Jump to content

mzopu


nebo27

Preporučene objave

Na službenoj web stranici Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva

www.mzopu.hr objavit će se mjesto i vrijeme održavanja testiranja i intervjua, najmanje pet

dana prije održavanja testiranja.

:namiguje:

 

Preostaje nam redovito pregledavati stranice Ministarstva!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikada nisam bila na testiranju u nekom od ministarstava, ali sam prošli mjesec bila na testiranju u Općinskom građanskom sudu za zemljišnoknjižnog referenta (iako sam dipl. iur.), pa ću opisati kako je izgledao test - možda će biti nešto slično i u Ministarstvu.

 

1. dio testa - opći dio - ustavno ustrojstvo RH

- pitanja su bila na zaokruživanje s time da je točan mogao biti samo jedan odgovor

npr. Tko odlučuje o promjeni granica RH:

a) Predsjednik Republike

b) Vlada RH

c) Hrvatski sabor

 

2. dio testa - posebni dio - zemljišnoknjižno pravo

- pitanja su bila vrlo konkretna, a odgovor je trebalo napisati, u pravilu, u jednoj do dvije rečenice ili u obliku nabrajanja, ovisno o pitanju

 

Zašto sam ovakvo testiranje navela kao primjer?

Zato što su na tom testiranju sudjelovali kandidati, istina s VŠS, ali različitih smjerova - upravni, ekonomski, geodetski.

Na testiranju u Ministarstvu sudjelovati će kandidati, istina s VSS, ali također različitih smjerova - pravni ili općenito društveni, prirodoslovni, tehnički, biotehnički itd., a izvori za testiranje su nam isti: Ustav RH i Zakon o zaštiti okoliša - ovdje isključivo govorim o testiranju za radna mjesta pod A) u Odjelu za štete u okolišu te pod B) u Odjelu za međunarodnu suradnju, za koja se, između ostalih, mogu natjecati i pravnici.

 

Ukoliko je netko već bio na nekom testiranju u nekom od ministarstava, molim neka bude ljubazan i podijeli s nama svoje iskustvo!

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ja sam zapolena na sudu, ne kao dipl.pravnik...testiranje je bilo slično kako je to kolegica već gore opisala ali sva su područja bila na zaokruživanje, također, bila sam na testiranju za ured pučkog pravob. isto sve na zaokruživanje i prijevod konv. o ljudskim pravima s eng na hr...razno razne agencije i sl. tovrevine (!) također...pa je za pretpostaviti da će i ovdje biti isto...

 

jedino ne znam što je s informatikom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vjerujem da puno ljudi ima slabiju ili jaču vezu trenutno...pitanje je čija će pobijediti :vrti:

 

za neka od ovih mjesta prethodnih godina nisu mogli skupiti ni potrebnu kvotu da provedu natječaj jer nitko nije htio raditi slabo plačen posao a sad su te plače čak na ovim malo višim pozicijama i veće od onih koje možeš dobiti u privatnom sektoru....

 

priča se da će sve to skupa potrajati i do rujna (dok oni odabrani ne počnu raditi)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Danas sam dobila informaciju iz mzopu da će se testiranje za vježbenike provoditi krajem svibnja ili početkom lipnja, u svakom slučaju nakon što se provede testiranje za službenike (zadnje 19. svibnja, odnosno 20. svibnja 2011.).

Preostaje nam i dalje pratiti internetske stranice mzopu :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

ja sam danas imala testiranje za 2 radna mjesta....bilo je na zaokruživanje, ne piše koliko je točnih odgovora, moraš se sam snaći, engleski je bilo prevođenje teksta i 10 pitanja iz gramatike, te 10 pitanja iz poznavanja rada na računalu (tu je pisao broj točnih odgovora)

 

Ustav je bio jednostavan, ali stručni dio su malo zakomplicirali (valjda zbog eliminacije prevelikog broja kandidata). Razgovor je bio odmah (bilo nas je dovoljno malo da to odmah obave), nisu ništa ispitivali, samo pitanja o dosadašnjem radnom iskustvu...i to je to :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Objavljen je još jedan poziv na testiranje za vježbenike

 

 

UPRAVA ZA MEĐUNARODNU SURADNJU I ODRŽIVI RAZVOJ 7,8,10 i 13.lipnja

Odjel za međunarodnu suradnju - radno mjesto 464 a

 

POZIV NA TESTIRANJE I INTERVJU koje će se održati 07., 08., 10. i 13. lipnja 2011. godine u Ministarstvu zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva, Zagreb, Ulica Republike Austrije 14 (pdf)

Rezultati testiranja biti će objavljeni dana 15. lipnja 2011. godine (srijeda) na oglasnoj ploči Ministarstva zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva, Zagreb, Ulica Republike Austrije 14, u vremenu od 08:30 sati do 10:30 sati.

Intervju (razgovor) s kandidatima koji uspješno polože test, biti će održan istog dana tj. 15. lipnja 2011. godine ( srijeda) sa početkom u 10:30 sati.

 

 

Kater, puno hvala na informacijama :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bila sam na testiranju za posao u Ministarstvu zaštite okoliša

za dva radna mjesta. Testiranje je izgledalo vrlo ozbiljno, ne treba to olako shvatiti.

Za jedno radno mjesto, bilo je

-10 pitanja iz Ustava,

-10 pitanja iz struke,

-10 pitanja iz poznavanja rada na PC-u i

-10 pitanja iz engleskog tipa jedna riječ nedostaje, imaš tri ponuđene, te prijevod 5 rečenica sa engleskog na hrvatski.

Za drugo radno mjesto gdje se tražilo odlično poznavanje engleskog jezika u govoru i pismu:

-10 pitanja iz Ustava,

-10 pitanja iz struke,

-10 pitanja iz poznavanja rada na PC-u,

-10 prijevod 7 ogromnih i stručnih rečenica sa hrvatskog na engleski

-usmena provjera engleskog gdje te pitaju u kojoj firmi radiš ili si radio, zašto si aplicirao/la za ovo radno mjesti-koji su tvoji interesi i koji su tvoji hobiji.

Uglavnom Ustav moraš dobro poznavati da bi uopće mogao odgovoriti na pitanja, imaš više ponuđenih odgovora, mogu biti točni jedan, dva ili svi ponuđeni. Neka pitanja su lakša neka teža. Jedno od lakših pitanja:

U Republici Hrvatskoj državna vlast je ustrojena na načelu diobe vlasti na:

1)zakonodavnu,

2)izvršnu,

3)sudbenu.

gdje bi bila sva tri odgovora točna.

Jedno od težih pitanja (gdje trebaš detaljno znati):

U doba ratnog stanja ili neposredne ugroženosti neovisnosti i jedinstvenosti države, te velikih prirodnih nepogoda, pojedine slobode i prava zajamčena Ustavom, mogu se ograničiti o čemu odlučuje:

1)Hrvatski sabor dvotrećinskom većinom glasova svih zastupnika,

2)ako se Hrvatski sabor ne može sastati, Predjednik Republike, na prijednog Vlade i uz supotpis predsjednika Vlade,

3)ako se Hrvatski sabor ne može sastati, Vlada uz supotpis

Predjednik Republike,

gdje su bila točna prva dva ponuđena odgovora.

Dio koji se odnosi na struku isto se mora dobro poznavati, osim prijelaznih i završnih odredbi i kaznenih odredbi.

Dio koji se odnosi na PC je jednostava za one koji svakodnevno koriste PC u svom radu-neka pretjerana priprema ne treba.

Pitanja za primjer su:

Kojeg je oblika attacchment u Outlook Express-u:

pa trebaš zaokružiti oblika spajalice.

Kojom kombinacijom tipki se u Excelu prelazi u novi red u ćeliji, pa je između par ponuđenih točan ALT+Enter. ITD

Što se tiče stranog jezika, u mom slučaju engleskog za natječaj za prvo radno mjesto, engleski nije bio toliko kompliciran, u prijevodu je bitno da se ne promijeni smisao rečenice, nije tako strogo ocjenjivanje.

Maksimalan broj bodova je 40; na razgovor idu oni koji su ostvarili najmanje 5 bodova iz svakog područja. Niko od kanditata nije osvojio manje od 30 bodova, dakle, ljudi su se zaista dobro pripremili.

Za testiranje za drugo radno mjesto koje sam išla dva tjedna poslije prvog, pitanja iz Ustava su bila u potpunosti ista, pitanja iz struke su bila isto detaljna, engleski je bio kompliciraniji, ali je isto bilo da je važno da se ne promijeni smisao rečenice, ne moraš baš svaku riječ prevesti doslovno.

Za ovo radno mjesto bilo ih je pozvano 40 na testiranje, došlo 20, prošlo testiranje 13, a 11 ih je pristupilo intervjuu.

Zato mislim da se ne treba plašiti brojke prijevljenih, dobro se spremiti i biti će sve ok. Vremena ima dosta.

Ja imam posao, imam, dvoje male djece, uspjela sam se spremiti i najbolje napisala test za prvo radno mjesto, i bila druga po broju osvojenih bodova za drugo radno mjesto.

Treba imati samo dobru volju i motivaciju.

Sretno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nama je rekla gospođa iz kadrovske: otprilike za 3-4 tjedna ćemo dobiti obavijest na kućnu adresu-rješenje o primanju u službu ili odbjanju. Početak rada bi bio 1. srpnja ukoliko ne bude žalbi. Budući da žalbi uvijek bude, a jedan sud rješava žalbe za čitavu Hrvatsku to bi se moglo prolongirati do rujna ili listopada.

Mislim da veze tu ne igraju više neku ulogu, sve je uređeno, stroge su procedure, a znanje je jedino čime se svak može obraniti. Pa, na kraju se možeš žaliti.

Susjeda mi je radila u jednom Ministarstvu, baš na objavljivanju i sprovođenju natječaja i kaže da je teško nekog progurati "preko veze".

Uglavnom još jedna info: U Ministarstvu zaštite okoliša, prostornog uređenja i graditeljstva, pretpostavljam kao u svakom Ministarstvu puno je ljudi sa srednjom stručnom spremom, koji rade u administraciji, malo je visokoobrazovanig stručnog kadra, ljudi im zaista treba.

Takodjer smo doznali osobe koja tamo radi da se jako puno radi, plaće su takve kakve jesu, te da je potpuna zabluda da državni službenici ništa ne rade.

Ustvari vjerujem da to ovisi o pojedinom Upravnom odjelu negdje se više radi, negdje je to ležernije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

adrikus je napisao:

nebo27 je napisao:

Hej,kolege! Jesu li se kome javili za testiranje tj. šalju li uopće doma poziv za testiranje? :-)

 

Meni su poziv za testiranje za službenika za jedno radno mjesti poslali brzojav na kućnu adresu a za drugo radno mjesto nisu.

 

Hvala ti adrikus kaj si podjelila s nama svoje iskustvo i sretno! :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Sori, malo kasnim, ne znam dal ti jos uvijek treba ta informacija, ali ja sam bila na tom testiranju i bilo je gotovo za 1 sat i 15 min maksimalno. Sluzbeno imas sat vremena za engleski i sat vremena za ostatak testa, realno je za engleski trebalo puni sat, a za ostatak ti je dosta 10ak minuta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija