Jump to content

Darovanje sve imovine samo sinu


huskybucka

Preporučene objave

Pozz

Roditelji su mi u braku vec dugo godina.

Kuca i zemljiste glase na tatu.

Posto imam 2 pohlepne sestre, tata bi dok je ziv sve zelio darovati meni.

Zanima me kako je to moguce uciniti, darovnim ugovorom, ili necim drugim, a da je to njima poslije nemoguce pobiti?

Jer je oceva zelja da sve daruje meni.

Zanima me dal bi mi i mama trebala darovati, makar ona nema na sebi nista, al je s tatom u braku, tj. dal ona ima pravo na tatino vlasnistvo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nekako mi je taj ugovor o dozivotnom kompliciran, a ja sam nezaposlen, tako da ta teorija da ja njih uzdrzavam pada u vodu.

 

Nego mi je palo nesto drugo na pamet.

Recimo da mama i tata potpisu darovni i daju mi za zivota ovaj dio zemljista sa kucom-znaci jednu cesticu, koja mi je vazna jer ovdje zivim.

A osim toga imaju jos cestica-neke njive.

Danas sutra kad bi doslo do ostavinske, dali bi one bile namirene s tom jednom njivom kao nuzni dio?

A ovo da mi s darovnim ugovorom poklone i ja se upisem kao vlasnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitali ste što bi bilo nemoguće pobiti... ugovore o doživotnom/dosmrtnom je najteže pobijati, darovne ugovore je lakše pobijati, posebice zbog namirenja nužnog dijela... naravno u pravu je jako nesmotreno reći da je nešto nemoguće, ali objektivno je teže, jer su takvi ugovori dvostrano obvezujući, nisu besplatni kao darovni....

ali vama svakako puno sreće, bez obzira na koju se varijantu odlučili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pohlepne sestre???

 

ja bi se sa svojim sestrama dogovorio o podjeli roditeljske imovine ali i o brizi za roditelje ako dođu u situaciju da se nemogu skrbiti sami za sebe.

 

doživotno uzdržavanje ne podrazumjeva samo novac

nego i razne vidove pomoći za starije osobe koje nemogu kvalitetno skrbiti o sebi i svojoj imovini.

 

iz napisamog se može steći samo jedan dojam

imovinu hoću ali brigu o vlasnicima imovine ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

bovu je napisao:

pohlepne sestre???

 

ja bi se sa svojim sestrama dogovorio o podjeli roditeljske imovine ali i o brizi za roditelje ako dođu u situaciju da se nemogu skrbiti sami za sebe.

 

doživotno uzdržavanje ne podrazumjeva samo novac

nego i razne vidove pomoći za starije osobe koje nemogu kvalitetno skrbiti o sebi i svojoj imovini.

 

iz napisamog se može steći samo jedan dojam

imovinu hoću ali brigu o vlasnicima imovine ne.

 

Mislim da ste me krivo shvatili.

Radi se o tome da ja zivimm s roditeljima.

Sestre su se davno udale i imaju svaka svoju kucu i vikendice po moru-tj. muzevu i svakako imaju vise od mene.

Dok ja uredujem roditeljsku kucu i okucnicu, jer prakticki nije nista bilo uređeno dok se nisam primio posla.

Ali ja sam nezaposlen-sto znaci da ja nisam mogao uzdrzavati roditelje nego roditelji uzdrzavaju mene.

Tako bi vjerojatno gledali na sudu-nezaposlen ne moze nikoga uzdrzavati.

Dok je istina i stvarnost sasvim drugacija, zivim s roditeljima u kucanstvu, i sve sto treba ja radim.

Dok sestre, jedna je zadnji put bila kod roditelja prije cca 1godinu(i to zato sto je nesto trebala)-a zivi cca 50km od nas.

Druga pak zivi 7km, nazove mamu jednom tjedno i dode za Bozic i Uskrs.

A da dode do ostavinske obje rucke bi se prihvatile.

Zato samo hocu pravedno, uostalom roditelji se slazu sa mnom da mi prepisu.

 

Zato pitam ako roditelji za zivota prepisu kucu, dvoriste i oranicu na mene, a ostave npr. sumu na sebi, koju bi na ostavinskoj nas svih 3 podijelili, da li bi s time one bile namirene.

Ispricavam se na dugom postu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

 

svi znaju i napisali su Vam.

 

nemojmo o pravednosti postupanja, jer je iz posta sve sasvim jasno. Dakle, iz svega što ste napisali Vas muči što Vi sve radite i ulažete a sestre ništa. Što se toga tiče, Vi za vrijeme ostavinske možete tražiti izuzeće imovine u Vašu korist jer ste živjeli i privređivali s ostaviteljem (mada ste nezaposleni).

 

Sva djeca ostavitelja su izjednačena pri nasljeđivanju, bez obzira tko se udao ili oženio pa "ima i sa strane".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija