Jump to content

Nasljedstvo u Sloveniji - koga angažirati


Glembajevica

Preporučene objave

Poštovani, imam specifičnu hitnu,situaciju...

Mama ima u nasljedstvo zemlju koja se nalazi u Sloveniji. Ona živi u Italiji i njihova je državljanka. Međutim mama je bolesna i želi da sve poslove vezane uz tu zemlju (ionako sam ja pravni nasljednik) ja obavim umjesto nje. Međutim prije godinu dana kada smo bili na ročištu gdje su ostali vlasnici željeli prodati zemlju, a mi ne, napravili smo punomoć o zastupanju mame, koja mi daje jedino pravo zastupanja u dobrobit mame, ali ne i prodaje ili slično..., jer je bilježnica rekla da ona smije dati samo "ograničenu punomoć"....Sada je mama opet za 17.5 dobila poziv u vezi zemlje. Kako je zaista bolesna i teško pokretna, ona ne želi s time imati nikakve veze. Što je sada najbolje činiti i zapravo kojeg i gdje odvjetnika angažirati s obzirom da se situacija proteže na 3 države (mama- Italija, ja-Hrvatska i zemlja u Sloveniji). I koji je zhapravo prvi korak da to napokon skončamo. Da li ja imam pravo zahtijevati prevodioca na hrvatski jezik u toku trajanja spora (sastanka)?

 

S obzirom na okolnosti, molim vas hitan odgovor....

 

I još jedno pitanje, identičan dio zemlje ima i mamin brat, a također se ne želi "baktati" s time jer se on pak svog djela odriče u korist svoje sestre, a moje mame... Kako on mora postupiti i da li ga ja mogu zastupati?

 

P.s Pismo (poziv) je došlo danas u Italiju i u njemu piše da je potrebno doći zbog "UPISA"...šta bi to značilo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

POštovana!

VI možete sa vašom majkom i njezinim bratom sklopiti specijalnu punomoć za prodaju te nekretnine i sve poslove u vezi s njom.

Uzmite si odvjetnika u Sloveniji, koji je najbolje upoznat sa njihovim propisima.

Niste rekli jeli provedena ostavinska rasprava i jeli vasa majka vec naslijedila tu zemlju?

Ukoliko jeste, onda mozete postupati sa nekretninom kao vlasnici.

Mislim da svaka država pa tako i Slovenija omogućava strancima postupak na njihovom jeziku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija