Jump to content

Kako i kome napraviti pritužbu na ponašanje suca na raspravi


yasna

Preporučene objave

Molim hitno savjet.

Na raspravi na općinskom sudu doživjela sam neviđeno ponižavanje kao stranka u sporu tijekom rasprave.

Tijekom rasprave sam od strane suca ometana njegovim sarkastičnim primjedbama, prekidana u raspravi i provocirana.

Sudac je tako odbio primiti i pismene dokaze koji se odnose na slučaj, uz napomenu da će on odlučivati koji će dokaz uzeti.

Kako je na raspravi radi toga bila mučna atmosfera, bila sam zaista isprovocirana, primjerice ismijavao me kad bih pokušala nešto reći - doslovno se smijao i nije dozvoljavao da završim rečenicu. Primjerice moj komentar tipa - istrgnuto iz konteksta - kod njega je izazvao provalu veselja i navalu smijeha.

Omalovažavao me primjedbama da je on dugo studirao i stažirao i da radi za malu plaću i sad se ja jadna neobrazovana bez pravnog fakulteta pojavljujem u njegovoj sudnici.Odvjetnika druge strane oslovljavao je sa kolega, jer su oni u istom rangu.

Kad sam u jednom trenutku rekla -vaš kolega misleći pritom na drugu stranu u sporu, doslovno mi se unio u lice i pitao kako mogu odvjetnika oslovljavati sa kolega, jer je valjda od silnog smijeha prečuo ono - vaš.Pitam se što mogu poduzeti vezano uz gore navedeno.

Ovo se zbilo na općinskom sudu i najavljena je presuda za dva dana od dana glavne rasprave.Nemam uopće sumnje u to kakva će presuda biti, odnosno u čiju korist. S obzirom da smatram da mi je takvim ponašanjem suca nanesena šteta, pitam se što poduzeti protiv njega. Da li mogu u žalbi Županijskom sudu navesti dokaze koje nisam mogla na tom ročištu i da li će ih sud uvažiti? Napominjem da je vrijednost spora 60.000 kn i da li postoji mogućnost žalbe na sudu višem od županijskog obzirom da je već prilično jasno kako će se ta stvar završiti. Jasno je i da se u toj stvari ne mogu obratiti ni nekom odvjetniku jer sam sigurna da u našem malom mjestu kolege jako dobro štite jedni druge.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

imate mogućnost sudu poslati očitovanje (hitno,odmah)

uz očitovanje posaljite i dokaze koje je sudac odbio primiti.

ustvari očitovanje uz dostavu dokaza i obrazloženje obvezno poslati

da bi dokazi bili uvaženi u žalbenom postupku

prije očitovanja pročitajte Zakon o parničnom postupki

Zakon možete skinuti na ovoj stranici (PROPISI)

(pošto se sami zastupate dobro proučite zakon)

na kraju rasprave ponuđeno vam je da potpišete zapismnik .

obzirom na iznešene probleme ja nebi potpisao zapisnik.

 

najskuplja je životna škola .

zato angažirajte odvjetnika koji nemora biti iz vašeg malog mjesta (ali snosite trošak puta koji vam sud neće priznati)

 

pošto se radi o sporu u vrijednosti 60.000,00 kuna nemate pravo na reviziju

osim ako je pred drugostupnjevanim sudom došlo do povrede parničnog postupka .

ili zbog jedinstvene primjene zakona i sudske prakse.

 

imali ste nesreću kod dodjele suca ?

probajte se pismeno obratiti predsjedniku suda i tražiti izuzeće suca uz obrazloženje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onog trenutka kad je sudac prevršio mjeru, trebali ste zatražiti izuzeće suca i inzistirati da se to odmah unese u zapisnik. Sudac čije izuzeće je zatraženo mora odmah prekinuti postupanje u predmetu dok se ne odluči o zahtjevu za izuzeće.

 

Odmah po tome trebali ste podnijeti pismeno obrazloženje zatjeva za izuzeće s detaljnim opisom diskriminacije kojoj ste bili izloženi.

 

Ako je komunikacija tekla kako ste opisali, vaši navodi vrlo vjerojatno nisu ispravno navedeni u zapisniku, i niste ga smjeli potpisati nego podneskom detaljno obrazložiti zašto ste ga odbili potpisati.

 

Bojim se da ste platili skupu cijenu za nedostatak znanja i iskustva. To možda govori o tome koliko vrijedi fakultetsko obrazovanje, ali nažalost vama će ta škola biti vrlo skupa.

 

Učinite kako Bovu preporučuje, ali nemate velike izglede na uspjeh.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pošto se radi o sporu u vrijednosti 60.000,00 kuna nemate pravo na reviziju osim ako je pred drugostupnjevanim sudom došlo do povrede parničnog postupka . ili zbog jedinstvene primjene zakona i sudske prakse.

 

Djelomično točno...

Nakon primljene presude napisati žalbu te na opčinskom sudu obavezno preinčiti tužbu i tužbeni zahtijev te naznačiti novu vrijednost spora minimalno na 100.001,00 ukoliko želite priziv na Vrhovni sud....no time se povečava i parnični trošak u slučaju gubitka spora...odluka je vaša

 

U svakom slučaju pametno bi bilo konzultirati se sa odvjetnikom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija