Jump to content

prodaja stana - porez


gematipa

Preporučene objave

U vlasnistvu sam stana cca. 2 godine za koji sam platila porez prilikom kupovine. Na jesen planiram taj stan prodati pa me zanima kako se u tom slucaju rijesava placanje poreza. Nacula sam da se porez treba platiti ako stan nije u vlasnistvu vise od 5 godina, jel' to istina?

 

Da li se porez placa samo na razliku od kupovne i prodajne cijene? Sta ako stan prodam za isto ili manje novaca?

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Porezna obaveza postoji ako se nekretnina proda unutar tri godine od stjecanja, ili ako se proda više od tri nekretnine u pet godina. Postoje izuzetci, npr. ako ste nekretninu koristili za stanovanje, i bili prijavljeni na adresi.

 

Porez se plaća na razliku u cijeni, ali po procjeni porezne uprave. Znaju biti nerealni u procjenama, ali u vašem slučaju teško bi mogli 'procjeniti' da stan sada vrijedi više.

 

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kupac koji ostvari poreznu povlasticu (neplati porez za prvu nekrtninu )mora nekretninu zadržati najmanje 5 godina .

ako nekretninu sa poreznom povlasticom proda prije neg istekne 5 godina od nabave

mora platiti porez kojeg je bio oslobođen.

pošto ste za nekretninu koju namjeravate prodati platili porez ta zakonska odredba ne odnosi se na Vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija