Jump to content

Kako zaštititi magistarski rad?


minos007

Preporučene objave

Bok svima,

radila sam magistarski rad na faksu u Beču, originalno istraživanje koje je trajalo 2 godine - gospodarska tematika.

 

Određene osobe žele dobiti moj magistarski rad na uvid, ali time ja njima dajem u ruke sve što sam mukotrpno istraživala o temi o kojoj nema puno podataka.

 

Mogu li ja kako svoj rad zaštititi osim da im ga ne dam u ruke? :)

 

Ako im ga dam, želim da znaju da mogu koristiti dijelove mog rada samo uz moju dozvolu i/ili naknadu?

 

Hvala na savjetu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

minos007 je napisao:

 

Ako im ga dam, želim da znaju da mogu koristiti dijelove mog rada samo uz moju dozvolu i/ili naknadu?

 

Hvala na savjetu!

 

Magistarski rad ima sve značajke autorskog djela. Dok ne prenese autorska prava ne nekog drugog, autor jedini ima pravo reproduciranja, distribucije i priopćavanja javnosti.

 

Prava autora štiti Zakon o autorskom pravu. Dijelovi tvog rada već po Zakonu o autorskom pravu mogu se koristiti samo uz tvoju dozvolu. Naravno da možeš s onima koji žele uvid u tvoje podatke i rezultate zaključiti ugovor, utvrditi naknadu i rad im dati tek kad ti plate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija