Jump to content

stan u prizemlju zgrade - pekara - potpisi suvlasnika!?


bare71

Preporučene objave

Pozdrav svima,

stambena zgrada ima 15 stanova, jedan od suvlasnika (investitor) koji ima u zgradi 1 stan i 1 poslovni prostor namjerava otvoriti pekaru u svom stanu u prizemlju. Radovi su pri kraju, a on od ostalih suvlasnika nije tazio pristanak za to. Zanima me da li mu je potreban pismeni pristanak ostalih suvlasnika? Također me zanima i status susjeda u zgradi do (udaljena 10 m, ulaz u pekaru je točno ispod prozora spavacih soba)? Ako su potpisi potrebni, interesira me gdje se moze provjeriti ima li ih i ima li sve potrebne dozvole za otvaranje pekare, jer je s njim nemoguce razgovarati?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaki suvlasnik zgrade i vlasnik ako je i vlasnik stana

sa svojim stanom smije činiti šta ga volja (u zakonskim okvirima)bez pitanja i odobrenja ostalih suvlasnika zgrade koji se vlasnici posebnog djela.

 

za prenamjenu stambenog u poslovni prostor potrebne su dozvole državnih institucija ane suvlasnika zgrade.

 

možeš poslati inspekciju koja može zaustaviti radove

ali možeš zaraditi i kaznenu prijavu i tužbu za naknadu štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

svaki suvlasnik zgrade i vlasnik ako je i vlasnik stana

sa svojim stanom smije činiti šta ga volja (u zakonskim okvirima)bez pitanja i odobrenja ostalih suvlasnika zgrade koji se vlasnici posebnog djela.

 

za prenamjenu stambenog u poslovni prostor potrebne su dozvole državnih institucija ane suvlasnika zgrade.

 

možeš poslati inspekciju koja može zaustaviti radove

ali možeš zaraditi i kaznenu prijavu i tužbu za naknadu štete.

 

točno, smije činiti ono što mu je volja u zakonskim okvirima i ne treba tražiti nikog ništa, no kad bude tražio dozvolu, nadležno tijelo tražit će ga suglasnost ostalih tako da ti i ne stoji priča.

 

što se tiče prenamjene u poslovni prostor, tu si u pravu i to općenito.

 

ako on bez suglasnosti otvara nešto, ti mu pošalješ inspekciju, makar si u krivu (možeš iskazati samo sumnju da se nešto radi bez potrebnih dokumenata), kako ti to misliš da može zaraditi kaznenu i tužbu za naknadu štete ako inspekcija ga zatvori zbog neimanja potrebne dokumentacije?????

znači, lopov te pokrade, prijaviš ga, uhvate ga, a on tebe tuži za naknadu izgubljene štete?

koliko sam shvatio, nije problem u prenamjeni nekog prostora, nego je problem što će mu defilirati ljudi, dostava, mirisa ko u priči, buka i sl...

 

zamisli kako bi se susjedi muslimani vegetarijanci osjećali

kad bi u svom stanu otvorio pečenje odojaka...

 

uvjeti su u narodnim novinama (neki zakon, ali o čemu), proguglaj pa javi, doista nemam vremena, a i mene živo zanima...

evo, samo ovo dosta govori:

 

http://www.forum.hr/archive/index.php/t-548951.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozz, puno hvala na odgovorima, radi se o prenamjeni stambenog u poslovni prostor.

Gospodin je samoinicijativno postavio dimnjake na vanjsku fasadu zgrade i postavio reklame, neko je prijavio jer su jucer bili komunalni redari i inspektori. Vidim da radove nastavlja, a u ponedeljak i ja zovem nadlezne sluzbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija