Jump to content

pravo na daljnje dopunsko osiguranje branitelja ?


TANTOS

Preporučene objave

Oslobođenje od participacije odnosi se na

1. Članovi obitelji smrtno stradalog, zatočenog i nestalog branitelja iz Domovinskog rata

2. HRVI iz Domovinskog rata

3. Hrvatske branitelje iz Domovinskog rata sa utvrđenim oštećenjem organizma od najmanje 30 %

 

znači imaš pravo na oslobođenje

Ovih dana zdravstvo šalje nove iskaznice sa oznakom HB plave za gore navedeno. Znači trebao bi dobiti iskaznicu a ako ne obratit se najbližem zdravstvenom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

ministarstvo branitelja kaze da ko ima omjer mirovina 50% rat50% civilno nema pravo na dopunsko jer kako oni kazu to nije tjelesno ostećenje nego samo rjesenje za mirovinu pa ja pitam sebe jel to moguće da se mirovine daju bez tjelesnog oštećenja ili invalidnosti a na kraju lipo piše u rješejnu citiram Ukupna svota invalidske mirovine zbog opće nesposobnosti za rad čini zbroj djela mirovine s osnova invalidnosti nastale kao neposredna posljedica obrane suvereniteta Republike Hrvatske pa iznos i tako civilni dio pa ja bih pitao vas ako ko zna jel treba traziti se tjelesno oštećenje ili je ovaj omjer tjelesno oštećenje a kažem vam da za ministarstvo to nije tjelesno oštećenje i kasno sam shvatio da u ovoj drzavi najebu bolesni i pošteni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

navedni omjer je zbog smanjene radne sposobnosti .

za procijenu invalidnost potrebno je obrada od strane liječnika specijalista,liječnika opće prakse koji pacijenta uputi na invalidsku komisiju.

 

invalidska komisija (HZMO)određuje invalidnost temeljem nalaza liječnika specijalista.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija