Jump to content

kretanje unatraške


Stubi

Preporučene objave

jučer me u jednosmjernoj cesti udarilo vozilo kretajuči se u rikverc ja sam zastala htjela se parkirati dala lijevi žmigavac ali nisam mogla izbjeći ugarac jer se promet odvijao na desnom traku,a iza mene su bila vozila,napominjem da sam u vrijeme udarca stajala na cesti on je bio ispred mene tri i više metra kad se počeo kretati nazat i to bez žmigavca on tvrdi da sam ja kriva jer je htio na parkirno mjesto nije htio dogovor pa sam zvala policiju ,policajac je došao te me izvrijeđao što se nisam dogovorila napravio je uviđaj te samo bilježio njegov iskaz mene je tek usputno pitao što je bilo ali neznam dali je to upisao šteta na vozili je prednji branik i svjetlo maglenke na novoj astri molim znalce da mi pomognu jer iako se kretao u krivom smjeru i udario me on tvrdi da sam i ja kriva neznam po kojoj osnovi alko test je obostrano negativan što mogu očekivati od ovog slućaja još nisam dobila policijski zapisni za 10 dana :tuzan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drugim riječima htjeli ste mu preoteti parkirno mjesto.

 

Prvo se vozilo zaustavilo na cesti i vršilo radnju parkiranja.

 

Sva druga vozila su se trebala zaustaviti dok on u potpunosti ne napusti kolničku traku.

 

Vi ste se kretali iza njega i udarili u njegov stražnji kraj.

 

Mogli ste sačiniti europsko izvješće bez pozivanja policije jer je vaša krivica očita.

 

Protiv vas će biti pokrenut prekršajni postupak u kojem će možda policija osim vas okriviti i drugog vozača jer ne znaju kako će sud presuditi.

 

Po mom mišljenju ste vi jedini krivac, vlasnik drugog vozila će sa vaše police osiguranja naplatiti štetu, a kazna i troškovi postupka će ovisiti najviše o vama samima da li ste voljni priznati krivicu ili je u potpunosti poricati i tražiti skupa vještačenja.

 

Toliko se može zaključiti na temelju onog kako ste opisali u postu #1, a kvalitetan odgovor se može dati tek kad se izvrši uvid u zapisnik i izjave sudionika prometne nesreće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala moderatoru ja sam navela da sam zaustavila auto a ne da sam se kretala stala sam blizu crte kolničkog traka i nisam ju prelazila ja ustvari nisam mogla nikuda jedino stati dok je on išao unatraške ja sam trubila sirenom jer sam vidjela da će me udariti on nije namjeru parkiranja ničime obznanio kretao se bez žmigavaca unatraške bez obzira što sam i ja imala nakanu se parkirati na tom parkiralištu očito je da on nije pogledao iza sebe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikad nema dokaza o pokazivaču smjera.

 

Sasvim je nebitno da li ste se kretali budući da se niste zaustavili kad je taj ispred manevrirao vožnjom u natrag.

 

Sve će ovisiti o položaju vozila na situacijskom planu zapisnika o očevidu prometne nesreće.

 

Takve situacije treba općenito izbjegavati jer baš tada najčešće dođe do nokautiranja pojedinih vozača, zato i jest sasvim razumljiva reakcija tog dotičnog policajca.

 

Takvih "otimanja" parkirališnih mjesta ima dosta, a odraz su naše vozačke nekulture.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

još jednom hvala ne smatram se nekulturnom jer je bio od mene udaljen 5 m udarena sam to je moglo biti i vozilo iza mene

sve se odvija oko bijele crte ja sam u sendviču i ne mogu izbjeći trubim po sireni ali ništa ne vrijedi u jednosmjernoj ulici gdje je zabranjeno zaustavljanje on se kreće u nazad više mi ništa nije jasno hvala još jednom i molim ostale sudionike foruma sa sličnim iskustvom da pomognu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala ti bovu upravo tako mislim i ja kako priznati krivicu kada ti razvali tip novi auto koji ga u ničemu ne ometa tip stoji i odjednom se počne kretati prema meni ja ne mogu nikuda da je na mome mjestu bio pješak tip bi da zgazio i nikom ništa ometao je vozilo u parkiranju pa to bi onda bio zakon bez presedana hvala ti na odgovoru javim se kad dobijem zapisnik i policajac mu je dao do znanja da se na jednosmjernoj cesti kretao u krivom smjeru nije mi jasno kako je mislio parkirati se skoro deset metara u krivom smjeru nema logike da budem krivac :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Drago mi je da ste dobili odgovor koji vam paše, ali ne mogu da ne primjetim ovo:

 

Stubi je napisao:

on je bio ispred mene tri i više metra kad se počeo kretati nazat

Stubi je napisao:

jer je bio od mene udaljen 5 m

Stubi je napisao:

nije mi jasno kako je mislio parkirati se skoro deset metara u krivom smjeru

Koliko je slijedeće?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gospodin moderator radi se o udaljenosti početne točke do parkirne točke znači krajnje gdje završava postupak parkiranja što iznosi oko 10 metara udaljenost od moga vozila je više od tri metra dužina njegovog vozila je skoro dva metra zbog svega navodim brojke 3,5 i 10 uostalom sva će biti vidljivo iz slikanja mjesta uviđaja Vama hvala na vremenu uloženom u moj slučaj vidim da je Vama dobro poznata praksa ili ste pravnik ili prometni ekspert volio bih da se javite nakon što dobijem zapisnik da znam angažirati pravnika da me zastupa ili da sam na sudu iznesem svoj iskaz i procijenim dali tražiti vještačenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

već vam je napisano ako imate podatke o vozaču koji je bio iza vas njega navesti za svjedoka na sudu i ako njegova izjava bude identična vašoj 100 % je krivica vozaća koji se kretao unazad!!!

 

inaće je on kriv i ako se samo kretao unazad a vi unaprijed samo je onda teže dokazati!!!

 

Svakako se javiti odvjetniku koji če imati uvid u policijski zapisnik prije traženja prometnog vještačenja!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija