Jump to content

nepoštivanje kolektivnog ugovora


anajrim

Preporučene objave

Radi operacije štitnjače trebala sam lijek koji nije na listi HZZO-a pa sam ga sama financirala 11000 kn. Zaposlenik sam koji ima kolektivni ugovor s člankom, citiram:

Clanak 64.

 

Zaposlenik, zaposlenikova djeca i uzdržavani supružnik imaju pravo, jedanput godišnje, na pomoc za operativne zahvate, lijecenje, nabavu lijekova i ortopedskih pomagala rješavanje kojih nije pokriveno osnovnim, dopunskim i privatnim zdravstvenim osiguranjem, uz mišljenje nadležnog lijecnika, u visini stvarnih troškova, a do visine dviju prosjecnih mjesecnih neto-placa isplacenih po djelatniku u gospodarstvu Grada Zagreba za razdoblje sijecanj - kolovoz prethodne godine.

 

Sva potrebna dokumentacija (uz preporuku specijaliste) predana je u prosincu 2009.!! godine i još ne dobivam nikakav pismeni odgovor. Usmeno mi kažu da je članak ugovora nespretno sročen i da ga neće ispoštivati. U sindikatu kažu da ih tužim privatnom tužbom (zašto plaćam članarinu?!), ali ja zapravo neman nikakav pisani dokument za koji se mogu uhvatiti. Što učiniti? Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala, ali oni me jednostavno ignoriraju i NE žele izdati nikakav pisani odgovor kojim bih ja mogla otići nekome i pokazati da ne poštuju kolektivni. Ne znam kako dobiti-prisiliti ih da mi odgovore jer taj odgovor čekem već 15 mjeseci! Još me zanima je li za ovaj problem nadležan inspektor rada?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

anajrim je napisao:

Hvala, ali oni me jednostavno ignoriraju i NE žele izdati nikakav pisani odgovor kojim bih ja mogla otići nekome i pokazati da ne poštuju kolektivni. Ne znam kako dobiti-prisiliti ih da mi odgovore jer taj odgovor čekem već 15 mjeseci! Još me zanima je li za ovaj problem nadležan inspektor rada?

 

Ko Vas ignorira i ne daje odgovor? Odnosno koji odgovor očekujete?

 

Ne priznavanje prava je po meni sasvim jasan odgovor koji su Vam uputili. Sindikat bi se tu itekako trebao umiješati i pomoći s pravnom pomoći. Ne znam tko VAm je rekao da je članak nespretno sročen, jer je isti više nego jasan. Ako imate dokaze da ste kupili lijek, da isti nije na listi HZZO, možete podići tužbu na sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala još jednom, radim u dječjem vrtiću, a ova pitanja rješavam s Gradskim uredom koji je naš poslodavac. Mislila sam da mi je potreban njihov pisani negativni odgovor kako bih mogla nešto poduzeti (pretpostavljala sam da je ovo što su mi rekli usmeno nedovoljno službeno). Zapravo, ljutim se i na sindikat koji ne nudi nikakvu pomoć već rješenje prebacuje na privatnu razinu. Molim Vas još samo informaciju o nadležnosti inspektorata rada. Ovo sa "nespretnom sročenošću" mi je rekla djelatnica koja radi na rješavanju ovakvih pitanja u Grad.uredu i čini mi se kao da rješenje ovisi o njenoj dobroj volji. Zahvaljujem!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da nema nadležnosti inspekcije rada (jer se radi o kršenju KU a ne zakona) a i da ima, ona bi vodila prekršajni postupak u ime države, a ne radi nadoknade troška liječenja Vama.

 

Dobro se raspitajte u sindikatu, proučite što sve dobijate plaćanjem članarine, jer koliko znam sindikat bi trebao voditi spor u Vaše ime (oni su više zainteresirani za skupne tužbe, no...).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija