Jump to content

žalba na rješenje o mirovini


medeni66

Preporučene objave

medeni66 je napisao:

Dobio sam rješenje o mirovini. Kako sam bio nezadovoljan omjerom rat 30%, mir 70%, uložio sam žalbu.

 

 

Molim sve branitelje koji imaju ili su imali isti postupak za savjet, iskustva, preporuke.

 

Da li je nekome usvojena žalba?

 

Zahvaljujem.

 

Slićan slućaj sam imao i ja.

bio sam uložio žalbu ali sam bio čekao 9 mjeseci na odgovor na žalbu koji je bio negativan po mene, odnosno je žalba odbijena - bila neosnovana po njima.

 

Nakon 4 godine u mirovini išao sam na obnovu postupka a poradi pogoršanja zdravstvenog stanja i obilatom medicinskom dokumentacijom u zadnje 4 godine a iz koje se vidilo pogoršanje stanja.

Znam da su nešto promjenili ( predmet je bio na reviziji u mobs ) ali šta ne znam jer još uvijek nisam dobio rješenje ( bio sam na vještačenju prije 3 mjeseca ).

 

Tako da što se žalbe tiče, nemam baš neko pozitivno iskustvo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li u odgovoru na žalbu napišu neko normalno obrazloženje ili samo napišu kratko: ne prihvaća se?

 

Gotovo 100% sam siguran da će i meni odbit, ali baš me zanima obrazloženje.

 

Činjenica je da sam (postoji liječnički karton i potvrda liječnika) da sam prije rata bio 100% zdrav, a sad sam po gospodinu Taborskom obolio 30% zbog posljedica rata. Na koji će način obrazložit di sam ''skupio'' onih 70%.

 

Po ZUP-u svako rješenje mora imati potpuno obrazloženje. Znam i sam da u praksi ne ide sve po zakonu, ali nadam se da ću barem na sudu to dobit.

 

Ako je neko dobio pozitivnu sudsku presudu, molim da mi napiše je li ona glasila tako da se mora prihvatiti zahtjev branitelja za npr. 70% posljedicu rata, ili se daje nalog mirovinskom da zbog nepravilnosti ponovi postupak (u tom slučaju se vremenski postupak produžava s neizvjesnim ishodom) i onda sam opet na početku (a prošle 3-4 godine)

 

Molim za vaša iskustva.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija