Jump to content

molio bih bomoć - kupnja stana


redbaronms

Preporučene objave

Ako mi tko može pomoći... Kupio bih stan na moru u Vodicama, stan je novogradanja, ima sve papire (građevinsku, uporabnu,vlasniči list...), etažiran je.

Da ne ide preko agencije koja bi uzela 3% + PDV, stupio sam u kontakt s vlasnikom zgrade koji prodaje stanove.

 

PITANJE: Zanima me kome da se obratim za izradu predugovora, a da ne bude agencija? Odnosno mogu li ja napisati predugovor preko obrazca koji sam našao na internetu i skupa s vlasnikom ovjeriti ga kod javnog bilježnika? Ili može li javni bilježnik napraviti predugovor?

 

Koliko bi iznosilo da unajmim odvjetnika da napravi predugovor odnosno i kasnije i kupoprodajni ugovor?

 

MOLIO BIH HITAN ODGOVOR JER BIH TREBAO U PONEDJELJAK ILI UTORAK U VODICE, A IZ SLAVONIJE SAM (VELIKI PUT).

 

 

Te jedno nevezano pitanje: Ako stan u Vodicama ima sve papire, što znači:vlasnički list, građevinsku, etažiran je, a NEMA uporabnu koliko sam zakinut?

 

 

HVALA UNAPRIJED SVIMA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

odvjetnička tarifa je velika.zavisi od vrijednosti nekrtnine

usluge odvjetnika mogu biti dosta skuplje od usluge agencije

a u oba slučaja nema garancije da će biti sve u redu.

ako dođe do nekih problema niko ne preuzima krivicu za svoj rad ili nerad.

 

sve se može obaviti i bez posrednika .

 

bitno je

dali ste za nekretninu saznali od osoba iz agencije

dali vlasnik nekretnine ima ugovor sa agencijom

 

i javni bilježnik može napraviti predugovor a što dođe oko 160,00 kuna .

 

cijena odvjetnika ovisi o vrijednosti nekretnine a određuje se preme odvjetničkoj tarifo

ustvari za usluge naplaćuju koliko hoće .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

redbaronms je napisao:

 

 

Te jedno nevezano pitanje: Ako stan u Vodicama ima sve papire, što znači:vlasnički list, građevinsku, etažiran je, a NEMA uporabnu koliko sam zakinut?

 

 

Stan nije baš nov, ako ima vlasnički list, a nema uporabnu. Vrlo vjerojatno vlasnik ili investitor zna da sa dobivanjem uporabne ima problema.

Ne srljajte, ja ne bi ni kaparu dao za stan koji nema uporabnu.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija