broja 2a. stavka 1. članka 4. Uredbe primjenom korekcijskog koeficijenta 0,50, a ostalim hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata primjenom korekcijskog koeficijenta 0,80".

Dakle HRVI su oslobođeni u visini od 50%, a hrvatski branitelji u visini od 20% prilikom utvrđivanja visine vodnog doprinosa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Poštovani prijatelji-branitelji!

Da li netko zna (da ne kopam po zakonima) da li trajni HRVI ima popust ili je u cijelosti oslobođen od plačanja naknade za uređenje voda?Danas tek stiglo rješenje sa 3 uplatnice,

 

Obrazloženje je: Prema čl.14 stavak1. zakona o financiranju vodnog gospodarstva naknadu za uređenju voda plačaju vlasnici ili drugi zakonski posjednici nekretnine iz čl.13.stavak 1. tog zakona.

 

Znači plača se prema m2 stanbenog prostora (o,20kn/m2,mj).

Zvao sam Hrvatske vode i naravno odgovor je da to svi moraju platiti i da HRVI nemaju pravo na smanjenje ili oslobođenje.

 

Samo da napomenem da za komunalnu naknadu isto sukladno kvadraturi stanbenog prostora,sukladno zakonu o Hrvatskim Braniteljima smo oslobođeni iste,što se rješava u lokalnoj samoupravi,podnošenjem zahtjeva i dokazivanjem rješenjem hrvi-a (trajnim)

 

Molim Znalce... dal Vi tu vodnu naknadu plačate ili ne i što kaže zakon?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani kolege branitelji, svi koji živite u svojoj izgrađenoj nekretnini kući ili stanu bez obzira na status HRVI -a ili HRB-a iz Domovinskog rata po zakonu o Hrvatskim vodama dužni ste plačati tu naknadu, dakle slivne vode, odvodnju i sve što ulazi u tu infrastrukturu ali po kvadratu za koju plačate komunalnu naknadu pri lokalnoj samoupravi , općini ili gradu u kojem živite.Dakle oslobođeni su komunalnog doprinosa samo branitelji HRVI DR-a ako grade kuću ili kupuju stan u dijelu koji je propisan zakonom ili pravilnikom.Dakle da se nemučite odgovor je da.Morate plačati.Zašto to decidirano tvrdim, i meni je tu bio problem i jučer sam zvao Zagreb Hrvatske vode i pravnica koja tamo radi odgovorila mi je ovo što sam Vam napisao.Sve su to da tako kažem parafiskalni nameti , znači oni koji se plačaju a mi neznamo zbog čega i gdje ti novci završavaju, kao, komunalna naknada, slivne vode,odvodnja, izgradnja infrastrukturnih objekata, kojih, obrane od poplave,kolektori, pročiščivači, odlagališta raznih otpadnih voda,septičke jame itd.itd.Mislim da smo mi jedini u Europi koji plačamo te namete, kakvu smo državu htjeli takvu smo i dobili.Trebali ste slušati danas aktualno prijepodne na Saboru RH i odgovore pojedinih ministara pa bi se naslušali svega i svačega, uglavnom ničeg dobrog tu ja nevidim.Da i još nešto, sad idu na naplatu preko FINE oni koji duguju preko 1.000,00 krznenih životinjica tj. na ovršni postupak a onda dolaze oni ispod te svote,Ja sam nazvao Sisak ipitao dali se možemo nagoditi kako jer dugujem za dvije kuće oko 900,00 krznenih ljubimaca i rekli su mi da može pola sad a pola za mjesec dana dakle na dvije rate, probajte tako i vi.Sretno svim braniteljima ma gdje bili i pozdrav!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...malo čudno jer komunalnu naknadu za stanbeni prostor lokalnoj samoupravi kao hrvi ne plačamo,a slivnu vodu moramo!

Čemu uopće služe te slivne vode,nazvao sam u "Bistru" Đurđevac da mi objasni ,ali nije gospođa znala objasniti,samo je znala da hrvi DR-a moraju plačati i to je rekla kao iz topa....

....gledao sam malo i ZOPHBDR i nisam nista slično nasao u svezi te teme...

 

...sad kad mafija ukine komunalnu naknadu za stanbeni prostor i uvede porez za stanbeni prostor ja mislim da nas nece vise oslobodit...krešu nam prava ,polako i sigurno....shit..:(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...malo čudno jer komunalnu naknadu za stanbeni prostor lokalnoj samoupravi kao hrvi ne plačamo,a slivnu vodu moramo!

Čemu uopće služe te slivne vode,nazvao sam u "Bistru" Đurđevac da mi objasni ,ali nije gospođa znala objasniti,samo je znala da hrvi DR-a moraju plačati i to je rekla kao iz topa....

....gledao sam malo i ZOPHBDR i nisam nista slično nasao u svezi te teme...

 

...sad kad mafija ukine komunalnu naknadu za stanbeni prostor i uvede porez za stanbeni prostor ja mislim da nas nece vise oslobodit...krešu nam prava ,polako i sigurno....shit..:(

Prijatelju zkova čitaj moj post , u njemu ti piše šta se plača slivnim vodama, ni ja nisam vjerovao kad sam nazvao pravnicu koja mi je sve ljepo objasnila.Plačaš čak i zato što pada kiša ili snjeg, i zato što ideš na WC bez obzira jel imao svoju septiču rupu ili kanalizaciju gradsku, plačaš zato što ti voda ide cestom dok je pljusak nebeski,plačaš a jednostavno nevjeruješ sam sebi da to moraš.Plačaš i zrak koji udišeš, eto to ti taj parafiskalni namet stručno. Pozdrav i neočajavaj !!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jasno mi je sve CheKirac,ali to su sve apsurdi i legalna ili ozakonjana pljačka,uzima se zadnnja korica kruha napačenom narodu....

 

....a sad ove poplave gdje su ljudima poplavljene kuće i imanja?Gdje su sad slivne iliti hrvatske vode ?Što su učinili da do toga ne dođe i što će sad učiniti??Pomoći ljudima?Hm,da,ali mizerno ,pocjenjivački...mafija,fuuj! :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Komunalna naknada (dok je još ima9 je prihod jedinica lokalne samouprave8općine,grada) i svaka od tih jedinica ima pravo na svoj način regulirati pitanje solobađanja od plaćanja od komunalne naknade.Dakle jedna općina ili grad je oslobodila HRVI od plaćanja tog nameta druga nije.Da bi ste to znali kako je vaša općina ili grad regulirala to pitanej raspitajte se kod njih.

Što se tiče vodene naknade to se regulira Zakonom koji je važeći za sve građane RH i lokalna samouprava nema ništa s tim osim što eventuano prikuplja ovaj namet putem uplatnica zajedno s komunalnom naknadom(to je bar tako kod mene).I to morate plaćati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega zkova kako ste Vi rijesili neplacanje komunalne naknade ako sam dobro shvatio oslobodeni ste placanja iste.Sorry ako sam nesto krivo shvatio!

 

Da drago40 dobro si shvatio....moraš imati trajni HRVI,ako to imaš onda se slobodno priupitaj u svome gradu ili opčini-djelatnosti za komunalnu naknadu.

Traži da te oslobode plačanja komunalne naknade temeljem zakona o pravima HB-a.Tamo ćeš dobiti što i kako dalje...uvjet je da si redovno plačao komunalnu naknadu,lp ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija