Jump to content

Ovrha na neisplaćene plaće


Bili9

Preporučene objave

"..ne ako novootvorena tvrtka nije pravni slijednik stare, dokaz povijesni izvadak iz Registra Trgovačkog suda, inače razlog za obustavu postupka.."

 

Da pojasnim: vlasnik otvara novu tvrtku pod drugim imenom, na istoj adresi u kojoj je zaposlenik samo on i supruga mu.

Radnici ostaju u staroj tvrtci, sa svim dugovima i svojim neisplaćenim plaćama i neuplaćenim doprinosima.

Čisto sumnjam da je nova tvrtka pravni slijednik stare (to bi značilo da preuzima i dugove stare tvrtke, pa i dugove za neisplaćene plaće i neuplaćene doprinose radnika, zar ne?).

No, provjeriti ćemo to na Trgovačkom sudu, preko povijesnog izvadka, (stare ili nove tvrtke?)

Hvala puno na savjetu.

LP

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"..inače razlog za obustavu postupka.."

Pomozite, želimo samo doći do svog zarađenog novca...

A primamo samo obećanja, iz sedmice u sedmicu...

A od toga se ne može živjeti, nažalost.

Znači, poćićemo do Trg.suda i izvaditi povijesni izvadak tvrtke..

Ako nova tvrtka nije pravni slijednik (što očekujem), što onda?

Ovrha ide na račune stare tvrtke?

Nije mi jasan gornji citat vašeg odgovora,što to znači,kojeg postupka. Mi nismo još pokrenuli ovrhu, ali je u pripremi Prijedlog za Ovrhu.

LP

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stara tvrtka (u blokadi) je osnivač nove tvrtke.

Znači li to da je ona i pravni sljednik, i da Ovrha može obuhvatiti i njen račun? (koji je OK)

Jučer smo bili kod J.Bilježnika.

Odbio nam je primiti Prijedlog za ovrhu, sa obrazloženjem da

neisplaćena plaća "nije račun", i da oni to ne rade, nego da se moramo obratiti sudu!!!???

Koliko znam, novim Ovršnim zakonom, to TREBAJU raditi J.Bilježnici, da se rasterete sudovi.

Rekli su nam: Da taj Zakon još nije izglasan!!

Pomoć!

LP

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"...Siromah starac na samrti prebire u mislima po svom životu, koji mu je protekao u potpunoj neimaštini. U jednom momentu oblak tuge mu zamuti pogled, pa reče:

Nije mi toliko važno što nisam ništa imao, ali to što nisam nikome mogao ništa dati, to me još uvijek jako rastužuje…..."

 

HVALA GOSPODO!

LP

Bili9

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija