Jump to content

Prijava za dug / hitno


gikamod

Preporučene objave

Poštovani,

 

dobio sam prijavu da sam dužan dotičnom gospodinu 6,000 eura, koji mi ih isti nije nikad dao, što je potvrđeno poligrafom, već mi je dotični prije godinu dana podvalio da potpišem komadić papira gdje piše da sam mu dužan/odgovoran.

Pošto sam neiskusni poduzetnik, te su me izigrali ko majmuna, ŠTO JA MOGU OĆEKIVATI, vidim da policiju to ne zanima previše, neznam što oćekivati ako jednog dana dođem pred vrata sudije.

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

potpisivanjem navedenog papirića priznao si dug

dug si dužan i platiti.

 

Priznanje duga

Članak 240.

(1) Zastara se prekida kad dužnik prizna dug.

(2) Dug se može priznati ne samo izjavom vjerovniku nego i na posredan način, kao što su davanje otplate, plaćanje kamata, davanje osiguranja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gikamod je napisao:

Poštovani,

 

dobio sam prijavu da sam dužan dotičnom gospodinu 6,000 eura, koji mi ih isti nije nikad dao, što je potvrđeno poligrafom, već mi je dotični prije godinu dana podvalio da potpišem komadić papira gdje piše da sam mu dužan/odgovoran.

Pošto sam neiskusni poduzetnik, te su me izigrali ko majmuna, ŠTO JA MOGU OĆEKIVATI, vidim da policiju to ne zanima previše, neznam što oćekivati ako jednog dana dođem pred vrata sudije.

 

hvala unaprijed[/quote

 

Poštovani,

 

teško je konkretno Vam odgovoriti, ali ovako generalno-možete dokazivati postojanje neke od mana volje pri potpisivanju dokumenta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gikamod je napisao:

Ispričavam se ako postavljam glupa pitanja, međutim ja sam običan radnik ne pravnik.

 

Moje idiotsko pitanje je;

 

mogu li očekivati u najgorem slučaju zatvorsku kaznu te u kojoj bi mjeri bila izrečena, dal se može dogovoriti isplata dugovanja u nekakvim ratama?

 

hvala unaprijed

 

Čekajte-rekli ste da niste primili novce i da su Vam podvalili da potpišete (znači-prevarili) a sada bi plaćali na rate? Ako ćete plaćati, zovite osobu kojoj dugujete i dogovorite se s njom.

 

Malo su proturječni postovi, a najvažnije-niste ni rekli da li se i koji se točno postupak vodi protiv Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

koji se postupak vodi protiv mene neznam.

Zvali su me iz policije te ispitali, gdje sam ja negirao da sam primio ikakav novac, međutim inspektori su me uvijeravali da bez obzira dal sam ja dobio novac, samim potpisom tog papira odgovoran sam za nastali dug.

Rekli su mi da će vještaćiti moj potpis s papira te da se vidimo sljedeći tjedan.

 

Moj problem je sljedeći; neznam dal ići u nekakve pregovore s idiotom koji mi nije dao ta sredstva ili sve prepustiti sucu i inspektorima pošto nemam sredstva za privatnog odvijetnika?

 

hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija