Jump to content

Kako vratiti posuđeni novac od prijatelja?


popis_stoke

Preporučene objave

Prije 2 godine sam prijateljima posudio 1.000,00 eura. Sad je meni taj novac potreban, i zamolio sam ih da mi vrate moj novac, ali naravno, oni se oglušuju...

 

Želim naglasiti da sam im taj novac posudio bez ikakvih dokumenata, na prijateljskoj osnovi.

 

Koje su moje zakonske opcije da dobijem te svoje novce nazad?

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste im novac predali na ruke, tada jednio svjedoci koji mogu potvrditi da ste novac posudili.

 

Ako ste im novac uplatili na račun, onda je dovoljan izvod banke. (za ubuduće kad nekom posuđujete lovu, onda mu obavezno uplatite na račun).

 

Po ZPP-u je moguće i tzv. suočenje stranaka, no u praksi baš i ne funkcionira.

 

Možda upali jedno pametno osmišljeno pismo odvjetnika njima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

nisam jedina naivka koliko vidim... :-(

moji dužnici su od mene posudili 2000e...znali su da dižem kredit, bili smo prijatelji,kumovi čak, imaju obrt, neke sporove navodne koje trebaju riješiti i tako to gutam već godinama. pola su mi vratili na 5 puta, od toga 3000kn na tekući ali nemam taj izvod(2007. ili '08)...

probala sam lijepo no nije išlo..rodilo mi se 2 djece od tada, mama mi umrla prije mjesec dana i tada sam ih nazvala i prvi put tražila novac povišenim tonom...kažu da se oni prijetnja ne boje. zamislite, a o prijetnjama nije bilo ni spomena...ahhh

školu smo prošli, neće se ni meni više ponoviti!!!?

znači možda ima nade sudskim putem,

plizz javite šta ste riješili da vidim ima li smisla

 

sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija