Jump to content

Zahtjev za utvrđivanje stupnja RVI


mikael999

Preporučene objave

mikael999 je napisao:

Kako kasnim? Nije to spojak pa da kasniš!!

Nisam mislio na sebe kao većina. Radio sam dok sam mogao. A šta sada? Nemam pravo ni živjeti a o materijalnom statusu da i ne govorim. Trebao sam podnijeti zahtjev 1991. Sad bih bio zbrinut. I lako bi mi bilo prodavati pamet na forumu.

 

Nitko ti ne prodaje pamet . Nažalost takav je zakon . Ova država si je dala pravo da glumi boga , i doslovno #OOPS# im se za nas . Ima nas sve manje i nismo tolika glasačka mašinerija .Jednostavno smo bili potrošna roba .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikael999 je napisao:

Mogu li još uvijek podnijeti zahtjev za utvrđivanje stupnja RVI. Do sada nisam podnosio nikakav zahtjev nikome. Kako da počnem i kome da se obratim. Posjedujem lječničku dokumentaciju.

 

Hvala,

 

Naravno da možete ukoliko imate ratni put i okolnosti stradavanja tj. ukoliko ste ranjeni...temeljem bolesti nažalost prema zakonskoj regulativi niste na vrijem podnijeli zahtijev...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikael999 je napisao:

Mogu li još uvijek podnijeti zahtjev za utvrđivanje stupnja RVI. Do sada nisam podnosio nikakav zahtjev nikome. Kako da počnem i kome da se obratim. Posjedujem lječničku dokumentaciju.

 

Hvala,

 

Ima puno ljudi koji su stvarno nepravedno oštećeni tim famoznim rokom do 31.12.2005. ali meni se čini mikael999 da ste vi provokator, zašto..., zato što postavljate pitanje na koje i sami znate odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

mikael999 je napisao:

Mogu li još uvijek podnijeti zahtjev za utvrđivanje stupnja RVI. Do sada nisam podnosio nikakav zahtjev nikome. Kako da počnem i kome da se obratim. Posjedujem lječničku dokumentaciju.

 

Hvala,

 

Ima puno ljudi koji su stvarno nepravedno oštećeni tim famoznim rokom do 31.12.2005. ali meni se čini mikael999 da ste vi provokator, zašto..., zato što postavljate pitanje na koje i sami znate odgovor

 

I meni se isto čini baš to, da je provokator.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vama je vjerovatno nevjerovatno da postoji masa branitelja koji su radili svoj posao a očito nisu vodili brigu o svojoj budućnosti. Moglo jr biti na stotine zakona koji su prošli a čije pogodnosti ili nepogodnosti nisu iskoristili.

Nisam, a ima nas još,još, imao cilj ostvarivanje privilegija niti mirovine sa 30. i nešto godina. Vratio sam se svome poslu i nastavio raditi. Ali, posljedice su napravile svoje. Sad kad bih htio ono što mi pripada na putu se nalazi nekakav datum !!! Tko je taj koji može staviti točku i reći:"od tog datuma više se nitko ne može razboliti i osjetiti posljedice rata" !!!!

Nije nikakva provokacija. Čemu ?

Mislite: tko mu je kriv kad je budala ...

Nisam usamljen slučaj i javio sam se i radi sebe i radi sličnih slučajeva.

Ne treba mi pametovanje nego način da se legalnim putem dođe do rješenja problema. A taj put postoji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikael999 je napisao:

Vama je vjerovatno nevjerovatno da postoji masa branitelja koji su radili svoj posao a očito nisu vodili brigu o svojoj budućnosti. Moglo jr biti na stotine zakona koji su prošli a čije pogodnosti ili nepogodnosti nisu iskoristili.

Nisam, a ima nas još,još, imao cilj ostvarivanje privilegija niti mirovine sa 30. i nešto godina. Vratio sam se svome poslu i nastavio raditi. Ali, posljedice su napravile svoje. Sad kad bih htio ono što mi pripada na putu se nalazi nekakav datum !!! Tko je taj koji može staviti točku i reći:"od tog datuma više se nitko ne može razboliti i osjetiti posljedice rata" !!!!

Nije nikakva provokacija. Čemu ?

Mislite: tko mu je kriv kad je budala ...

Nisam usamljen slučaj i javio sam se i radi sebe i radi sličnih slučajeva.

Ne treba mi pametovanje nego način da se legalnim putem dođe do rješenja problema. A taj put postoji.

 

Kolega,nitko ti ne može uskratiti ono što ti prema zakonu o pravima branitelja pripada.Nažalost prema tom zakonu ti pripada nemogućnost da više predaješ zahtjev za ostvarenje statusa HRVI.Niti si ti budala niti kolege koje ti odgovaraju.Ovdje več imaš 200 otvorenih tema u kojima se nalazi odgovor na tvoje pitanje ali ako ti je želja da se s nekim jadaš onda ovo nije mjesto za to jer zakon nije donesen ovdje niti su forumaši ti koji će te utješiti.Kad pogledamo neke slučajeve kao što je tvoj vračamo se svjesti i polako moramo svi priznati da je Vlada morala zakonski datumom ograničiti neka prava jer bi u suprotnom 40 godina nakon rata dobivali invalide rata ovisno kako je kod koga materijalna situacija.

Inače svaki građanin može podnijeti zahtjev za ocjenu radne sposobnosti,pogotovo kad je u pitanju psihički poremečaj.To pravo neme veze ni sa ratom ni zakonom o braniteljima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ne vjerujem da još ima likova koji traže invalidnost sada 2011g,stvarno mogu shvatit ranjavanje,ozljedu jer iz xy razloga nije nikad potegnuto ali oboljenje majstore to ne prolazi...........

pazite vi rečenicu koju lik izvaljuje

"Sad kad bih htio ono što mi pripada na putu se nalazi nekakav datum"-možda nam pojasni šta mu to pripada;

he,ha,ha pa šta si čekao do sada ako imaš takvu "jaku" lječničku dokumentaciju,već biš odavno završio na nekoj procjeni radne sposobnosti,bolovanja ovako ili onako

a pazite još jedan detalj

 

"Nisam, a ima nas još,još, imao cilj ostvarivanje privilegija niti mirovine sa 30. i nešto godina. Vratio sam se svome poslu i nastavio raditi. Ali, posljedice su napravile svoje."

 

ha,ha,ha ja sam imao ravnih 23 godine kad sam prvi put lječen (93g) i onda sam u mirovinu punu prije par godina (2008) kome ti o privilegijama pričaš????????to što si radio dok sam ja "ganjao mirovinu" i lječio se ti smatraš privilegijom jer sam "isposlovao" mirovinu nakon cca 15g. naganjanja papirologije ma daj se prizemlji čovječe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma u ovom slučaju se uopće ne radi o roku, ovdje se radi o sprdanju i igranju sa osjećajima ljudi koji se liječe već duži niz godina (i prije 2005.) ali nisu predali zahtjev za priznavanje rvi na vrijeme, i koji su stvarno nepravedno oštećeni, i zato i kažem da je provokator.

 

to je kao da ja sada pitam za neka davno izgubljena prava, kao: "da li ja mogu pošto sam hrvatski branitelj dobiti uvoznicu za kupljeni automobil u inozemstvu?"

 

naravno da znam odgovor, NE MOGU, kao što i ti znaš odgovor na svoje pitanje: NE MOŽEŠ, dobro ti je netko tu odgovorio da si zakasnio "samo 6 godina" i nemoj više provocirati, ako imaš kako tvrdiš liječničku dokumentaciju, predaj to u mirovinski i probaj ostvarit svoja prava, jer i bez hrvi imaš nekakva prava na temelju trenutno važećeg zakona, i ako te zanima koja prava imaš, ovdje možeš dobiti pomoć, savjet od forumaša kako da ostvariš svoja prava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vinkovci je napisao:

ma u ovom slučaju se uopće ne radi o roku, ovdje se radi o sprdanju i igranju sa osjećajima ljudi koji se liječe već duži niz godina (i prije 2005.) ali nisu predali zahtjev za priznavanje rvi na vrijeme, i koji su stvarno nepravedno oštećeni, i zato i kažem da je provokator.

____________________________________________________________

 

 

Šta ti znaš koliko se tko liječi i kakve ima posljedice? Ti provociraš svojim nepotrebnim komentarima i stavom. Ako ne znaš odgovor ili način za pomoć, nemoj se ni javljati na ovu temu. Sva sreća da nisam osuđen od takvih tražiti bilo koju vrsti pomoći. Odavni bih skupljao pet ambalažu i pomagao sam sebi.

 

 

Žao mi je kolega što ne razumiješ bit pitanja!

Nisam ciljao niti na jednu skupinu branitelja - provocirati. Znam da nisam usamljen slučaj i samo sam tražio savjet da li i kako da ostvarim ono što me pripada.

 

Svaka čast onima koji su bili ažurni i rješavali svoj status

sukladno zakonskim okvirima. Pa bili oni lažni ili pravi RVI. Za sve treba sposobnost i malo špagice..

 

Ne znam zašto bi se netko našao pogođen i čemu takve reakcije!!! Ako ćemo se kladiti na nečiju sudbinu, ja prvi ulažem svoj život !! Pa tko da više! Mislim da će kladara propasti!

 

Sva sreća da ima onih koji su dali logičan i normalan put da probam "probiti" zakonske barijere. Uostalom, cilj je bio iznaći put rješenja, kako za mene, tako i za slične slučajeve. To je i cilj ovog foruma a ne prepucavanje do besvjesti.

 

A moj "moderator" može moderirati i uređivati lokalni trač list a ne ovaj forum. A i njemu pozdrav... :kavica::kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mikael999 je napisao:

 

Šta ti znaš koliko se tko liječi i kakve ima posljedice? Ti provociraš svojim nepotrebnim komentarima i stavom. Ako ne znaš odgovor ili način za pomoć, nemoj se ni javljati na ovu temu. Sva sreća da nisam osuđen od takvih tražiti bilo koju vrsti pomoći. Odavni bih skupljao pet ambalažu i pomagao sam sebi.

 

 

Žao mi je kolega što ne razumiješ bit pitanja!

Nisam ciljao niti na jednu skupinu branitelja - provocirati. Znam da nisam usamljen slučaj i samo sam tražio savjet da li i kako da ostvarim ono što me pripada.

 

Svaka čast onima koji su bili ažurni i rješavali svoj status

sukladno zakonskim okvirima. Pa bili oni lažni ili pravi RVI. Za sve treba sposobnost i malo špagice..

 

Ne znam zašto bi se netko našao pogođen i čemu takve reakcije!!! Ako ćemo se kladiti na nečiju sudbinu, ja prvi ulažem svoj život !! Pa tko da više! Mislim da će kladara propasti!

 

Sva sreća da ima onih koji su dali logičan i normalan put da probam "probiti" zakonske barijere. Uostalom, cilj je bio iznaći put rješenja, kako za mene, tako i za slične slučajeve. To je i cilj ovog foruma a ne prepucavanje do besvjesti.

 

A moj "moderator" može moderirati i uređivati lokalni trač list a ne ovaj forum. A i njemu pozdrav... :kavica::kavica:

 

Točno je da ne znam od čega, i koliko dugo se liječiš kad nisi ni naveo, što se tiče odgovora na tvoje pitanje, kako si pitao, takav si odgovor i dobio.

Onda si trebao drugačije postaviti pitanje, npr:"kako osporiti zakonski rok za ostvarivanje prava na rvi"

Naravno da nisi usamljen slučaj, i trebao si malo pogledati po forumu koju "borbu" ljudi vode sa sudovima u vezi toga, zato tvoje pitanje, sada 2011.(imam li pravo predati zahtjev za utvrđivanje rvi-a) i djeluje kao provokacija svima nama kako kažeš, "ažurnima, sposobnima i sa špagicom" (a nisi pomislio možda ranjenima ili bolesnima).

:palacdolje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija